Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   Zakup starego Transita - na co zwrócić uwage? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=98839)

Boblo 27-04-2010 20:08

Zakup starego Transita - na co zwrócić uwage?
 
Witam.
Myslę o zakupie Transita diesla z lat 90-tych. Zdaje sobie sprawę, że cuda nie kupię :) Na co zwrócić uwagę? Wiem, że rdza je zżera niemiłośernie. A co pada z mechaniki? Ile wytrzymują silniki? Czy wszystkie silniki były z bezpośrednim wtryskiem czyli bardzo głośne? Wolałbym auto, w którym łeb mi nie pęknie :) I czy były ( bo widziałem w ogłoszeniach ) z przednim napędem?!

maciekd 28-04-2010 05:43

Odp: Zakup starego Transita - na co zwrócić uwage?
 
Z przednim napędem pojawiły się dopiero po 2000 roku, te z 2 litrowym dieslem i w nowej budzie (Mk6).

Jeżeli chodzi o to, na co zwracać uwagę - przeszukaj proszę forum, było co najmniej kilka rozbudowanych i kilkanaście mniejszych tematów z takim pytaniem....

Boblo 28-04-2010 06:31

Odp: Zakup starego Transita - na co zwrócić uwage?
 
Cytat:

Napisał maciekd (Post 1424689)
Jeżeli chodzi o to, na co zwracać uwagę - przeszukaj proszę forum, było co najmniej kilka rozbudowanych i kilkanaście mniejszych tematów z takim pytaniem....

Ok,.. myslałem, że jestem pierwyszy! ;)

wojtekjanus 28-04-2010 07:41

Odp: Zakup starego Transita - na co zwrócić uwage?
 
Tym nie mniej generalnie staraj się kupić auto z silnikiem z pompą Boscha (wolnossący), te z pompą Lucas Epic (turbo) są mało obcykane po warsztatach i niewielu mechaników wie jak to serwisować (ale Epic ma większą moc).
Zwróć uwagę na most - lekko hałasować może, ale jeżeli głośno wyje, to praktycznie trzeba by go zmienić - naprawa jest nieopłacalna i praktycznie niemożliwa.
Jeżeli chodzi o korozję, sprawdź przede wszystkim podłużnice - w miejscach mocowania resorów i przedniej poprzecznej belki przedniego zawieszenia.

Jak coś znajdziesz - zapodaj linka do ogłoszenia, koledzy chętnie krytycznie się wypowiedzą...

Boblo 28-04-2010 17:10

Odp: Zakup starego Transita - na co zwrócić uwage?
 
Ok,.. dzięki!

FordTransit1988D 28-04-2010 19:35

Odp: Zakup starego Transita - na co zwrócić uwage?
 
Kolego ja mam transita z 88r i nie narzekam rama zdrowa wolnossący pompa bosha

i 2,5d jak naraze daje rade

fabi83 05-02-2012 08:54

Odp: Zakup starego Transita - na co zwrócić uwage?
 
Podepnę się pod temat:
Czy jest sens zakupu Transita 2,5 D z przebiegiem 388 tyś km? Auto z 1999/2000 roku (pierwsza rej.), Transit jest już po remoncie blacharskim i lakierowaniu, ładowność 1742 kg i chyba atrakcyjna cena 7300 PLN.
Czy warto kupować Transita z takim przebiegiem?
Czy lepiej zrobić remont blacharki w swoim (357 tyś km) to wyjdzie drożej.

jaby 05-02-2012 09:01

Odp: Zakup starego Transita - na co zwrócić uwage?
 
kolego ja mialem transita z 98 roku i przejechalem 800 tys i i sprzedalem go 3 lata temu z powodu silnej korozji ale widuje go ze jeszcze jezdzi czyli??????????

wojtekjanus 05-02-2012 13:00

Odp: Zakup starego Transita - na co zwrócić uwage?
 
Cytat:

Napisał fabi83 (Post 1778025)
Czy lepiej zrobić remont blacharki w swoim (357 tyś km) to wyjdzie drożej.

Blachy zewnętrzne to jest pryszcz - każdy blacharz to zrobi... Pytanie - jak wyglądają podciągi - zwłaszcza przy przedniej poprzecznej belce (przykręcanej) i przy tylnych resorach. To jest niewdzięczna robota, blacharze nie chcą się tego podejmować.
Jeżeli ten twój jest mechanicznie w miarę zadbany - to ja bym go robił. Jeżeli jest mechanicznie już na zdechu zupełnym - i jeszcze skorodował - to szukałbym innego...

fabi83 05-02-2012 14:19

Odp: Zakup starego Transita - na co zwrócić uwage?
 
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 1778208)
Blachy zewnętrzne to jest pryszcz - każdy blacharz to zrobi... Pytanie - jak wyglądają podciągi - zwłaszcza przy przedniej poprzecznej belce (przykręcanej) i przy tylnych resorach. To jest niewdzięczna robota, blacharze nie chcą się tego podejmować.
Jeżeli ten twój jest mechanicznie w miarę zadbany - to ja bym go robił. Jeżeli jest mechanicznie już na zdechu zupełnym - i jeszcze skorodował - to szukałbym innego...

mechanicznie w moim faktycznie wszystko jest fajnie, jeździ się nim bardzo sympatycznie. Martwi mnie natomiast, że znaczy teren. Aż boje się szukać wycieku.... i pytać o koszta. Może ktoś mi podpowie ile max można zrobić na rozrządzie, bo ja do tej pory robiłem 100 tyś od wymiany do wymiany.
I czy 7300 to jest dobra cena jak za transita z 1999 roku z takim przebiegiem?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.