Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Numery pompy wtryskowej TDDI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=221118)

DBS 08-03-2015 13:59

Numery pompy wtryskowej TDDI
 
Witam. Czeka mnie wymiana pompy wtryskowej..
Znalazłem na jednym z portali tani egzemplarz z gwarancją rozruchową o symbolach :191 826238 0470504035 1s709a543ae
Mam kilka pytań:
1. Czy jestem w stanie odczytać numery mojej pompy, gdy jest zamontowana ?
(Moje autko to mk3 tddi 115km 2001r.)
2. Jakie narzędzie musiałbym przygotować aby zabrać się za wymianę pompy ?
Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Dombek 08-03-2015 17:45

Odp: Numery pompy wtryskowej TDDI
 
Na pewno potrzebujesz blokady do koła pompy wtryskowej. Numeru o ile pamiętam nie odczytasz z zamontowanej pompy bo jest chyba skierowany w stronę bloku silnika ale mogę się mylić.

LudekRadek 08-03-2015 18:49

Odp: Numery pompy wtryskowej TDDI
 
Numery są wybite od przodu auta, za chłodnicą, ciężko przeczytać co kolwiek jak pompa jest brudna, lusterko i możesz próbować. W twoim pompa ma końcówkę numeru 021 albo 024. Co do sterownika to przekładasz swój o ile jest sprawny, albo w tym nowym musisz podjechać do jakiegoś magika co by wpisał immobiliser.

DBS 08-03-2015 21:18

Odp: Numery pompy wtryskowej TDDI
 
Czyli rozumiem że pompa o numerach, które wpisałem w pierwszym poście nie będzie pasować do mojego egzemplarza autka ? Tak nawiasem mówiąc to czym różnią się te pompy, sterownikiem ? Przy tym samym silniku pompy powinny być identyczne..
+ dodatkowe pytanko. Czy w moim silniku znajduje się jeden pasek wielorowkowy (Ten do sprężarki klimatyzacji).
Oraz czy jest on zgodny z kodem 4PK735 ?

LudekRadek 08-03-2015 22:16

Odp: Numery pompy wtryskowej TDDI
 
Jeżeli to numer paska Meyle to właściwy będzie 6PK1642 montowany na alternator-klimatyzację. 4PK735 to numer paska na wspomaganie kierownicy. Można zakładać 035 tylko żebyś miał pewność co do stanu tej pompy.

Mariusz 09-03-2015 07:47

Odp: Numery pompy wtryskowej TDDI
 
1 załącznik(i)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Powinieneś szukać pompy o takim symbolu:

janusz72 09-03-2015 08:40

Odp: Numery pompy wtryskowej TDDI
 
Bez wyjęcia nie da się odczytać numerów, są tak słabo widoczne, ja czyściłem świeciłem latarką z lusterkiem i za chiny nie odczytałem , nawet po wyjęciu trzeba dobrze się przyjrzeć , do tego rurki paliwowe przeszkadzają. Moim zdaniem jak jest pompa od mondeusza VP44 to powinna pasować niezależnie od numerów , tylko trzeba przełożyć swój sterownik !

DBS 09-03-2015 13:29

Odp: Numery pompy wtryskowej TDDI
 
W takim razie proszę o odpowiedź osoby które zmeianiały pompy czy dowolna pompa z tego samego silnika po przełożeniu sterownika oczywiście będzie działać tak jak należy ?

matrog19 09-03-2015 14:28

Odp: Numery pompy wtryskowej TDDI
 
Cytat:

Napisał DBS (Post 2366421)
tylko trzeba przełożyć swój sterownik

A nie trzeba tego sterownika skalibrować na stole pod konkretną pompę?

DBS 09-03-2015 19:50

Odp: Numery pompy wtryskowej TDDI
 
Z tego co wyczytałem i wywnioskowałem to po przełożeniu elektroniki ze starej pompy do nowej, powinno działać, w końcu to te same bebechy z teoretycznie tą samą pompą. Jeśli się mylę proszę mnie poprawić..


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.