Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] regulacja zaworów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=177257)

jimiq 05-03-2013 09:37

regulacja zaworów
 
Witam
Czy ma ktoś doświadczenie jak w temacie.
Posiadam Fuzję 2005 1.6 16V Durateq (tzw. szklanki)

Zbliża mi się nieuchronnie termin sprawdzenia/regulacji blisko 150 tys/km
Do tego mam gaz. Do chwili obecnej nic nie robiłem autko pracuje równo, pali normalnie (około 8,5l/lpg), na badaniu technicznym spalanie norma.




Czy mógłby ktoś rzeczowo wytłumaczyć np. jakie są objawy, że coś szwankuje, jak to wykryć i jak najlepiej podejść do tego problemu.
Dzięki z góry za pomoc.

Skolmi 05-03-2013 19:30

Odp: regulacja zaworów
 
Jeśli faktycznie w tym 1.6 są "szklanki" (nie mam Haynes'a pod ręką), to gdy są zużyte, potwornie klekoczą na zimnym silniku przez kilkanaście sekund.

Rico_233 05-03-2013 20:34

Odp: regulacja zaworów
 
dołączę się też do tematu. Powiedzcie mi jak to wygląda przy silniku 1.4 TDCI??

vrathe 05-03-2013 20:45

Odp: regulacja zaworów
 
Masz hydrauliczne popychacze tzw. szklanki tego się nie reguluje ani nic ;) Jak szklanka się "popsuje" to bd to na pewno słyszał takie ciapanie stukanie coś takiego. Ale nie ma co się martwić rzadko to się spotyka ;)

Rico_233 06-03-2013 10:52

Odp: regulacja zaworów
 
oki dzieki vrathe :)

jimiq 08-03-2013 21:12

Odp: regulacja zaworów
 
notabene ja się chyba pomyliłem, ten motor nie ma "szklanek" a płytki.
Nie jestem do końca pewien ale chyba coś tak jest...

Skolmi 08-03-2013 21:26

Odp: regulacja zaworów
 
Si. To de facto Zetec-SE z nową nazwą. Szklanki miał Zetec-E.

Luzy na ssących: 0,18-0,23; na wydechowych: 0.31-0.37

jimiq 13-03-2013 09:59

Odp: regulacja zaworów
 
ok. dzięki
ale podpowiedzcie czy czekać na objawy czy lepiej sprawdzić?

Rafał A.(antek) 13-03-2013 10:52

Odp: regulacja zaworów
 
Panowie, nie mylcie pojęć...
Szklanka, to potoczna nazwa popychacza zaworowego, i to bez znaczenia, czy jest on hydrauliczny czy zwykły mechaniczny (bardziej sie to odnosi do mechanicznych - kształt)

Niestety te hydrauliczne, nie wymagające sprawdzania luzów odchodzą, i obecnie malo je gdzie można spotkać (we fordzie) bo głownie w jednostkach z zapłonem samoczynnym.

Ad meritum, w jednostkach benzynowych ZETEC po 99 roku niestety mamy regulacje albo całym popychaczem albo płytkami, i w tytułowym Fusionie sa albo płytki albo regulacja całymi szklankami.
Wg mojej opinii, zdecydowanie trzeba kontrolować luzy, bo maja tendencje do zacieśniania sie i nie dają żadnych zewnętrznych objawów - do czasu wypadanie zapłonów jak zawory sa już podparte, ale to może być zbyt późno.

Przy popychaczach hydraulicznych, uszkodzenie takiego powoduje głośne cykanie.

jimiq 13-03-2013 13:44

Odp: regulacja zaworów
 
Cytat:

Napisał Rafał A.(antek) (Post 1974838)
Panowie, nie mylcie pojęć...
Szklanka, to potoczna nazwa popychacza zaworowego, i to bez znaczenia, czy jest on hydrauliczny czy zwykły mechaniczny (bardziej sie to odnosi do mechanicznych - kształt)

Niestety te hydrauliczne, nie wymagające sprawdzania luzów odchodzą, i obecnie malo je gdzie można spotkać (we fordzie) bo głownie w jednostkach z zapłonem samoczynnym.

Ad meritum, w jednostkach benzynowych ZETEC po 99 roku niestety mamy regulacje albo całym popychaczem albo płytkami, i w tytułowym Fusionie sa albo płytki albo regulacja całymi szklankami.
Wg mojej opinii, zdecydowanie trzeba kontrolować luzy, bo maja tendencje do zacieśniania sie i nie dają żadnych zewnętrznych objawów - do czasu wypadanie zapłonów jak zawory sa już podparte, ale to może być zbyt późno.

Przy popychaczach hydraulicznych, uszkodzenie takiego powoduje głośne cykanie.


Ooo dzięki w końcu jakaś sensowna odpowiedź.

Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.