Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [MK1] 1,8 Benzyna + Gaz, gaśnie na wolnych obrotach. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=59932)

Gulag 20-01-2009 12:37

[MK1] 1,8 Benzyna + Gaz, gaśnie na wolnych obrotach.
 
Mam problem z moim mondeo i prosiłbym o pomoc w jego identyfikacji. Samochód trzyma obroty na benzynie tylko na ssaniu, bez ssania wskazówka obrotomierza odbije 2-3 razy od 500 do 1,5 tyś obrotów i samochód gaśnie. Na gazie chodzi w miarę normalnie. Lecz czasami gaśnie przy podjeżdżaniu do skrzyżowania i wtedy się zaczyna wariacja, po odpaleniu obroty szaleją 500-1500 i gaśnie jak na benzynie. Sytuacja znika dopiero po przejechaniu 1-2 km bez zatrzymywania. Czy ktoś może orientuje się co może być przyczyną takiego zachowania?

motorek26 20-01-2009 19:23

Re: [MK1] 1,8 Benzyna + Gaz, gaśnie na wolnych obrotach.
 
świece kable WN + cvzyszczenie silniczka krokowego

slawfr 20-01-2009 19:29

Re: [MK1] 1,8 Benzyna + Gaz, gaśnie na wolnych obrotach.
 
Czesc,

Motorek 26 ma racje, Swiece + kable + silniczek krokowy, proponowalbym tez sprawdzic prace silnika po odlaczeniu przeplywomierza powietrza.
Milem podobne klopoty w mk1 z przeplywomierzem, po rozlaczeniu klopoty z obrotami znikaly.

Pozdro!

mr_yagooda 20-01-2009 20:27

Re: [MK1] 1,8 Benzyna + Gaz, gaśnie na wolnych obrotach.
 
O tej porze roku mam podobna przypadlosc ale tylko na gazie, obropty spadaja do 500 potem rosna i sie utrzymuja na 1000, po przejechaniu paru metrow sytuacja sie powtarza. wszystkie objawy ustaja po przejechaniu 2-3km co oznacza regeneracje parownika i slaba reagujaca sonde lambde - tego dowiedzialem sie na regulacji instalacji gazowej

motorek26 20-01-2009 21:04

Re: [MK1] 1,8 Benzyna + Gaz, gaśnie na wolnych obrotach.
 
Cytat:

Na gazie chodzi w miarę normalnie.
tak napisał Gulag, mr_yagooda, czytaj wszystko i dokładnie :fcp1

Gulag 21-01-2009 08:42

Re: [MK1] 1,8 Benzyna + Gaz, gaśnie na wolnych obrotach.
 
Cytat:

Napisał motorek26
Cytat:

Na gazie chodzi w miarę normalnie.
tak napisał Gulag, mr_yagooda, czytaj wszystko i dokładnie :fcp1

Tak, tak na gazie jest powiedziałbym przyzwoicie (zdarza się to dość rzadko), na benzynie nie da się jeździć wcale. Każde zatrzymanie = zgaśnięcie silnika, a gdy już się stoi trzeba trzymać gaz żeby nie zgasł. Może ktoś poleci mi jakiś serwis w Pile lub Poznaniu gdzie obejżeli by moje mondeo?

Gulag 27-01-2009 16:22

Re: [MK1] 1,8 Benzyna + Gaz, gaśnie na wolnych obrotach.
 
Opisane dolegliwości znikały po naładowaniu akumulatora. Dość często musiałem go ładować bo jak mi się wydawało nie miał siły kręcić rozrusznikiem. Aktualnie nawet po ładowaniu ( po podłączeniu miernik pokazuje 12V) + podłączeniu akumulatora z innego samochodu przez kable rozruchowe silnik nie odpala. Objawy są takie jakby był rozładowany akumulator, rozrusznik kręci zwalnia przygasają kontrolki kręci coraz wolniej i jakby się wyładował. Orientuje się ktoś co może być przyczyną? Bo aktualnie moje mondeo wcale nie chce odpalić.

czesany 27-01-2009 17:26

Re: [MK1] 1,8 Benzyna + Gaz, gaśnie na wolnych obrotach.
 
Sprawdz sobie kable SILNIK-KLEMA MINUSOWA-KAROSERIA
i
ROZRUSZNIK-AKUMULATOR

Tez takie rzeczy mis sie działy

czesany 27-01-2009 17:28

Re: [MK1] 1,8 Benzyna + Gaz, gaśnie na wolnych obrotach.
 
Cytat:

Napisał Gulag
Cytat:

Napisał motorek26
Cytat:

Na gazie chodzi w miarę normalnie.
tak napisał Gulag, mr_yagooda, czytaj wszystko i dokładnie :fcp1

Tak, tak na gazie jest powiedziałbym przyzwoicie (zdarza się to dość rzadko), na benzynie nie da się jeździć wcale. Każde zatrzymanie = zgaśnięcie silnika, a gdy już się stoi trzeba trzymać gaz żeby nie zgasł. Może ktoś poleci mi jakiś serwis w Pile lub Poznaniu gdzie obejżeli by moje mondeo?


SPrawdz dokładnie wszystkie węzyki od podcisnienia.
Szczegóółnie te pod cewką zapłonowa i te na scianie grodziowej czy oby nie są pomylone

przemek303 27-01-2009 19:27

Re: [MK1] 1,8 Benzyna + Gaz, gaśnie na wolnych obrotach.
 
mialem to samo dzis pojechalem do mechanika zeby wyczyscic silnik krokowy i pomoglo jest ok


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.