Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] Przewody wysokiego napiecia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=100045)

heon 11-05-2010 00:02

Przewody wysokiego napiecia
 
Witam mam takie pytanie czy ktoś z forumowiczów próbował założyć oryginalne (motocraftu) kable wysokiego napięcia od wersji mondeo II 1.8 do 05.1998 do wersji po 05.1998.

Pytam bo zastanawia mnie co takiego się zmieniało w kablach ze te ze starszej wersji kosztują od 110 zł a te do nowej trzeba kupować na sztuki i komplet wychodzi ok 240 zł.

Interesuje mnie czy ktoś próbował takiej zamiany i jak przetrwały to owe kable jak i sam samochodzik.

padi77 11-05-2010 03:05

Odp: Przewody wysokiego napiecia
 
Cytat:

Napisał heon (Post 1433594)
Witam mam takie pytanie czy ktoś z forumowiczów próbował założyć oryginalne (motocraftu) kable wysokiego napięcia od wersji mondeo II 1.8 do 05.1998 do wersji po 05.1998.

Pytam bo zastanawia mnie co takiego się zmieniało w kablach ze te ze starszej wersji kosztują od 110 zł a te do nowej trzeba kupować na sztuki i komplet wychodzi ok 240 zł.

Interesuje mnie czy ktoś próbował takiej zamiany i jak przetrwały to owe kable jak i sam samochodzik.

powiem Ci kolego że mnie rozwaliłeś tematem, wymieniałem kable i szczerze powiem że.. 1. nie pamiętam ile płaciłem, 2. nie pamiętam tematu: przed 05.98 a po 05.98. U mnie działają i nic się nie dzieje, natomiast z ciekawosci obiecuje ze w najbliższym czasie ustale jak to u mnie wyglądało i dam Ci znać co jest trąfem. pozdro.

heon 11-05-2010 08:23

Odp: Przewody wysokiego napiecia
 
Nie wiem kolego czy w silniku 2.0 był podobny podział mogę ci tylko powiedzieć ze kable różnią się wyglądem e i te do wersji przed 05.1998 mają na wtyczkach do kopułki takie jakby zatrzaski a a te po 05.1998 nie mają nic zwykłe okrągła wtyczka.

z przed 05.1998
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
po 05.1998
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

piotr130872 11-05-2010 08:51

Odp: Przewody wysokiego napiecia
 
Są inne końcówki kabli od strony cewki. Przed 05.98 kable są mocowane na zaczepy, a po 05.98r. są wsuwane na cewkę. Jeżeli chcesz zamienić przewody to musisz też zamienić cewkę. Inaczej nie da rady.

padi77 11-05-2010 10:44

Odp: Przewody wysokiego napiecia
 
Cytat:

Napisał piotr130872 (Post 1433683)
Są inne końcówki kabli od strony cewki. Przed 05.98 kable są mocowane na zaczepy, a po 05.98r. są wsuwane na cewkę. Jeżeli chcesz zamienić przewody to musisz też zamienić cewkę. Inaczej nie da rady.

noooo i ma kolega racje, tak jest sprawdzałem i strasznie sie zdziwiłem bo dopiero teraz to obczaiłem:shock:

heon 13-05-2010 17:41

Odp: Przewody wysokiego napiecia
 
No i wybór padł na kable NGK , dziś kupiłem także świece motocraftu zamontuje wszystko i ma nadzieje ze falowanie na jałowym na LPG ustanie .

padi77 14-05-2010 01:17

Odp: Przewody wysokiego napiecia
 
Cytat:

Napisał heon (Post 1435376)
No i wybór padł na kable NGK , dziś kupiłem także świece motocraftu zamontuje wszystko i ma nadzieje ze falowanie na jałowym na LPG ustanie .

gratuluje wyboru kabli, natomiast co do falowania... no napisz co tam Ci sie urodzi.

ŁukaszD 14-05-2010 08:14

Odp: Przewody wysokiego napiecia
 
Kupiłem ostatnio przewody do Mondeo. Wybór padł na oryginały Motorcraft po 05.98 bo takie autko posiadam. Okazało się, że pierwszy przewód jest źle wykonany i nie zatrzaskuje się dobrze na cewce. Byłem przekonany, że płacąc 80 zł za przewód wszystko będzie jak trzeba. Pomyliłem się.

heon 15-05-2010 21:01

Odp: Przewody wysokiego napiecia
 
A wiec tak zamontowałem świece motocraft ale te najtańsze 9 zł za sztukę i nie wiem czy nie lepiej było kupić jednak tych droższych bo mimo ze w stosunku do falowania z przed wymiany świec i kabli jest znacznie lepiej, to nadal na gazie są delikatne wahnięcia jutro spróbuje jeszcze pokombinować ze zmniejszeniem szczeliny na 1 mm i zobaczymy.

padi77 15-05-2010 21:32

Odp: Przewody wysokiego napiecia
 
Cytat:

Napisał heon (Post 1436744)
A wiec tak zamontowałem świece motocraft ale te najtańsze 9 zł za sztukę i nie wiem czy nie lepiej było kupić jednak tych droższych bo mimo ze w stosunku do falowania z przed wymiany świec i kabli jest znacznie lepiej, to nadal na gazie są delikatne wahnięcia jutro spróbuje jeszcze pokombinować ze zmniejszeniem szczeliny na 1 mm i zobaczymy.

kolego jak tobie tam jeszcze obroty sie wahają, chodzi mi o spadanie poniżej 900 to tam jeszcze może cos innego wyjsc.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.