Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Dziwne buczenie przy prędkości 60km/h - co to moze być? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=101813)

Kamil33 01-06-2010 16:14

Dziwne buczenie przy prędkości 60km/h - co to moze być?
 
Już raz pisałem że od jakiegoś czasu przy prędkości 60km/h zaczyna dobiegać z przedniej części samochodu dziwne buczenie nie mam pojęcia co może być przyczyną tego dźwięku podejrzewam jedynie łożyska przedniego napędu ale nie jestem pewny dodam że opony mam prawie nowe (z zeszłego roku)no i wczesną wiosną (marzec)poprawiałem zbieżność kół ale po jej ustawieniu było ok. opony jakie posiadam to Kormorany 195/60/R15 .Dziwne buczenie słychać także przy jeździe na tzw. luzie a przy prędkości 50km/h dźwięk ten ustępuje.

jarekosw 01-06-2010 17:40

Odp: Przeniesienie napędu.
 
Witam , pewnie trzeba podnieść przód samochodu i pokręcić sobie kołami - próbowałeś ?

DARUSEM 01-06-2010 18:44

Odp: Przeniesienie napędu.
 
Z Twojego opisu wynika ze to napewno łożysko. Mi padło lewe z tyłu i mechanior stwierdził że sie równomiernie zurzywaja i niestety miał racje bo prawa zaczyna buczec a wymiana była ledwie miesiac temu.:evil:. Sprobuj tak jak kolega mówi przód do góry i zakreć kołami

Kamil33 01-06-2010 19:57

Odp: Przeniesienie napędu.
 
Dzisiaj będąc na myjni (a tam równe podłoże) podlewarowałem samochód i tak właśnie zrobiłem (na prawym kole), ale nic specjalnego nie stwierdziłem koło jak kolo kręci się normalnie .

DARUSEM 02-06-2010 17:59

Odp: Przeniesienie napędu.
 
Z przodu to cieżko bedzie stwierdzic. Na pocieszenie dodam, mechanik stwierdził że można jezdzic do póki łożysko nie zacznie tak wyć że radio nie da rady go zagłuszyc. Wtedy już łatwo bedzie zweryfikowac która to strona. Oczywiscie jesli problem jest w łożysku.

jasiuprezes1 03-06-2010 09:44

Odp: Dziwne buczenie przy prędkości 60km/h - co to moze być?
 
łożyska wyją w całym zakresie prędkości,podnieś auto , zabezpiecz,poproś znajomego aby potrzymał gaz w zakresach w których auto wyje a ty wskakuj pod spód zlokalizować buczenie.chyba że przejechałeś jakąś koze i się zaczepiła.

DARUSEM 03-06-2010 10:01

Odp: Dziwne buczenie przy prędkości 60km/h - co to moze być?
 
Nie zgodze sie że w całym zakresie predkosci u mnie tak do 70 była cisza pózniej sie zaczynało upirdliwe buczenie. Po wymianie spokój

tomasz2010 03-06-2010 10:24

Odp: Dziwne buczenie przy prędkości 60km/h - co to moze być?
 
Sądzę, że to łożysko. Początki są ciche - potem (jak pisze DARUSEM) jest coraz głośniej i może być słychać faktycznie tylko przy określonej prędkości. Z przodu łatwiej to sprawdzić - na lekkich łukach będzie buczało ciut głośniej. I tak: na łuku w lewo usłyszysz prawe przednie i odwrotnie. W dieslach łożyska są dwurzędowe, więc nie jest to tak niebezpieczne - nawet mocno zużyte się nie rozleci. Ale lepiej nie czekać.

maciej_b 03-06-2010 21:20

Odp: Dziwne buczenie przy prędkości 60km/h - co to moze być?
 
Sprawdź łożysko podpory półosi... objawy bardzo podobne jak u mnie...

Kamil33 04-06-2010 10:33

Odp: Dziwne buczenie przy prędkości 60km/h - co to moze być?
 
Czy łożysko podpory pół osi to kosztowna sprawa.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.