Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Zakup C-Max (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=69835)

trykala 15-05-2009 11:09

Zakup C-Max
 
Witam
Zastanawiam sie na kupnem C-maxa z 2004/2005 r. Jesli chodzi o silnik to interesuje mnie diesel. I tu nasuwa sie pytanie do uzytkownikow. Zalezy mi na jak najmniejszym zuzyciu paliwa ale jednoczesnie chcialbym aby auto bylo wystarczajaco dynamiczne i pozwalalo na swobodne wyprzedzanie na drodze. Z tego co wyczytalem w Internecie to najbardziej ekonomiczny jest 1,6 TDCI ale on ma tylko 90KM i nie wiem bedzie wystarajaco dynamiczny (Teraz mam Fieste 1,25 16V i tez przyspiesza do setki w ok 12 s ;) Z kolei silnik 2,0 TDCI jest mocniejszy ale ma wieksze o 1,5 litra spalanie :( Dochodzi jeszcze kwestia awaryjnosci. Uzytkownicy pisza o zaworze, alternatorze ... Czy mozna uznac te uszkodzenia za marginalne czy tez sa one dosc powszechne i wplywaja na zwiekszone koszty eksploatacji?
Z gory dziekuje za wszelkie odpowiedzi

Koyot. 15-05-2009 11:58

Odp: Zakup C-Max
 
jedyne sluszne rozwiązanie jesli chodzi o diesel to 2.0 :)

peterek39 15-05-2009 12:30

Odp: Zakup C-Max
 
Posiadam 1,6 tdci i nigdy jeszcze nie miałem żadnych problemów z silnikiem ani elektroniką niezależnie od pory roku...przy umiarkowanej jeżdzie 100-110km/h spalanie 4,8-5,2l,a jeśli chodzi o przyspieszenie przy wyprzedzaniu to 109KM też jest wyczuwalne chociaż autko ma swoją wagę...osobiście jestem zadowolony i jak dla mnie to wystarczy,ale każdy ma prawo wypowiedzieć się na ten temat i mieć swoje zdanie.Jeśli będziesz ciągnął za sobą jakiś camping lub woził cegły w przyczepce to lepiej kup 2,0 tdci.

Koyot. 15-05-2009 13:22

Odp: Zakup C-Max
 
albo jeszcze inne rozwiązanie. 1.6 TDCi i do tego jakis moduł wtedy ze 109KM zrobisz 125KM i bedziesz mial i male spalanie i moc kiedy potrzebujesz

BaRiBaL 15-05-2009 13:44

Odp: Zakup C-Max
 
Cytat:

Napisał trykala (Post 1163814)
Z tego co wyczytalem w Internecie to najbardziej ekonomiczny jest 1,6 TDCI ale on ma tylko 90KM i

Nie wiem jakie silniki sa teraz w sprzedazy w cemaksach ale z lat, ktore podawales to 1.6TDCI mial/ma 109KM.

gulik1978 15-05-2009 16:29

Odp: Zakup C-Max
 
Cytat:

Napisał Koyot. (Post 1163898)
albo jeszcze inne rozwiązanie. 1.6 TDCi i do tego jakis moduł wtedy ze 109KM zrobisz 125KM i bedziesz mial i male spalanie i moc kiedy potrzebujesz

Tak masz rację, ale jak widzisz kolega patrzy na koszty z dużym naciskiem na KOSZTY,a żeby zrobic poprawnie takie chipowanie to nie oszukujmy się trzeba "trochę" przygotowac. By nie czytac potem postów na forum, że silnik kopci...

Koyot. 15-05-2009 17:12

Odp: Zakup C-Max
 
tak zgadza sie w 100%
jednak samochodu sie nie kupuje na rok wiec mozna to brac pod uwage ale to tylko propozycja

sterowiec68 15-05-2009 17:52

Odp: Zakup C-Max
 
Jesli kolega patrzy a koszty,to niech litr na 100 w tą czy w tą nie przesłoni mu wszystkiego. Jeśli na siłę będzie szukał tylko tego jednego,jedynego ,bo pół litra na sto kilosów będzie najważniejsze,to zwiększa sobie tylko szansę wpakowania się na minę. C-Maxy mają trzy diesle i wszystkie trzy są właściwie identyczne jeśli chodzi o awaryjność czy jak kto woli bezawaryjność. Dlatego nie pojemność i spalanie są ważne. Ważne jest aby autko było pewne,nie kręcone,nie bite,z udokumentowana i możliwą do weryfikacji historią i nie wstanie przedagonalnym z powodu zaniedbań poprzedniego właściciela. I jeśli jest takie cacko do wzięcia to nie ma co patrzeć na pojemność silnika tylko brać.

PYRA 15-05-2009 18:54

Odp: Zakup C-Max
 
Kolego trykala - posiadam C-Maxa 1.6 TDCi rocznik 2005 i 109 KM. Jesli szukasz autka w takim przedziale rocznikowym jak piszesz to spokojnie na takiego trafisz. Wydaje mi sie, że to jest taki właśnie mały kompromis pomiedzy 1.6 90 KM a 2.0 136 KM :). Nie pali wiele a mocy mu nie brakuje i jest bardzo wdzięcznym autkiem. Ja śmigam nim od roku i jestem bardzo zadowolony :) (odpukać w niemalowane ;) ). Z czystym sumieniem polecam Ci takie autko. Młodsze roczniki 1.6 miały juz tylko 90 KM.

rafus22 15-05-2009 20:59

Odp: Zakup C-Max
 
przede wszystkim spalanie zalezy od nogi wlasciciela jak ktos ma ciezka noge to i 1.6 potrafi spalic sporo .ale kazdy kupuje to na co trafi i co mu sie podoba .ja tez szukalem i mialem w sumie wszystkie dizle do wyboru od 1.6 do2.0 i kazdym pojezdzilem .caly czas myslalem o 1.6 mial byc oszczedny i w miare dynamiczny.ale po przejazdzkach tymi autami zdecydowalem sie na 2.0 i jak na raie nie narzekam spalanie w miescie jest do przyjecia trasa jeszcze lepiej no i przede wszystkim zajebista frajda z jazdy przy wyprzedzaniu juz nie jeden gosc sie nacial na maxa myslal ze BMW i moze wszystko a tu klops!!! taki rodzinny c-max i nie dal rady . tak ze po roku stwierdzisz ze auto moglo miec te 1.8 lub 2.0


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.