Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] blokowanie pompy CR -rozrząd-brak "dziury" (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=198696)

GrekuPL 08-02-2014 22:23

blokowanie pompy CR -rozrząd-brak "dziury"
 
Witam, składam silnik 2.2tdci do kupy, zatrzymał mnie troszeczkę rozrząd... niby kupiłem blokady, niby pasuje...ale mam zagwozdkę, ustawiłem wał tak jak TIS mówi, zablokowałem należycie wsadzając blokadę zamachu, do tego założyłem blokady na luźne koła wałków rozrządu, ale problem mam z pompą CR, tam również jest pływające koło, wkładam blokadę i niby przechodzi koło, przechodzi w płaszcz pompy ale nie blokuje się ??!! Jak zrzucę koło zębate z pompy CR, patrząc lusterkiem przez pełny obrót koła tego co zostaje z pompą nie ma otworu na blokadę do zablokowania, sprawdzałem też wkładając cieńsze wiertła np. 3mm aby znaleźć tą dziurę...ale nie ma. No i teraz zastanawiam się jak to ugryźć? Czy ułożyć na samo ustawienie ogniw łańcucha a napinacz napnie luźne koło pompy CR i poskręcać czy co ? Nie wiem jak samą pompę zablokować... Mile widziane podpowiedzi...

ministerq 08-02-2014 22:46

Odp: blokowanie pompy CR -rozrząd-brak "dziury"
 
Ja tam nie wiem, nie znam się ;) ale zawsze wydawało mi się że blokuje się pompy rozdzielaczowe, takie jak w starych klekotach... Tam położenie wałka pompy ma fundamentalne znaczenie w kontekście tego na który wtryskiwacz pompa podaje paliwo i w jakim momencie...
Natomiast pompy CR po prostu produkują ciśnienie, tłocza paliwo, a to kiedy ma nastąpić wtrysk zależy od wtryskiwaczy sterowanych za pomocą ECU... Inaczej mówiąc z grubsza nie ma znaczenia w jakim położeniu znajduje się pompa...

Tvvardy 08-02-2014 22:52

Odp: blokowanie pompy CR -rozrząd-brak "dziury"
 
Może [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] trochę pomoże?

GrekuPL 08-02-2014 23:18

Odp: blokowanie pompy CR -rozrząd-brak "dziury"
 
Myniu ;) znam ten artykuł na pamięć z MKP, po prostu zastanawiające jest to, że nawet jak włożę pręt/wiertło 6mm czy nawet coś cieńszego to nie ma tam w co dalej włożyć tego, po prostu wkładasz przez koło zębate, przez płaszcz pompy CR i dalej nie ma dziury żadnej aby zablokowała się w jednym miejscu a przy puszczeniu napinacza naciągnęło koło zębate odpowiednio-może się po prostu przesunąć pompa CR a nie samo koło zębate...
Cytat:

Napisał ministerq (Post 2155963)
Inaczej mówiąc z grubsza nie ma znaczenia w jakim położeniu znajduje się pompa...

idąc tym tokiem rozumowania w TIS-ie forda raczej by nie pisali, żeby sprawdzić ustawienie rozrządu blokując wiertłami 6mm również pompę CR ? Z drugiej strony nie ma jak jej zablokować, więc pewnie ustawia się na ogniwa i jak naciągnie napinacz łańcuch tak skręcać i tyle z filozofii...pytam aby nie rozbierać i nie manewrować znów z tą pompą..

Tvvardy 08-02-2014 23:42

Odp: blokowanie pompy CR -rozrząd-brak "dziury"
 
Wg mnie ustawienie pompy nie ma znaczenia.

pit76 09-02-2014 12:25

Odp: blokowanie pompy CR -rozrząd-brak "dziury"
 
Pompa WC ma się po prostu kręcić,nie ma znaczenia w którym położeniu względem rozrządu zacznie.

GrekuPL 12-02-2014 19:35

Odp: blokowanie pompy CR -rozrząd-brak "dziury"
 
dzięki za całe info :) w sobotę składam do końca to auto...

AKuba 04-09-2020 23:32

Odp: blokowanie pompy CR -rozrząd-brak "dziury"
 
Czy mógłbyś mi przesłać ten manual kolego Steela bo na Mondeo klub polska nie ma już dostępnych zdjęć, a ja mam problem z ustawieniem kół rozrządu. pilne.
Dzięki z góry.

syscorp 11-04-2023 19:44

Odp: blokowanie pompy CR -rozrząd-brak "dziury"
 
Witajcie. Gdzieniegdzie czytam, że synchronizacja nierządu i pompy musi być. U mnie urwało na wałku wydechowym połowę uchwytu pompy... więc może to ze starości, a może jednak brak synchro powoduje występowanie sił w nieodpowiednim momencie - np. pompowanie po (zamiast przed) wtrysku...
proszę nie bić - nie znam się, ale musiałem się wypowiedzieć ;)
teraz oddaję Kugę MK1 2.0 TDCI 136kucy do warsztaciku wymienić wałek. Ciekawe co jeszcze przy okazji...

luckyboy 11-04-2023 19:56

Odp: blokowanie pompy CR -rozrząd-brak "dziury"
 
Synchronizacja dotyczy pompy Bosch CP4


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.