Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] jakie nakrętki na stalowe i aluminiowe, jaka średnica otworów? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=120310)

toomekk6 19-01-2011 08:25

jakie nakrętki na stalowe i aluminiowe, jaka średnica otworów?
 
Witam:)
Wczoraj kupiłem stalowe felgi na zimę. Wcześniej nie było funduszy. Teraz mam do Was parę pytań.
1. Czy do felg stalowych i felg aluminiowych należy stosować oddzielny komplet nakretek?
2. Czy do felg stalowych i felg aluminiowych nakrętki się różnią?
3. W dwóch felgach otwór na śrubę jest 14mm a na dwóch pozostałych 16mm. Jakie są oryginalne?

Dzięki za odpowiedzi:)
Pozdrawiam, Tomek:)

przemo_1981 19-01-2011 09:31

Odp: 2.0 TDDI 2002r. Pytanie o felgi.
 
Ad1. tak, należy stosować inne nakrętki

Ad2.
nakrętki do alu mają dodatkowy kołnierz, który pozwala nie obcierać felgi przy przykręcaniu, oraz przez to że są zamknięte są płytsze, więc nimi nie dokręcisz stalówek

http://www.fotoload.pl/123aa28/15ee0...9e7130_min.jpg

nakrętki do stalowych

http://www.fotoload.pl/123aa21/13b3d...137672_min.jpg

Ad3. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] czyli parametry rozmiar 6,5J x 16", 5 otworów ET 52,5, na szybko szukając żadne parametry nie mówią o średnicy na śrubę ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]) - nie jestem wstanie Tobie odpowiedzieć

jendrekmak 19-01-2011 09:33

Odp: 2.0 TDDI 2002r. Pytanie o felgi.
 
ad. 1 tak
ad. 2 tak, nawet różnią się między alu fabrycznymi i alu pozostałymi więc są 3 rodzaje nakrętek
ad. 3 nie wiem ale sprawdź otwór centrujący bo rozstaw śrub 5x108 ma kilku producentów.

benek 19-01-2011 10:17

Odp: 2.0 TDDI 2002r. Pytanie o felgi.
 
Witam ja mam alu fordowskie a zapas stalowy forda i śmiało można nakrętkami od alu zapas przykręcić bez obaw, lecz nie da się odwrotnie.Więc nie mówcie że się nie da bo każdy ford który wyjechał z fabryki na alu miał by dodatkowe nakrętki do zapasu, a to bzdura.

dzimi75 19-01-2011 10:36

Odp: 2.0 TDDI 2002r. Pytanie o felgi.
 
Witam a jak mam dwa komplety alu felg lato zima.Jedne oryginalne drugie nie i na jednych śrubach to wszystko jest zmieniane :)

bambucza 19-01-2011 10:57

Odp: 2.0 TDDI 2002r. Pytanie o felgi.
 
Cytat:

Napisał benek (Post 1580383)
Witam ja mam alu fordowskie a zapas stalowy forda i śmiało można nakrętkami od alu zapas przykręcić bez obaw, lecz nie da się odwrotnie.Więc nie mówcie że się nie da bo każdy ford który wyjechał z fabryki na alu miał by dodatkowe nakrętki do zapasu, a to bzdura.

A ile Ty byś chciał przejechać na zapasie???? Przeznaczenie koła zapasowego nie jest żeby zrobić na nim 1000 km więc zmęczenie materiału nakrętki nie będzie duże. Przeznacznie koła zapasowego jest takie że masz jak najszybciej dojechać do pierwszego lepszego wulkanizatora który naprawi Ci normalne koło.
Weź też pod uwagę że stal jest twardsza od aluminum.

jarcun 19-01-2011 11:57

Odp: 2.0 TDDI 2002r. Pytanie o felgi.
 
wszystko zależy od wykonania felgi jak jest stożek to śruba , nakrętka musi mieć łeb stożkowy (większość felg aluminiowych) jeżeli felga ma kuliste gniazdo wtedy stosuje się śruby , nakrętki kuliste ( większość felg stalowych) są też felgi uniwersalne np w passacie b4 na oryginalnych śrubach możesz mieć ori i stalowe i aluminiowe więc jak to się mówi zależy jak leży podjedz do sklepu z felgami ( np cnf itp) pokaż felgę śrubę i albo będzie ok albo dobiorą ci poprawne

jendrekmak 19-01-2011 12:27

Odp: 2.0 TDDI 2002r. Pytanie o felgi.
 
Cytat:

Napisał dzimi75 (Post 1580398)
Jedne oryginalne drugie nie i na jednych śrubach to wszystko jest zmieniane

tylko że oryginalne mają dużo większe otwory na szpilki, dlatego potrzebne są nakrętki z pierścieniem "pływającym" o większej średnicy a do zwykłych alu stożek jest stały a nie pływający. każdy robi jak chce oczywiście ale w nakrętkach chodzi głównie o powierzchnię styku stożka nakrętki z felgą. w większości przypadków się nic nie stanie ale...

maestro06 19-01-2011 12:58

Odp: 2.0 TDDI 2002r. Pytanie o felgi.
 
Cytat:

Napisał benek (Post 1580383)
Witam ja mam alu fordowskie a zapas stalowy forda i śmiało można nakrętkami od alu zapas przykręcić bez obaw, lecz nie da się odwrotnie.Więc nie mówcie że się nie da bo każdy ford który wyjechał z fabryki na alu miał by dodatkowe nakrętki do zapasu, a to bzdura.

a widziałeś Kolego u siebie na zapasie naklejkę ostrzegawczą do 80km/H ?! mimo, że często na zapasie lądowały normalne stalowe koła
śruba do alu nie będzie Ci trzymała idealnie koła stalowego, ewentualnie jeśli już ktoś tak jeździ to co jakiś trzeba podokręcać śruby i zobaczyć czy otwór przy feldze nie ulega zniszczeniu

Cytat:

Napisał jarcun (Post 1580478)
podjedz do sklepu z felgami ( np cnf itp) pokaż felgę śrubę i albo będzie ok albo dobiorą ci poprawne

lepiej napisz do Jacka (admina), dostaniesz oryginalne nakrętki za kilkukrotnie niższą cenę niż w wulkanizacji

dzimi75 19-01-2011 13:39

Odp: 2.0 TDDI 2002r. Pytanie o felgi.
 
Cytat:

Napisał jendrekmak (Post 1580492)
tylko że oryginalne mają dużo większe otwory na szpilki, dlatego potrzebne są nakrętki z pierścieniem "pływającym" o większej średnicy a do zwykłych alu stożek jest stały a nie pływający. każdy robi jak chce oczywiście ale w nakrętkach chodzi głównie o powierzchnię styku stożka nakrętki z felgą. w większości przypadków się nic nie stanie ale...

Właśnie wchodzą pływające pierścienie i wszystko gra :)Juz z 3 tysiące km zrobiłem i raz koła ściągałem bo tarcze wymieniałem i wszystko jest w porządku:)
JA nie mam w zapasie dojazdówki oryginalna alu felgę:)Wiec sam nie wiem jak jest z tymi kołami.Czy są małe dojazdówki czy duże koła?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.