Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Terkotanie z okolic skrzyni biegów 2.0 TDCI 100kw (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=328916)

noeq1337 15-05-2022 13:44

Terkotanie z okolic skrzyni biegów 2.0 TDCI 100kw
 
Witam, od jakiegoś czasu borykam się z dziwnym dzwiękiem w mojej foce. Dźwięk pojawiał się po przejechaniu kilku kilometrów od odpalenia silnika gdy puszczałem nogę z gazu, na luzie(dźwięk najbardziej słyszalny od strony kierowcy i gdy się kucnie przy kole). Dźwięk przestawał dawać o sobie znać podczas normalnej jazdy, albo gdy wbiłem bieg puszczając sprzęgło na hamulcu ręcznym/nożnym. Mechanik stwierdził, że dwumas daje już o sobie znać. Wymieniłem cały zestaw LUK(stary też byl z LUK i w dodatku oryginalny)fizycznie nie był jakoś strasznie zmęczony. Jednak po wymianie dźwięk jaki był taki został. Do tego dołączam link do filmiku. Spotkał się ktoś z podobnym problemem? Pozdrawiam
Silnik 2.0 tdci 100kw, przebieg 268 tyś
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Vultar 15-05-2022 17:15

Odp: Terkotanie z okolic skrzyni biegów 2.0 TDCI 100kw
 
Ja na filmie widze, że puszczanie sprzęgła ma wpływ, chyba że przez ruszanie telefonu nie widze ruchu prawej nogi.
Miałem ostatnio terkotanie przy puszczaniu sprzęgła, na początku dopiero jak się rozgrzał a później już nawet na zimnym. Pierwsze co mnie spotkało to terkotanie podczas odpalania rozgrzanego silnika tak jak [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], a ostatni etapem było hałasowanie podczas puszczania sprzęgła tak jak [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]. Wymieniłem komplet i odbierając samochód od mechanika po wymianie znowu hałasowało, odpowietrzył jeszcze raz i spokój.
Więc spróbuj jeszcze raz odpowietrzyć a może nawet 3 razy.

noeq1337 15-05-2022 18:34

Odp: Terkotanie z okolic skrzyni biegów 2.0 TDCI 100kw
 
Cytat:

Napisał Vultar (Post 3410555)
Ja na filmie widze, że puszczanie sprzęgła ma wpływ, chyba że przez ruszanie telefonu nie widze ruchu prawej nogi.
Miałem ostatnio terkotanie przy puszczaniu sprzęgła, na początku dopiero jak się rozgrzał a później już nawet na zimnym. Pierwsze co mnie spotkało to terkotanie podczas odpalania rozgrzanego silnika tak jak [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], a ostatni etapem było hałasowanie podczas puszczania sprzęgła tak jak [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]. Wymieniłem komplet i odbierając samochód od mechanika po wymianie znowu hałasowało, odpowietrzył jeszcze raz i spokój.
Więc spróbuj jeszcze raz odpowietrzyć a może nawet 3 razy.

Ale na moim filmie słychać, że ten dźwięk podczas puszczania sprzęgła na biegu znika. Wydaje mi się, że odpowietrzenie nic nie da, skoro przed wymianą dwumasy dźwięk ten pozostał.

Vultar 15-05-2022 19:04

Odp: Terkotanie z okolic skrzyni biegów 2.0 TDCI 100kw
 
U mnie nie miało znaczenia dodawanie gazu, tylko podczas uruchamiania silnika i podczas puszczania sprzęgła (dolny zakres) i trochę hałasowało jak trzymałem sprzęgło.
Mechanik sprawdził stan oleju w skrzyni?
Masz skrzynie 5 czy 6?

noeq1337 15-05-2022 20:00

Odp: Terkotanie z okolic skrzyni biegów 2.0 TDCI 100kw
 
Olej w skrzyni również wymieniony, 6 biegowa skrzynia. Nie wiem czy się rozumiemy z dźwiękiem przedstawionym na filmie :/


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.