Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Uszczelniacz półosi wymiana - teraz coś wyje (szumi ) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=209057)

marianob85 01-08-2014 20:03

Uszczelniacz półosi wymiana - teraz coś wyje (szumi )
 
Witam.

Prosze o krótką informację co trzeba zrobić aby wymienić uszczelniacz półosi ( dokładnie prawej jesli to ma znaczenie ).

Byłem na drugim przeglądzie i po raz drugi został wymieniony uszczelniacz prawej półosi. Niestety po tej 'naprawie' cos zaczeło wyć i wyglada mi na to że to z układu jezdnego ( po wrzuceniu na luz nie przestaje ). ( słychać już w okolichach 80Km/h )

Czy przy takim zabiegu cos mogło zostać uszkodzone ? łożysko, półoś ?
Nie jest to bardzo głośne, ale codziennie jeżdże tym samochodem po autostradzie i bardzo dobrze znam wszystkie dzwięki jakie się z niego wydobywaja. Nim udeżę na serwis który stwierdzi że tak ma być ( jak kiedys w przypadku drgań na kierownicy gdzie w każdym ASO wmawiali mi że mam urojenia ) chciałbym zasięgnąć Waszej opini.

Pozdr.
M.

konrad291 01-08-2014 21:15

Odp: Uszczelniacz półosi wymiana - teraz coś wyje (szumi )
 
a olej w skrzyni jest?

Fulara 01-08-2014 21:43

Odp: Uszczelniacz półosi wymiana - teraz coś wyje (szumi )
 
ciezko powiedziec mogli uszkodzic lozysko ktores, mogli oleju nie dolac..

Pitek S. 02-08-2014 06:58

Odp: Uszczelniacz półosi wymiana - teraz coś wyje (szumi )
 
Jeśli olej w skrzyni jest, to może być łożysko. Jak masz gwarancję, to jedź do ASO i nie daj się zbyć.

marianob85 05-08-2014 13:07

Samochód ma 1.5 roku, przejechane 35000 głównie a raczej większość po autostradzie i poleciało łożysko. Nie ma to związku z przeglądem zwłaszcza że to lewe przednie.

Dziwny zbieg okoliczności? Wada fabryczna łożyska.? Jestem już umówiony na wymianę. Może po wyjęciu czegoś więcej się dowiem

mjprzem 05-08-2014 13:59

Odp: Uszczelniacz półosi wymiana - teraz coś wyje (szumi )
 
im wiecej samochod serwisuje sie w serwisie i robi naprawy czegos czego nie powinno sie naprawiac tym wieksze prawdopodobienstwo ze zepsuja dodatkowo cos innego. problem w tym kiedy cos psuje sie na gwarancji bo nikt za to nie bierze odpowiedzialnosci.

samo sciagniecie i zalozenie polosi na kolo wiaze sie z ryzykiem uszkodzenia np:
-wahacza (gumek czy sworznia)
-lozyska kola lub podpory polosi, lub nawet w skrzyni
-poduszki amortyzatora
-drazka kierowniczego
-przegubu
to tak z grubsza...wiec jesli mechanik ma zly dzien to jest wieksze prawdopodobienstwo ze podczas glupiej wymiany uszczelniacza w nowym samochodzi -to wiecej zepsuje jak naprawi.

ps. niektorych rzeczy nieda sie tak dokladnie poskladac jak sa poskladane fabrycznie.

Fulara 05-08-2014 14:17

Odp: Uszczelniacz półosi wymiana - teraz coś wyje (szumi )
 
w pełni się zgadzam z przedmówcą


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.