Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Komputer pokładowy i pozostały dystans (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=130240)

konradwan 06-05-2011 14:28

Komputer pokładowy i pozostały dystans
 
Hej,
Mam drobny problem z komputerem pokładowym, śmieszna sprawa ogólnie.
Czujnik poziomu paliwa działa, wszystkie funkcje działają, poza pokazywaniem pozostałej odległości do wyczerpania zawartości baku. Uparł się na 423km i pokazuje już tak od dłuższego czasu. Mogę resetować średnie spalanie, on i tak nie aktualizuje tej wartości. Co ciekawe, po przełączeniu na mile wszystko działa i ilość pozostałych mil w baku się zgadza i jest zależna od średniego spalania. Przełączam z powrotem na kilometry - 423km.
Myślicie, że wystarczy wyjęcie i włożenie bezpiecznika od komputera pokładowego? Wolałbym akumulatora nie odpinać, bo zaprogramowanie i konfiguracja radia znowu zajmie mi kilka godzin.
Który to bezpiecznik? :)

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.

Focusik2002 06-05-2011 18:21

Odp: Komputer pokładowy i pozostały dystans
 
Bezpiecznik nr. 36 , wyciągasz na 10 sekund ale wszystkie dane będziesz musiał sobie poustawiać od nowa w komputerze pokładowym .

a) wykonać proste zadanie matematyczne (dzięki grzehoo)
rzeczywist. spalanie ÷ spalanie pokazywane przez komputer = 1,14 tą liczbę wpisujemy w komputer;
b)przekręcić kluczyk do pozycji II trzymając przycisk "INFO";
c)wybrać jedną z dwóch możliwych opcji (ON - OFF);
d)wpisać nasz wynik matematyczny - jeżeli pokazuje za mało to wybieramy -14%, natomiast jeżeli za dużo, to wybieramy +14%;
3. Można też wejść do trybu serwisowego trzymając przycisk "R" i po chwili komputer wejdzie w tryb serwisowy. Wyjście z trybu następuje po wciśnięciu przycisków "S" lub "INFO".

kstilger 07-05-2011 19:09

Odp: Komputer pokładowy i pozostały dystans
 
Tak z ciekawości, czy w FF2 też jest taka możliwość, żeby skorelować wskazania komputera co do zużycia paliwa? U siebie w menu serwisowym nie widziałem takiej opcji.

franca8884 01-06-2015 21:18

Odp: Komputer pokładowy i pozostały dystans
 
Witam

A ja mam problem taki, że u mnie w polu dystansu kilometrów do wysuszenia zbiornika paliwa pokazuje --- zamiast wskazań. Wiem, że temat był wałkowany 150 razy. Czytałem posty i robiłem chyba już wszystkie możliwe czynności a więc zatankowanie do pełna, odłączenie akumulatora i ponowna adaptacja, reset komputera poprzesz manetkę info i przycisk na kompie oraz wyciągnięcie bezpiecznika nr.36. Nie pomogło dosłownie nic i wciąż w polu dystansu są kreski zamiast wskazań. Wszystkie inne wskazania są pokazywane. Czy sa jeszcze inne sposoby oprócz wymiany komputera?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.