Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] naprawa hamulaca ręcznego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=77749)

malwina 01-09-2009 17:55

naprawa hamulaca ręcznego
 
Byłem na przegladzie rejestracyjnym i dzieki uprzejmości "CZŁOWIEKA" mam dalszą rejestracje. Problem jednak jest. Ręczny łapie tylko na prawy tył. Jak to naprawic? Nic nie wskazuje aby linka była zerwana, zdemontowałem koło i bęben i niby wszystko Ok a kółko sie obraca na zaciagnietym hamulcu. Oczekuję porady naprawy.
Pozdrawiam

kor1011 01-09-2009 22:55

Odp: naprawa hamulaca ręcznego
 
Dźwignia przy szczęce,ta z podpiętą linką ma być maksymalnie cofnięta.Wtedy przy zaciąganiu ręcznego ma miejsce do pracy.

kimraf 07-09-2009 22:05

Odp: naprawa hamulaca ręcznego
 
witam na 99,9% zapieczona lewa linka hamulca ręcznego. koszt linki, która jest sprzedawana w komplecie(lewa, prawa) około 150pln.pozdrawiam

luki45 08-09-2009 20:35

Odp: naprawa hamulaca ręcznego
 
Witam ja też przerabiałem podobny temat, otóż tylko jedno kółko łapało na ręcznym i to tez opory toczenia.
Co należy zrobić
1.Zdjąć koła i sprawdzić stan szczęk hamulcowych
2.Stan regulatora czy działa poprawnie
3.czy linki nie są zapieczone
4.Tak jak napisał KOR1011 sprawdź czy dżwignia cofa sie do samego końca- u mnie to było przyczyną, wymieniłem szczęki oczyściłem samoregulator i zadowolony założyłem bębny i... i się rozczarowałem bo ręcznego dalej nie było, a faktycznie początkowo nie zwróciłem uwagi na dźwignie. Dalej już nie kombinowałem tylko wymieniłem linki i jest git.

resonal 08-09-2009 22:31

Odp: naprawa hamulaca ręcznego
 
malwina daj znać jak już rozgryziesz temat. Ja w swoim aucie też mam problem z jednym kołem, tylko że u mnie słabo łapie i z ręcznego i z pedału, wkrótce do mechanika, przekonam się co było przyczyną.
pozdro

luki45 09-09-2009 20:11

Odp: naprawa hamulaca ręcznego
 
Jeżeli z pedała też kiepsko to najprędzej wina samoregulatora

kryzys 09-09-2009 22:41

Odp: naprawa hamulaca ręcznego
 
od siebie dodam ze w zeszlym roku na przegladzie foczka nie przeszla pomyslnie testow hamulcow (z przodu nierowno lapaly a z tyly jedno kolo slabiej na recznym) - wyniki nie miescily sie w normie, jako ze to byl ostatni dzien waznosci badan pojazu i bylo juz po godz 18 - sklepy pozamykane a mechanicy nie chcieli sie brac juz za robote o tej godzinie, podjąłem jeszcze jedną próbe w innej stacji diagnostycznej ale wcześniej pochamowałem troche ostro zeby sie chamulce dobrze rozgrzały efekt byl taki ze udalo sie przejsc pomyslnie badania techniczne (wyniki miescily sie w granicach tolerancji - poza recznym, ale mechanik na to przymknal oko i kazal zrobic). Dwa dni pozniej kupilem komplet chamulcow na przod i wymienilem bo tamte stare tarcze byly juz ponizej dopuszczalnej grubosci. W tym roku z "nowymi" chamulcami na przegladzie bylo wszysto ok bez zadnych dodatkowych kombinacji :)

Jester 09-09-2009 22:46

Odp: naprawa hamulaca ręcznego
 
Hamulec, hamulce i hamulców! "H"! I nie mieszaj chłopów do wytracania prędkości.

malwina 10-09-2009 19:03

Odp: naprawa hamulaca ręcznego
 
Na prośbę kolegi odpowiadam - a było to tak - poczytałem na forum, zdemontowałem mieszek / ostrożnie / zdemontowałem blaszkę zabezpieczenia - poluzowałem nakrętkę napięcia linki. Dalej kilka razy dżwignią naciągnołem linkę i puściłem. Na luzie podkręciłem nakrętkę i próba na wzniesieniu. Z 3 razem uznałem ze jest OK. Udało się. Wystarczyła regulacja naciągu linki.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.