Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   Sprawdzanie kompresji (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=78892)

rustin 17-09-2009 21:42

Sprawdzanie kompresji
 
Wiem że pewnie setki razy bylo to pytanie zadawane ale nie moge znaleźć konkretnej odpwiedzi.Czy kompresje(nie wiem czy to tak się nazywa czy cisnienie sprężania,chodzi mi oto jak silniki w mrozy np nie chce odpalic to się sprawdza) sprawdza sie na ciepłym czy zimnym silniku? W sam naprawiam ford mondeo jest ze na ciepłym tylko nie wiem czy to to i ile powinno wynosić?

kor1011 17-09-2009 22:11

Odp: Sprawdzanie kompresji
 
Sam piszesz,że problem jest z zimnym silnikiem.Dla tego właśnie sprawdza się w dieslu na zimno.Na ciepło też można ale nie żeby znaleźć usterkę a raczej sprawdzić stan techniczny.

addasiek1 17-09-2009 22:14

Odp: Sprawdzanie kompresji
 
Zobacz tu [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] tam chyba w tabeli jest stopień sprężania. Czyli stopień sprężania masz 18,2 mnożysz X 0,12 i wychodzi Tobie dokładnie ciśnienie sprężania 2,184 jak co to zachęcam do poczytania [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

rustin 17-09-2009 22:56

Odp: Sprawdzanie kompresji
 
Nie bardzo wiem o co chodzi z tym przelicznikiem.To dlaczego w sam naprawiam ford mondeo jest napisane że sprawdza się jak temp oleju jest min 30'c ?

rustin 17-09-2009 22:59

Odp: Sprawdzanie kompresji
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] w tym artykule też jest że na ciepłym? no i weź badz tu mądry

addasiek1 17-09-2009 23:02

Odp: Sprawdzanie kompresji
 
Ta wartość 2,184 to po prostu przeliczenie na MPa, czyli 2,184 MPa

rustin 17-09-2009 23:05

Odp: Sprawdzanie kompresji
 
Aha :) czyli jednak na cieplym.

addasiek1 17-09-2009 23:10

Odp: Sprawdzanie kompresji
 
Jestem tego zdania, że na ciepłym silniku, ponieważ wtedy dopiero silnik uzyskuje swoje optymalne i maksymalne parametry.:553: W końcu najczęściej jeździ się na ciepłym silniku, a nie na zimnym ;)

wojtekjanus 18-09-2009 16:36

Odp: Sprawdzanie kompresji
 
Już w latach sześćdziesiątych sprawdzałem na ... ZIMNYM.

Na zimnym na 100%. Gazety kłamią :584: ...

Rustin, temp. oleju 30 stopni to jest jeszcze zimny silnik. Chodzi o to, aby rozrusznik przy pomiarze kręcił szybko. Jeżeli weźmiesz samochód zimą z mrozu -20st i nim zakręcisz, to wskazania ciśnienia będzie obarczone dużym błędem spowodowane bardzo wolnym kręceniem.

rustin 18-09-2009 21:11

Odp: Sprawdzanie kompresji
 
czyli jak przyjade postoi z godz to wystarczy i można robić?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.