Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Czy po wymianie tarcz i klocków hamulce musza się dotrzeć (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=204574)

kpkp1985 10-05-2014 19:39

Czy po wymianie tarcz i klocków hamulce musza się dotrzeć
 
Witajcie.
Wymieniłem przód tarcze i klocki wczoraj.
Efekt = samochód gorzej hamuje niż wcześniej i to znacząco.

Mechanik twierdzi, że do około 500km hamulce muszą się dotrzeć i wtedy bedą efekty.

Dodał, żebym nie hamował mocno z dużych prędkości przez ten czas.

Prawda czy fałsz?

dzięki.

arttk 10-05-2014 19:58

Odp: Czy po wymianie tarcz i klocków hamulce musza się dotrzeć
 
Prawda, przez pierwsze kilkaset km trzeba delikatnie dotrzeć i dogrzać nowy zestaw bo inaczej skończysz z powichrowanymi tarczami.

kpkp1985 10-05-2014 20:11

Odp: Czy po wymianie tarcz i klocków hamulce musza się dotrzeć
 
ale najbardziej mnie interesuje czy to prawda, ze od założenia nowych tarcz i klocków hamulce mogą gorzej hamować od starszych przez fakt docierania się - ile to trwa?

czy od momentu założenia nowych tarcz i klocków powinny hamulce lepiej hamować od starszych jak nie super !

arttk 10-05-2014 20:16

Odp: Czy po wymianie tarcz i klocków hamulce musza się dotrzeć
 
Po pierwsze jeśli tarcza pokryta jest warstwą ochronną to należy ją zetrzeć nitro dajmy na to, bo zostawienie tego gluta na tarczy byłoby błędem niewybaczalnym.
Ale jeśli zakładamy że tarcza została założona zgodnie ze sztuką to też trochę gorzej na pewno na początku hamuje, natomiast zaraz po założeniu to takich rzeczy nie powinieneś sprawdzać w ogóle.

kpkp1985 10-05-2014 20:37

Odp: Czy po wymianie tarcz i klocków hamulce musza się dotrzeć
 
Jakich rzeczy nie powinienem sprawdzać?, martwię się, bo myślałem, że po założeniu będzie zyleta i lepiej a na razie jest gorzej dlatego pytałem o docieranie się czy istnieje takie cos i to jest w moim przypadku.

marlon7676 10-05-2014 20:46

Odp: Czy po wymianie tarcz i klocków hamulce musza się dotrzeć
 
Przerabiałem ten temat jakiś tydzień temu , po wymianie tylnych hamulców też miałem gorsze hamulce niż przed wymianą , teraz wszystko się dotarło i jest żyleta :619:

kinomysz 10-05-2014 20:51

Jestem świeżo po wymianie tarcz i klockow przód i tył wiec coś mogę powiedzieć w tym temacie. Zaraz po wymianie bylo bardzo słabo, dużo gorzej niż przed wymianą. Tarcze klocki ATE. 300km delikatne hamowania zgodnie i instrukcją, później 100km/h i mocno do 40km/h. Kilka minut spokojnej jazdy i znowu. Po takim dotarciu hamulce zaczęły hamować dużo lepiej. Teraz jest jakieś 500 km dalej i hamulce są znacznie lepsze. Od razu mocno i pewnie hamują, dużo lepiej niż stare. Pozdrawiam

Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka

Tak że spokojnie daj im trochę czasu.

kpkp1985 15-05-2014 16:21

Odp: Czy po wymianie tarcz i klocków hamulce musza się dotrzeć
 
zapytam z ciekawości

Bardzo, ale to bardzo delikatnie hamuje.
Zrobiłem ponad 150km na nowym zestawie

Jak na razie nie odczuwam lepszego hamowania tylko może sama reakcja na dotyk pedału hamulca jest lepsza

Czy ja mam zacząć mocniej czy bardzo mocno wciskać pedał hamulca czy jeszcze nie, bo przy takim delikatnym hamowaniu to one docierac się moga rok? - czy cos jest nie tak

dzięki za odp.

I jak wygląda sprawa docisku pedału hamulca w mk3 żeby auto hamowało dobrze/odczuwalnie wciska się stanowczo pedał hamulca? czy normalny nacisk na pedal hamulca powinien odczuwalnie zatrzymywać samochód
-pytam, bo w samochodzie ojca BORA VW, to wystarczy delikatnie doktnąć hamulec i hamuje masakra tak mocno.

ccLot 15-05-2014 17:15

Odp: Czy po wymianie tarcz i klocków hamulce musza się dotrzeć
 
Cytat:

Napisał arttk (Post 2208772)
Po pierwsze jeśli tarcza pokryta jest warstwą ochronną to należy ją zetrzeć nitro dajmy na to, bo zostawienie tego gluta na tarczy byłoby błędem niewybaczalnym.

Na ATE zabezpieczonych taką srebrno/szarą farbą było napisane żeby to zostawić.

arttk 15-05-2014 19:29

Odp: Czy po wymianie tarcz i klocków hamulce musza się dotrzeć
 
Pierwsze słyszę.

Z ulotki ATE:

Cytat:

Ochrona przed korozją za pomocą odpowiedniego środka czyszczącego do całkowitego usunięcia
Cytat:

Korrosionsschutz mit geeig- netem Reiniger vollständig entfernen
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.