Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   Mondeo MK3 / Focus MK2 - czy można montować gaz? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=90314)

magosh 30-01-2010 22:03

Mondeo MK3 / Focus MK2 - czy można montować gaz?
 
Witam wszystkich.

Ostatnio rzadko zaglądam do forum i stwierdziłem ze zdziwieniem, że w dziale LPG jest tylko 19 tematów. Kiedyś było ich chyba więcej? Czyżbym nie miał dostępu do tematów, których na czas nie przeczytałem?

Teraz do rzeczy.
Zamierzam zmienić auto na nowsze (takie, jak w temacie). Zależy mi na Waszych opiniach, szczególnie na opiniach użytkowników tych aut. Mam na myśli rocznik ok. 2005 (przy najmniej na chwilę obecną o takim myślę). Czytałem gdzieś, że nowsze silniki Forda (nowsze od mojego z 1995 r.) są bardziej podatne na zagazowanie. Dodatkowo dochodzi konieczność częstej regulacji zaworów, co jest podobno kosztowne.
Co mi na to możecie odpowiedzieć?

konrad_b 01-02-2010 11:50

Odp: Mondeo MK3 / Focus MK2 - czy można montować gaz?
 
Cytat:

Napisał magosh (Post 1348922)
Dodatkowo dochodzi konieczność częstej regulacji zaworów, co jest podobno kosztowne.
Co mi na to możecie odpowiedzieć?

dochodzi koszt kontroli i ew regulacji, to niestety prawda
(gdzieś w arkuszu serwisowym widziałem że ford zaleca 2x częściej)

dodatkowo np w moim nie ma płytkowej regulacji, a wymienia się całe szklanki, co też podnosi koszt

u siebie zrobiłem zaraz po montażu, jest prawie idealnie, następna kontrola za 40-60kkm - jak dotrzyma :mrgreen:

magosh 17-02-2010 20:26

Odp: Mondeo MK3 / Focus MK2 - czy można montować gaz?
 
konrad_b: dzięki za odpowiedź.

Reszta forumowiczów: czekam na Wasze opinie. Proszę o odpowiedzi, jakiekolwiek by nie były. Najlepiej, jakbyście napisali jakie macie przebiegi na LPG w autach po 2000 roku i czy coś nie gra. A może wszystko jest OK?

Najprawdopodobniej zakupię Mondeo 3 z silnikiem o pojemności 2,0 ltr.

konrad_b 18-02-2010 07:39

Odp: Mondeo MK3 / Focus MK2 - czy można montować gaz?
 
Cytat:

Napisał magosh (Post 1365599)
Najprawdopodobniej zakupię Mondeo 3 z silnikiem o pojemności 2,0 ltr.

może lepiej 2.5 ? tam z tego co czytałem jest mniej kontrowersji, jeśli chodzi o LPG
przynajmniej luzów nie trzeba pilnować ;)

magosh 19-02-2010 18:25

Odp: Mondeo MK3 / Focus MK2 - czy można montować gaz?
 
Na dzień dzisiejszy uważam, ze dla mnie 2,0 ltr to optimum. Tak na prawdę, to mam opory przed zakupem tak dużego auta. Chodzi o koszty utrzymania.
Z tym gazem, to też do końca nie jestem pewien, czy opłaca mi się montować, ponieważ ja rocznie przejeżdżam ok. 10 tys. km. Natomiast po prostu lubię LPG i lubię mieć psychiczny spokój podczas wizyt na stacjach paliw :)

Co jest z resztą forumowiczów? Wypowiadać się :)

Aha: dzisiaj dzwoniłem do znajomego, który od kilku lat jeździ na LPG w Mondeo Mk2 z 1998 lub 1999 r. Obecnie ma prawie 100 tys. km na LPG i nie narzeka. Zresztą jechałem tym autem parę miechów temu i nic niepokojącego nie zauważyłem. Mówi, ze u niego trzeba regulować zawory płytkowo (nadal jeszcze dokładnie nie wiem, co to oznacza), ale on tego nigdy do tej pory nie robił :)

fred33 20-02-2010 19:28

Odp: Mondeo MK3 / Focus MK2 - czy można montować gaz?
 
Mam drugiego Mondka na gaz . Pierwszy MK 1 1.8 16V zrobiłem nim 110.000 na LPG i siadła tylko cewka , po za tym tylko materiały eksploatacyjne w silniku . Teraz mam MK 2 2.0 z 1999 i zrobiłem już 46.000 km w 2 lata na LPG i co mnie rozbawiło też wymieniałem cewke zapłonową , oczywiście regularne przeglądy instalacji LPG tam gdzie ją montowałem szkoda że jesteś z Łodzi bo wszystkim z Bydgoszczy i Torunia mogę śmiało polecić warsztat gdzie montowałem i serwisuję LPG naprawdę znają się na rzeczy. Polecam tu zajrzeć [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]. Pozdrawiam.

konrad_b 23-02-2010 12:50

Odp: Mondeo MK3 / Focus MK2 - czy można montować gaz?
 
Cytat:

Napisał magosh (Post 1367082)
Z tym gazem, to też do końca nie jestem pewien, czy opłaca mi się montować, ponieważ ja rocznie przejeżdżam ok. 10 tys. km. Natomiast po prostu lubię LPG i lubię mieć psychiczny spokój podczas wizyt na stacjach paliw :)

to bym się poważnie zastanowił, w Twoim przypadku zwrot instalacji potrwa 3lata :roll:

dresat 23-02-2010 20:05

Odp: Mondeo MK3 / Focus MK2 - czy można montować gaz?
 
Cytat:

Napisał konrad_b (Post 1370121)
to bym się poważnie zastanowił, w Twoim przypadku zwrot instalacji potrwa 3lata

konrad b:
zechciałbyś uprzejmie przedstawić wyliczenia, na których opierasz taką tezę:roll:?

fred33 23-02-2010 21:41

Odp: Mondeo MK3 / Focus MK2 - czy można montować gaz?
 
Tutaj macie kalkulator..[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] każdy może sprawdzić...

konrad_b 24-02-2010 08:41

Odp: Mondeo MK3 / Focus MK2 - czy można montować gaz?
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał dresat (Post 1370522)
konrad b: zechciałbyś uprzejmie przedstawić wyliczenia, na których opierasz taką tezę:roll:?

proszę bardzo - załącznik
wychodzi że w ciągu 21miesięcy, dla siebie liczyłem ok 20-30kkm

przy 10kkm/rok, w trzecim roku będzie zysk 500zł, o ile nie wystąpią problemy ;)
w kalkulacji nie ma kosztów dodatkowych wizyt w WK, u gaziarzy itp
a to też stracony czas i pieniądze
3000zł dało by też trochę $$$ jeżeli je gdzieś zainwestujemy (min 450zł na lokacie 5%)

oczywiście nie znamy relacji cenowej - noPB/LPG :roll:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.