Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] moduł pompy wtryskowej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=100235)

kuffs 13-05-2010 15:08

moduł pompy wtryskowej
 
no i stało się. autko od pewnego czasu traci moc, czasami to gaz do podłogi a foczka przyśpiesza, że masakra, głośniej chodzi. Dzisiaj podjechałem do mechanika podpiął pod kompa i mnie zmroziło. Wywaliło dwa błędy:

1 - moduł pompy wtryskowej lub moduł sterowania pompy wtryskowej
2 - "coś tam" sonda lambda

te "coś tam" oraz "lub" to wybaczcie, ale dokładnie nie pamiętam bo mnie zmroziło i nie pamiętam już.

Żeby było śmieszniej to (można oczywiście poczytać), ale w lutym 2008 roku walnęła mi pompa i jestem po regeneracji. Koszt prawie 5000 zł. Do dzisiaj odczuwam to finansowo. Na foczkę chucham, dmucham.......ehhhh, sam nie wiem co robić.

mkaminski100 14-05-2010 08:57

Odp: moduł pompy wtryskowej
 
Pewnie "cos tam" sie popsulo, ale "ten tego no" nie wiem jak to szlo.
Szklana kula w serwisie wiec duzo nie pomoge. ;)
Diesle nie maja sondy lambda wiec albo cos zle zrozumiales, albo mechanik tak odczytywal bledy.
Jakbys mial konkretne numery bledow to wtedy mozna sie zastanawiac.
A pompe gdzie robiles? Bo chyba tylko serwis ma takie ceny...

kuffs 14-05-2010 12:42

Odp: moduł pompy wtryskowej
 
wiem, że moja wypowiedź może sprawiać wrażenie lakonicznej, ale po prostu chwycił mnie duży nerw.

Dzisiaj pojadę znowu na kompa, tym razem gdzieś indziej, zobaczymy. Co do błędu sondy lambda to wiem, że na pewno taki błąd wyskoczył.

Dziwnie się mój focus zachowuje bo przyśpiesza na 5 biegu jakbym ciągnął wagon z węglem. Mówię wam istny koszmar.

Pompę robiłem w serwisie bosha.

mkaminski100 14-05-2010 15:02

Odp: moduł pompy wtryskowej
 
Ja tylko pisze, ze na podstawie Twojej wypowiedzi to jest wrozenie z fusow.
Podjedz do kogos kto odczyta bledy i wrzuc je tutaj. Jezeli pompe robil serwis Boscha i robili ja porzadnie (za 5000 to w serwisie zaloza nowa, zmodyfikowana pompe) to jest mala szansa, zeby sie uszkodzila.

motorek26 14-05-2010 22:44

Odp: moduł pompy wtryskowej
 
Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 1435784)
Diesle nie maja sondy lambda

oj mylisz sie kolego mylisz właśnie nowe diesle mają też już sondy

mkaminski100 15-05-2010 07:51

Odp: moduł pompy wtryskowej
 
Cytat:

Napisał motorek26 (Post 1436370)
oj mylisz sie kolego mylisz właśnie nowe diesle mają też już sondy

Ale dyskusja jest o 1.8 TDDI/TDCI a te nie maja sondy.

rbt 15-05-2010 17:18

Odp: moduł pompy wtryskowej
 
Mam podobny problem.Samochód ma moc ale tylko przez chwile.Gasze silnik i zapalam i znowu jest chwile ok.Na kommpie wyskoczyło błąd 1564 związany z dawką paliwa pompy.I tu putanie czy pompa do regenarcji czy moze da się podmnienić zawór dawki w pompie.Podobno objawia sie to metaliczną pracą w ok pompy. Poszukuje fachowej porady w tym temacie.

kuffs 18-05-2010 16:32

Odp: moduł pompy wtryskowej
 
dzisiaj podpiąłem się pod komputer w dwóch różnych auto-serwisach.

Błędy jakie wyskoczyły to błąd sondy lambda, P167 - "dawka wtrysku" oraz 1564 moduł pompy wtryskowej.

Zadzwoniłem do serwisu od dizli (kilku kolesi odeszło z Boska i założyli własny serwis), umówiłem się dopiero na przyszły wtorek. Powiedziałem o błędach jakie mam. Stwierdzili, iż nie ma co przesądzać, trzeba podpiąć się bezpośrednio kompem pod pompę i sterownik i dopiero będziemy wiedzieć co i jak. Jeśli chodzi o objawy jakie mam tzn. spadek mocy na ciepłym silniku, trochę głośniej chodzi, pali na dotyk, auto normalnie użytkuję, nie kopci, nie palą się żadne kontrolki to powiedział, że być może to nie jest wcale pompa, może nie będzie tak źle.

Dzisiaj po całodziennym użytkowaniu zauważyłem, że nie zawsze jest ten spadek mocy, dwa razy miałem straszne mulenie foczki. Zauważyłem natomiast coś takiego...... w pewnym momencie pojawił się dźwięk z komory silnika takie pykanie/tykanie, dźwięk przypominający jakby na wiatraczek przyczepić kawałek papieru lub przyłożyć do koła roweru przy szprychach kawałem czegoś miękkiego. Był to dźwięk który po jakimś czasie ustępował, na postoju już go nie było. Na sam koniec jeżdżenia pojawił się inny dźwięk jakby kamyk dostał się do hamulca i coś zaczęło obcierać. Na postoju również ustępował.
W ostatnim czasie wymieniali mi pedał gazu, a do zrobienia mam sprzęgło. Czy rozwalające się sprzęgło może mieć coś z tym wspólnego. Nie wiem, czepiam się każdej możliwości nie dopuszczając do siebie myśli, że to pompa.

Atol 19-05-2010 14:37

Odp: moduł pompy wtryskowej
 
w/g mnie twoje problemy wynikają z winy zaworu dawki w pompie, może się przycinać i wywala błędy, wymiana zaworu powinna pomóc.Ale to pewnie mechanicy ci powiedzą jak podłączą pompę do kompa.

mkaminski100 19-05-2010 15:02

Odp: moduł pompy wtryskowej
 
Moze sie sam tloczek zacinac, dlatego lepiej sprawdzic niz wyrzucac pieniadze.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.