Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Coś obciera w tylnym kole (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=123879)

danynx 25-02-2011 12:12

Coś obciera w tylnym kole
 
Nie mogę zlokalizować co to może być. Sprawa wygląda tak że coś mi obciera z częstotliwością zgodną z prędkością obracającego się koła i wystarczy że delikatnie (bardzo delikatnie) nacisnę nożny hamulec i ucicha, lecz jak puszczę hamulec znowu obciera.
Byłem u mechanika który rozkręcił tylne lewe koło i ze 100% pewnością nie stwierdził co jest przyczyną tylko powiedział że prawdopodobnie cały zacisk do wymiany. I że przyczyną może być hamulec ręczny który nie trzyma bo faktycznie (sprawdzałem na przeglądzie) lewa strona nie trzyma prawie wogóle.

fordfiesta 25-02-2011 15:22

Odp: Coś obciera w tylnym kole
 
a może delikatnie bicie ma tarcza jak dociskasz hamulec to ją ściska i prze sto ją prostuje tak tylko myślę sobie

danynx 25-02-2011 19:35

Odp: Coś obciera w tylnym kole
 
Cytat:

Napisał fordfiesta (Post 1606661)
a może delikatnie bicie ma tarcza jak dociskasz hamulec to ją ściska i prze sto ją prostuje tak tylko myślę sobie

raczej odpada, to takie jakby stukanie/szuranie

kstilger 25-02-2011 19:37

Odp: Coś obciera w tylnym kole
 
Cytat:

Napisał danynx (Post 1606540)
coś mi obciera z częstotliwością zgodną z prędkością obracającego się koła i wystarczy że delikatnie (bardzo delikatnie) nacisnę nożny hamulec i ucicha

Zobacz czy tarcza nie ociera o metalową osłonę. Mi zdarzyło się, że coś tą osłonę lekko odgięło i ocierała właśnie o tarczę.

maureliusz 25-02-2011 19:49

Odp: Coś obciera w tylnym kole
 
Jak cichnie po wciśnięciu pedału hamulca, to raczej nie osłona.

0. Sprawdź czy cichnie jak lekko zaciągniesz ręczny, czy tylko jak nożny
1. Podnieś to koło
2. Zakręć i zobaczy czy coś słychać
3. Jeżeli to to zdejmij koło i krecąc piastą zobacz co trze.

Niestety na odległość ciężko coś wyrokować.
To co powiedział mechanik może być prawdą, chociaż być może ten zacisk da się rozebrać i przesmarować - tego nie jestem pewien, muszę sprawdzić w ETISie.

marekki_2004 25-02-2011 22:34

Odp: Coś obciera w tylnym kole
 
miałem podobnie, po wymianie tarcz hamulcowych problem zniknął

danielciagala 26-02-2011 11:18

Odp: Coś obciera w tylnym kole
 
Krzywa tarcza, obciera w miejscu skrzywienia o klocek.

karmaz 26-02-2011 23:13

Odp: Coś obciera w tylnym kole
 
Cytat:

Napisał danynx (Post 1606540)
Nie mogę zlokalizować co to może być. Sprawa wygląda tak że coś mi obciera z częstotliwością zgodną z prędkością obracającego się koła i wystarczy że delikatnie (bardzo delikatnie) nacisnę nożny hamulec i ucicha, lecz jak puszczę hamulec znowu obciera.
Byłem u mechanika który rozkręcił tylne lewe koło i ze 100% pewnością nie stwierdził co jest przyczyną tylko powiedział że prawdopodobnie cały zacisk do wymiany. I że przyczyną może być hamulec ręczny który nie trzyma bo faktycznie (sprawdzałem na przeglądzie) lewa strona nie trzyma prawie wogóle.

miałem w mordę to samo wymieniłem tarcze ate i klocki ferodo na nowe i znowu tarcie takie objawy jak u ciebie nie uwierzysz co pomogło,ale teraz tego nie ma i chyba narazie nie będzie przyczyna była dośc prosta klocek ma luz i z jednej ze stron usztywnienie go pomogło i teraz nie trze,pomogła puszka od piwa pozdrawiam

danynx 27-02-2011 16:31

Odp: Coś obciera w tylnym kole
 
Cytat:

Napisał maureliusz (Post 1606847)
Jak cichnie po wciśnięciu pedału hamulca, to raczej nie osłona.

0. Sprawdź czy cichnie jak lekko zaciągniesz ręczny, czy tylko jak nożny
1. Podnieś to koło
2. Zakręć i zobaczy czy coś słychać
3. Jeżeli to to zdejmij koło i krecąc piastą zobacz co trze.

Niestety na odległość ciężko coś wyrokować.
To co powiedział mechanik może być prawdą, chociaż być może ten zacisk da się rozebrać i przesmarować - tego nie jestem pewien, muszę sprawdzić w ETISie.

ad.0 jak zaciągnę ręczny nie cichnie
ad.1,2,3 Tak też sprawdzał mechanik ale przy takim kręceniu nic nie było słychać :/

danynx 27-02-2011 16:35

Odp: Coś obciera w tylnym kole
 
Cytat:

Napisał karmaz (Post 1607494)
przyczyna była dośc prosta klocek ma luz i z jednej ze stron usztywnienie go pomogło i teraz nie trze,pomogła puszka od piwa pozdrawiam

mógłbyś roztłumaczyć na czynniki pierwsze :) Wymiana tarcz i klocków nie pomogła?

puszka od piwa ale pełna czy pusta? ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.