Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Rozwiązany: Przymarzł płyn chłodniczy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=236228)

lukas112 04-01-2016 08:47

Rozwiązany: Przymarzł płyn chłodniczy
 
Witam
Auto stało parę dni, dziś odpaliłem przy -15 stopniach.
Poczekałem 3 min na odpalonym, próbuje jechać, prawie zgasł.
I teraz do rzeczy, przy dojeżdżaniu do świateł, skręcaniu generalnie jak obroty spadają gaśnie, przy ruszaniu potrzebuje dużo gazu bo też zgaśnie.
Wskazówka temperatury po przejechaniu 100 m, skoczyła do połowy, po 2 km zaczęła lecieć na max, aż do czerwonego pola. Stanąłem, zgasiłem auto.
Płyn jest, olej jest, silnik ledwo nagrzany, po odpaleniu wskazówka temp. stoi w połowie, i leci dalej podczas jazdy, aż do czerwonego pola i silnik gaśnie jak nie ma wciśniętego gazu.
Czy może czujnik temp. padł, i podaje złe info, komputer wariuje?
Czy może to być od zapowietrzonego układu chłodzenia?
Pozdrawiam

slavcofocus 04-01-2016 08:50

Odp: Mondeo zwariowało na mrozie
 
A co kolega ma w układzie chłodzenia może stary płyn albo była kiedyś dolewka wody? Jak mówisz że ma spore opory to może przymarzło.

lukas112 04-01-2016 09:26

Odp: Mondeo zwariowało na mrozie
 
Woda nie była dolewana, płyn ma może z pół roku.
Sprawdziłem przed chwilą, w stanie ciekłym pomiędzy min. a max.

milman 05-01-2016 16:43

Odp: Mondeo zwariowało na mrozie
 
Proponuję dobrego mechanika jak zapchało ci układ w silniku to du.. trzeba troszkę rozebrać i przedmuchać. Jeżeli to nie pomoże to nie wiem. Pompa wody raczej to nie jest bo jak mi padła to było ją słychać zablokowało mi rolkę napedzającą i pasek naparzał na tarciu po rolce.

daniel66 06-01-2016 10:00

Odp: Mondeo zwariowało na mrozie
 
Grzeje Ci w aucie?

lukas112 06-01-2016 12:52

Odp: Rozwiązany: Przymarzł płyn chłodniczy
 
Przed wczoraj sytuacja się powtórzyła, otwieram zbiorniczek, a tam kasza i drobiny lodu. Zlałem trochę płynu, dolałem 1l koncentratu prestona i działa, dziś -17 i nic nie zamarzło.
Co do dziwnego gaśnięcia, zrobiłem samoadaptacje i już nie gaśnie, może się od mrozu rozregulował.
Dziękuje za podpowiedzi,
Pozdrawiam

Jakub 06-01-2016 12:54

Odp: Rozwiązany: Przymarzł płyn chłodniczy
 
Weź spuść caly ten szuwax co masz w układzie i zalej porządnym markowym płynem.

fundil 06-01-2016 17:20

Odp: Rozwiązany: Przymarzł płyn chłodniczy
 
Ja taż miałem taki problem. Niby płyn był zimowy, lał go mechanik. No i przy -10 zrobiła się kasza. Niestety odpalenie auta i nagrzanie nic nie dało. W ruch poszła opalarka. Obecnie zalana jest polski niezawodny Borygo i jest ok


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.