Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Wlałem za dużo oleju do silnika. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=99717)

strongpiotr 07-05-2010 17:42

Wlałem za dużo oleju do silnika.
 
Witam. Posiadam mk3 1.8 benzyna 2005 i w instrukcji wyczytałem że silnik mieści 4,3 l oleju a mi się wlało 4,5 l. Czy w związku z tym może coś się stać?

wombat 07-05-2010 18:03

Odp: Wlałem za dużo oleju do silnika.
 
Raczej nie. Najlepiej na zimnym silniku sprawdzić poziom oleju. Jeśli na bagnecie nie wykaże grubo ponad górną max granicę (powiedzmy nie więcej niż 4-5 mm ponad kreskę max) to będzie OK i nic złego się nie stanie.

Jeśli jednak wskaże więcej to należy kupic strzykawkę (jak największą - koszt około 50gr) rurkę plastikową o średnicy zewnętrznej nie większej niż średnica wlotu bagnetu (0,5 m wystarczy - koszt jakieś 2zł), połączyć strzykawkę z rurką i odessać olej.... i presto :))


Nie ma się co babrać z spuszczaniem oleju :)

SrebnaStrzała 07-05-2010 18:05

Odp: Wlałem za dużo oleju do silnika.
 
Może kolega ma daleko do punktu z strzykawkami wtedy może sobie odkręcić śrubkę(poluzować) i spuścić ile trzeba:)

wombat 07-05-2010 18:51

Odp: Wlałem za dużo oleju do silnika.
 
Cytat:

Napisał SrebnaStrzała (Post 1431197)
Może kolega ma daleko do punktu z strzykawkami wtedy może sobie odkręcić śrubkę(poluzować) i spuścić ile trzeba:)

Jasne że może. Tylko jak spuści za dużo to będzie musiał dolać a wtedy jak doleje za dużo......:)

Strzykawką po prostu czyściej i nie trzeba się czołgac pod wozem.

MichhalMCH 07-05-2010 22:27

Odp: Wlałem za dużo oleju do silnika.
 
Ja osobiście olej spuścił bym w tradycyjny sposób czyli odkręcił bym śrubę w misce olejowej. Olej zawsze można spuścić do czystego i suchego pojemnika tak aby w przypadku gdy spuści się go za dużo można by było wlać go ponownie uzupełniając poziom oleju tak aby na miarce pokazywało 0.75 pomiędzy minimum, a maximum.
Z tego co słyszałem nadmiar oleju nie jest dobry dla silnika. Olej w takich przypadkach lubi wyciekać przez uszczelniacze, a po drugie konstruktorzy musieli mieć jakiś powód umieszczając na bagnecie "max" w tym miejscu w którym się znajduje, a nie w innym.

krzysiekj1990 07-05-2010 22:28

Odp: Wlałem za dużo oleju do silnika.
 
Jak bd mial za duzo to bd mial za duzo cisnienie i olej jakas uszczeleczka wyjdzie :)

PAFFCIO 08-05-2010 01:40

Odp: Wlałem za dużo oleju do silnika.
 
Cytat:

Napisał krzysiekj1990 (Post 1431400)
Jak bd mial za duzo to bd mial za duzo cisnienie i olej jakas uszczeleczka wyjdzie :)

hmmm, proszę wytłumacz mi jaki związek ma podniesiony poziom oleju na zwiększenie ciśnienia w układzie olejowym?
nadmiar oleju nie jest korzystny bo jak to w układzie naczyń połączonych, zamiast poniżej ruchomych elementów w misce może być powyżej, to raz, niektóre uszczelki zamiast w powietrzu będą zanurzone, to dwa... generalnie nie jest to dobre, choć "krzywdy" nie powinno zrobić.

uro2 09-05-2010 11:29

Odp: Wlałem za dużo oleju do silnika.
 
Nie wiem jaki to ma związek ale w książce od mk1,mk2 doczytałem się że nadmiar oleju może doprowadzić do zniszczenia kata.

darmodziej 09-05-2010 12:32

Odp: Wlałem za dużo oleju do silnika.
 
Cytat:

Napisał uro2 (Post 1432217)
Nie wiem jaki to ma związek ale w książce od mk1,mk2 doczytałem się że nadmiar oleju może doprowadzić do zniszczenia kata.

Przy zbyt wysokim poziomie oleju w misce olejowej wał korbowy może uderzając o powierzchnię oleju powodować powstanie zbyt dużej ilości mgły olejowej, która przez odmę może dostawać się do cylindrów i jeżeli nie zostanie spalona, to do katalizatora.

konrad_b 19-05-2011 07:53

Odp: Wlałem za dużo oleju do silnika.
 
Witam, odgrzewam temat bo zrobiłem dokładnie to samo co autor wątku :( (stąd takie wykopaliska ;) )
wlałem 4.5L, na bagnecie było może z 5mm ponad max ... przejechałem ok 2kkm i ... cieknie olej
co będzie dalej, zobaczymy, cieknie dość mocno, bo aż tył auta jest schlapany
więc teoria "nic się nie stanie" nie jest prawdziwa w tym wypadku ... też tak myślałem, bo w poprzednim aucie zdarzyło się przekroczyć max i faktycznie nic się nie stało

dodam że kolega w innym aucie miał to samo, tzn wlane za dużo oleju o ok 0,5L
na szczęście wywaliło tylko uszczelkę gdzieś przy kanale odprowadzającym olej do miski ...
bo silnik to japońska V6 ... więc było by zabawy

pewnie czeka mnie wizyta u mechaniora, zobaczymy czy to uszczelniacz na wale, czy coś mniejszego ... oby


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.