Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach - jaka przyczyna? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=126837)

tomi98 29-03-2011 21:53

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
Cytat:

Napisał gorny7 (Post 1628312)
może to śmieszne ale mechanik mówił też aby nie nosić razem komórki z kluczykami

bradzo śmieszne :-) sory za komentarz, ale to jest tak, że komórki są szkodliwe dla zdrowia :-)....zero związku

gorny7 29-03-2011 22:01

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
Cytat:

Napisał tomi98 (Post 1628336)
ale to jest tak, że komórki są szkodliwe dla zdrowia :-)....zero związku

pewnie kilka osób by z toba polemizowało trzymanie na sercu ,częstotliwości bóle głowy itp ale to nie ten temat inie ma co zaśmiecać ,

aczkolwiek o kluczykach i komórce nie można tego jednoznacznie chyba przez nas ocenić

tomi98 29-03-2011 22:26

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
Cytat:

Napisał gorny7 (Post 1628345)
pewnie kilka osób by z toba polemizowało trzymanie na sercu

ja nie polemizuję tylko wyrażam swoją opinię opartą na wiedzy kilku naukowców, którzy nie udowodnili szkodliwości itp. koniec OT

Grzaniec 30-03-2011 20:54

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
Cytat:

Tydzien temu to przerabialem,kolega ~miras ma racje-w moim przypadku odpalal i po sekundzie gasl.Wlacz i wylacz zaplon kilka razy pod rzad,powinien zaskoczyc,problem tkwi w zimnych lutach przekaznika
co ma piernik do wiatraka? jak ma u nas odpalić, choćby na chwilę, skoro po przekręceniu klucza nie kręci rozrusznik??
ewidentnie mamy problem z cewką immo przy stacyjce albo z transponderem w kluczyku - niestety, nie wiem na razie jak się pozbyć problemu :(

Abund 31-03-2011 15:00

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
Zrobilem wlasnie eksperyment, wymontowałem pastylke od immo z kluczyka i auto zapaliło i po sekundzie zgasło. Jeśli wam nie kręci rozrusznik proponował bym sprawdzić jak wygląda sytuacja z masą silnika i posprawdzać przekaźniki bo immo odcina dopiero po odpaleniu samochodu.



Pozdro

gorny7 31-03-2011 16:34

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
Cytat:

Napisał gorny7 (Post 1626075)
po włożeniu kluczyka do stacyjki i przekręceniu do odpalenia - dioda w drzwiach zapala sie i pali w sposób ciągły aż do odpalenia (puszczenia -cofnięcia kluczyka) i potem gaśnie.
w momęcie gdy nie mogę odpalić - przy przekręcaniu kluczyka dioda zapala się i mruga aż do puszczenia kluczyka.

problem pewnie leży w jaki sposób włącza się to odcięcie sygnalizowane diodą wdrzwiach?

czy w momęcie po zgaśnięciu samochodu na drzwiach migała ci kontrolka lub świecila ciągle?
może rzeczywiście immo działa dopiero po przekręceniu kluczyka ale co z diodami?

t nowak 31-03-2011 19:25

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
Cytat:

Napisał Grzaniec (Post 1628923)
co ma piernik do wiatraka? jak ma u nas odpalić, choćby na chwilę, skoro po przekręceniu klucza nie kręci rozrusznik??
ewidentnie mamy problem z cewką immo przy stacyjce albo z transponderem w kluczyku - niestety, nie wiem na razie jak się pozbyć problemu :(

Przeczytaj uwaznie co napisalem!!!Czasami nie reagowal na przekrecenie stacyjki a czasami odpalal i gasl.Wymienilem przekaznik i wszystko jest ok-mysle ze problem nie tkwi w immo,koledze padlo w Galaxy i mimo tego odpalal i gasl,ale to tylko moja sugestia

krzysiek_67 05-04-2011 20:53

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
Witam. Miałem podobny problem. Jak mi wyłączył silnik na łuku drogi przy 100km/h to się tak wsciekłem, że rozebrałem połowę deski na drodze. Posłuchaj kol.~mirasa,to tylko przekaźnik.

polo79 05-04-2011 21:10

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
Krzysiek_67 napisz mi proszę gdzie mogę znaleźć ten przekaźnik w Galaxy 1,9 Tdi 116 km z 2002 roku bo przejrzałem książkę obsługi (z pięć razy) i nie mogę go zidentyfikować. Może jestem ślepy albo nie umiem czytać książek z ekranu kompa. Nie ma to jak strony papierowe :razz:

gorny7 05-04-2011 21:16

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
Cytat:

Napisał krzysiek_67 (Post 1632646)
Witam. Miałem podobny problem. Jak mi wyłączył silnik na łuku drogi przy 100km/h to się tak wsciekłem, że rozebrałem połowę deski na drodze. Posłuchaj kol.~mirasa,to tylko przekaźnik.

nie mieszajcie odpowiedziamu nie związanymi z tematem postu
co ma przekażnik pompy do nie możności ruszenia czegokolwiek po przekręceniu kluczyka??? czytać co jest tematem.
dzisiaj powtórzyło się brak reakcji na kluczyk , zmian kluczyków tez nic nie pomogła szukam dalej


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.