Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Nie działa klakson (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=52551)

Aro77 05-10-2008 12:17

Nie działa klakson
 
Witam! wszystkich, mam pewien problem....wczoraj wymieniałem żarówkę od świateł mijania w lewym reflektorze, wiec odłączyłem akumulator,wymontowałem reflektor, wymieniłem żarówkę zamontowałem reflektor podłączyłem akumulator i wszystko gra ale nie działa mi klakson?? sprawdzałem bezpiecznik w skrzynce w komorze silnika jest ok, CZY MOGŁEM COŚ SPITOLIĆ PRZY WYCIĄGANIU REFLEKTORA, CZY COŚ?,CZY JEST JAKIŚ INNY BEZPIECZNIK OD KLAKSONU?

PANOWIE DZIŚ TROCHE SZUKAŁEM I ZOBACZYŁEM ZE GDY WCISKAM NA KIEROWNICY KLAKSON TO W OKOLICACH KLAKSONU POD PASKA SŁYCHAC "TYKNIĘCIE" czy cos w podobie? może ktos cos takiego miał?



POZDRAWIAM

Aro77

motorek26 05-10-2008 12:29

Re: NIE DZIAŁA KLAKSON MONDEO MK III 2OTDDI KOMBI?
 
po1 to nie krzycz
po2 popraw temat
a bezpiecznik od klaksonu powinien byś w skrzynce bezpiecznikowej w kabinie a nie pod maską

Aro77 05-10-2008 12:54

Re: Nie działa klakson mondeo Mk3
 
Bezpiecznik jest pod maską, w kabinie nie ma w kabinie

motorek26 05-10-2008 12:56

Re: [Mk3] Nie działa klakson mondeo Mk3
 
sprawdź jeszcze wtyczke czy sie nie wypieła

Aro77 05-10-2008 12:59

Re: [Mk3] Nie działa klakson mondeo Mk3
 
wtyczka wszystko ok, można go jakoś sprawdzić bez kupowania nowego? możliwe żeby padł?taki zbieg okoliczności?

mmmk 05-10-2008 13:05

Re: [Mk3] Nie działa klakson mondeo Mk3
 
mozna. podlaczasz go kablami bezposrednio do akumulatora (tylko uwaga na uszy bo na dluzsza chwile to to jest bolesne)

Aro77 05-10-2008 14:20

Re: [Mk3] Nie działa klakson mondeo Mk3
 
tam są 2 klaksony więc chyba 2 na raz nie mogły paść? cos tam tyka po naciśnieciu na kierownicy chyba elektryk mnie czeka:(,ale nie chciałbym zeby mnie nabił na kilka stówek:(

Jarek_Onet 05-10-2008 15:11

Re: [Mk3] Nie działa klakson mondeo Mk3
 
1 załącznik(i)
Poniżej masz schemat podłączenia sygnałów w Twoim aucie.
W pierwszej kolejności sprawdź czy do sygnałów dochodzi napięcie. Zrobisz to odłączając wtyk do sygnałów i w miejsce sygnałów podepniesz żarówkę samochodową, po naciśnięciu przycisku powinna ona zaświećić. Jeżeli zaświeci to wskazuje na uszkodzone sygnały. Jeżeli nie zaświeci trzeba szukać przyczyny dalej w tym celu, podłącz żarówkę w następujący sposób jeden jej koniec połącz z masą pojazdu (minusem akumulatora), a drugi podłącz z przewodem pomarańczowo-żółtym który znajduje się we wtyku do sygnałów po naciśnięciu przycisku żarówka powinna zaświecić. Jeżeli i teraz nie zaświeci trzeba zacząć od bezpiecznika i sprawdzać przebieg ze schematem. Natomiast jeżeli w tym przypadku żarówka zaświeci to wskazuje że nie ma masy do sygnałów i ją właśnie urwałeś przy wyciaganiu lamp.

Aro77 05-10-2008 16:43

Re: [Mk3] Nie działa klakson mondeo Mk3
 
dziękuje wszystkim za zainteresowanie, a wskazówki jarka_onet sprawdze w najbliższym tygodniu:)

POZDRAWIAM

Grumete 05-10-2008 18:50

Re: [Mk3] Nie działa klakson mondeo Mk3
 
Cytat:

Napisał Aro77
tam są 2 klaksony

napewno 2, bo u mnie jest 1, chyba że źle patrzę ale na bank mam 1 klakson


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.