Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] Pompa hamulcowa abs i hamulce (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=94070)

bioly25 10-03-2010 08:44

Brak płynu i hamulca w przednim prawym kole
 
Witam,
Mam problem z hamulcami od strony pasażera,a dokładniej prawa strona mi nie hamuje,mój mechanik nie mając czasu ,bo juz skonczylismy inną robote powiedział ze może być zepsuta pompa hamulcowa abs która pompuje płyn na prawa i lewą stronę,na lewą stronę hamuje dobrze, a prawy przód cały zardzewiały-mówie o tarczy bo hamulce nic nie hamują, co jest grane?? jak rozwiązać ten problem ?czy mógł sie przewód przytkac czy co?czy pompa się uszkodziła ?prosze o rady od czego zacząc, wiem ze trzeba wyciągnąc pompe lub dostać sie do niej i zobaczyć czy wychodzi plyn z pompy jesli tak to szukac dalej przyczyny w przewodach,ale czy w tych modelach tak się działo, ze hamulców po jednej stronie wogóle nie było ?


czy wogóle to moze być pompa abs?

Czy wogóle wchodzi w rachube zrobienie partyzantki i wyprowadzenie z pompy trójnika i puszczenie płynu z jednego wyjscia na wszystkie koła?? ,bo może pompa ma spiepszone jedno wyjście(nie wiem czy to mozliwe).Czytałem ze i tak jak pęknie wąz elastyczny czy coś to i tak hamulcy nie ma, bo wtedy traci się płyn i ciśnienie,więc na jedno wychodzi.

pozdrawiam.


mondeo mk1 1,8 16v kombiak 96 rok

kamil2102 10-03-2010 08:49

Odp: Pompa hamulcowa abs i hamulce
 
witam kolego z tego co mi wiadomo to pompa hamulcowa daje cisnienie po przekatnej wiec zobacz czy tyl po przekatnej ci hamuje, a co chodzi o przytkanie przewodu , hmmm no zalezy czy wymieniales kiedys plyn ale i tak szczerze mowiac watpie w przytkanie przewodu raczej stawialbym na pompe

bioly25 10-03-2010 09:01

Odp: Pompa hamulcowa abs i hamulce
 
więc jak, prawy przód i lewy tył ?

po chłopasku hehe,więc jesli hamuje mi przednie lewe koło to ono współpracuje z tylnim prawym,a przednie prawe wspołpracuje z tylnym lewym.


więc jesli nie mam przodu prawego-bo nie mam bo wszytko zardzewiałe, to jak pompa bedzie walnięta to i tylniego lewego koła tez nie bedzie,tylko jak tył sprawdzić jak tam bębny sa itp,czy zaciska szczeki ?


Sorki ale mam małą wiedze i wszystko do mnie łopatologicznie trzeba

hilly3077 10-03-2010 11:25

Odp: Pompa hamulcowa abs i hamulce
 
witam!
na poczatek najlepiej sprobowac odpowietrzyc uklad, wtedy bedzie wiadomo czy do wszystich kol dochodzi plyn. moze masz zatarty tloczek w zacisku?
co do sprawdzenia skutecznosci hamulcow to radzilbym na stacje diagnostyczna podjechac i bedzie wszystko wiadomo.
jesli plyn hamulcowy nie byl dlugo zmieniany to radzilbym wymiane bo to przynosie wielezmian na lepsze ;)
pozdrawiam...

bioly25 10-03-2010 11:58

Odp: Pompa hamulcowa abs i hamulce
 
oto chodzi ze byłem na staci diagnostycznej i mechanik powiedział ze hamulce sa ok, tylko lewe tylne cos jest kiepskie,a co sie okazuje prawe przednie wogóle nic nie hamuje bo jest zardzewiałe wszytko, więc teoria ze układ hamulcowy idzie po skosie by sie sprawdziła,bo wygada na to ze nie ma hamulcy tam,ale jak to mozliwe ze diagnosta nie wyczaił przedniego koła, ma sprzet do tego itp jak to mozliwe?

Płyn kiedy wymieniany to nie wiem, mam ten samochód od 2 tyg i same problemy:

czujnik temperatury na deske wymieniłem - poprzedni nie dawał oznak zycia
czujnik oleju na deske wymieniłem -poprzedni nie dawał oznak zycia
tuleje metolowo gumowe w wahaczu
dwa łożyska z przodu
olej

jeszcze zostały hamulce i pewnie coś nowego wyjdzie,dodam ze przy tych hamulcach to pedał jest twardy ale abs jest jak sie mocno depnie.


Na 100% tłoczek chodzi poprawnie w prawym przednim kole.

A płyn nie dochodzi do koła,ponieważ odkręcaliśmy przewód i naciskaliśmy na pedał.

KojoT6510 10-03-2010 12:13

Odp: Pompa hamulcowa abs i hamulce
 
Jak sprawdziles czy tloczek chodzi ?

bioly25 10-03-2010 12:48

Odp: Pompa hamulcowa abs i hamulce
 
Normalnie, a chcesz pomóc czy idiotów szukasz?



Jeśli w mondeo jest hamowanie po skosie na dwie strony to tak:

z prawej strony -przód nie mam hamulców- płyn nie dochodzi,więc idąc śladem po skosie odkręciłem lewy tył i jak zakręciłem ręką koło,inna osoba hamowała pedałem to hamuje kolo i ręką nie obruci się juz koła,więc tam płyn raczej dopływa,bo wtedy by było jak z przednim ze nic by nie łapało,więc nic nie rozumie, jak płyn do przodu nie dociera ,a do tylniego wpływa po skosie??

oco kaman??

hilly3077 10-03-2010 15:17

Odp: Pompa hamulcowa abs i hamulce
 
Cytat:

Napisał bioly25 (Post 1382981)
A płyn nie dochodzi do koła,ponieważ odkręcaliśmy przewód i naciskaliśmy na pedał.

witam!
jesli tak to musisz isc dalej po przewodzie. rozumiem ze odkrecales przewod przy zacisku (gumowy). Jesli tam nie leci to sprobuj isc dalei i odkrecic zaraz przy pompie, albo wczesniej na laczeniu sztywnego przewodu z tym gumowym. Wyglada na to ze moze przewod jest zapchany. poszukaj tez czy nie jest gdzies ten sztywny przewod zgnieciony.
pozdrawiam...

Rafał A.(antek) 16-03-2010 02:21

Odp: Pompa hamulcowa abs i hamulce
 
Jak masz ABS, to masz rozdział osobno na kazde koło, ew tylne oba wspolnie, a nie zadne po skosie. Pompa jest wtedy jednosekcyjna i tłoczy na całośc ABSu, odkrec przewod z pompy ABS i zobacz czy jak wtedy naciskasz na pedał, to tam leci, jak tam leci to szukaj po drodze zagietego przewodu, ew elastyczny sie zamulił/zatkał spuchł wewnatrz i daje takie efekty

invi017 16-03-2010 16:59

Odp: Pompa hamulcowa abs i hamulce
 
Jesteś w błędzie kolego. Hamulce działają na koła po skosie(współ grają ze sobą; lewe przednie z prawym tylnym i na odwrót). Tak jest zapisane w instrukcji i tak też jest w naszych mondeo. Testowane i sprawdzone.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.