Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Blaupunkt NX (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=111437)

mkarweta 05-10-2010 14:56

Blaupunkt NX
 
Witam!

Po długich bojach wiem w końcu, że w moim C-maxie jest navi Blaupunkt NX. Mam w związku z tym pytania:
-czy dostępna jest w ogóle jakaś nowa mapa do tej navi? Mam 2008 i jest biednie, znaczy - nie ma dróg w mojej okolicy. :< Ma ktoś może jakiś, ekhm, link? Wszechwiedzące Google i wszechmający PEB nie odpowiadają w tej kwestii.
-czy jest możliwe spolszczenie całego systemu bez udziału serwisu?
-czy ktoś z Was ma może instrukcję w postaci elektronicznej? Instrukcja Forda odsyła do instrukcji Blaupunkta, a tę mam tylko po niemiecku (auto sprowadzone z Germanii), interesuje mnie polski, angielski albo słowacki (w większości języków europejskich, niestety, potrafię powiedzieć najwyżej, że nie rozumiem, zapytać czy rozmówca mówi po angielski, że kocham rozmówcę, podziękować, przytaknąć i zaprzeczyć. :<)

Pozdrawiam!
Marek aka marcus

pepi121 13-12-2012 18:50

Odp: Blaupunkt NX
 
Ja posiadam też taki panel z navi i raz za 400 zł wgrał mi facet spolszczenie w Krakowie ale radijko się sypło i po wgraniu nowedo oprogramowania straciłem spolszczenie. Jest firma z Gdyni która wgrywa nakładkę polską i najnowsze mapy ale biorą za to 1000 zł podaję Ci telefon do tej firmy - 508 211 829. Przyjeżdżają do klienta do domu.

tedi_k 13-12-2012 21:00

Odp: Blaupunkt NX
 
Panowie, szukajka się kłania - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
O tych sprawach jest tu wszytko. Wystarczy sobie poprzeglądać.

BTW - zapewne zaskakujące jest, że na stronie [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] da się znaleźć praktycznie wszytkie instrukcje obsługi w języku polskim? Np. taką: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

KrisSzy 14-12-2012 12:04

Odp: Blaupunkt NX
 
Mam mapę na NX-a w Foce MK2 na 2012 rok i jest bardziej aktualna niż ta z 2010 ale też bez rewelacji. Części nowych autostrad po prostu nie ma (materiał na mapy przygotowany rok cirka wcześniej). Po przejęciu Blaupunkat przez TomToma cena map spadła - ja kupiłem zdaje się za jakieś 650 PLN (a nie za 1300+ PLN). Języka polskiego brak i raczej nie będzie takiej wersji ze strony forda (chyba że będziemy korzystać z lokalnej chałupniczej wersji tak jak opisał tedi_k). Czytałem też na angielskich forach że 2012 to raczej ostatnia wersja która ma być dostępna dla NX-a. Jak będzie zobaczymy...

arturek 14-12-2012 13:09

Odp: Blaupunkt NX
 
Cytat:

Napisał mkarweta (Post 1518144)
[...]
-czy ktoś z Was ma może instrukcję w postaci elektronicznej? [...]

Witam

Tu masz uniwersalną instrukcję do nawigacji = do różnych modeli

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pozdrawiam
Arturek

tedi_k 14-12-2012 20:45

Odp: Blaupunkt NX
 
Cytat:

Napisał KrisSzy (Post 1921868)
Języka polskiego brak i raczej nie będzie takiej wersji ze strony forda (chyba że będziemy korzystać z lokalnej chałupniczej wersji tak jak opisał tedi_k).

Najsmutniejsze w tym wszytki jest to, że na karcie z mapą jest język polski już od kilku lat (niejka Agnieszka g:DD - serdecznie pozdrawiamy...) - niestety Blaupunkt z uporem nie wypuszcza softu pozwalającego aktywować polską lektorkę! Może by zrobić jakąś akcję nacisku na Ford Polska, aby zarządał wypuszczenia wersji softu z angielskimi napisami (bo zapewne w tym jest problem) i polskim lektorem? Taka wersja to pewnie ze dwie godziny roboty dla programistów Blaupunkta...

Można by spróbować zrobić jakąś akcję "społeczną?...

goodi 14-12-2012 23:35

Kilka dni temu usłyszałem w swoim serwisie, że mają już oryginalną mapę do NX gadającą po polsku. Czy ktoś z koleżanek i kolegów jest w stanie to potwierdzić na swoim przykładzie, czy to znowu tylko niewiedza "fachowców" z ASO?

tedi_k 15-12-2012 14:47

Odp: Blaupunkt NX
 
Moim zdaniem - jak napisałem wyżej - musiała by być aktualizacja softu NXa pozwalająca na wybór polskiego lektora. Trzeba zapytać, czy mają taką aktualizację, bo na nośnikach map to poslki lektor (a dokładniej lektorka) jest już od lat...

KrisSzy 17-12-2012 09:10

Odp: Blaupunkt NX
 
No jest nowy Ford Media Update - ale nie wiem czy on w ogóle zmienia coś w funkcjonalnosci samej nawigacji (raczej update modułu BT). Ja mam jeszcze wersję nawigacji NX na DVD a nie na karcie (auto z 2010) i funkcji wyboru polskiego języka niestety nie ma nawet z mapą z 2012 (nowe mapy + update kodu nawigacji).

mkarweta 26-12-2012 12:44

Odp: Blaupunkt NX
 
Witam!

Chciałem zapytać jeszcze o jedną rzecz w kwestii NX-a: ustawiłem w opcjach wyświetlacza automatyczne przyciemnianie ekranu, ale cały czas jest ono na maksa... O ile w dzień jest to dobra opcja, o tyle w nocy muszę wchodzić za każdym razem w opcje i zmieniać, co jest trochę denerwujące. :/

Ktoś coś wspomoże w tej sprawie?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.