Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Jak tanio naprawić zużyte sprzęgło (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=137395)

sseba79 12-08-2011 09:10

Jak tanio naprawić zużyte sprzęgło
 
Witam.Wielu z nas już wymieniło sprzęgło lub dopiero będzie to robiło.Znalazłem coś takiego.Co wy na to co jest opisane i na filmik.[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

colin barbazynca 16-08-2011 08:58

Odp: Jak tanio naprawić zużyte sprzęgło
 
Jezeli zuzyte sa tylko okladziny, to spoko - mozna nabic nowe jezeli zna sie grubosc nowej tarczy sprzegla. Zwykle przy kole dwumasowym nie ma sprezyn w tarczy wiec jezeli sama tarcza nie ma oznak uszkodzen to mozna ja okladzinami ratowac.
Natomiast to jest co najwyzej polowa sukcesu - druga polowa to docisk i kolo zamachowe.
Zasadniczo trzeba obydwa wyrownac, bo przy slizgajacym sprzegle lubia sie przegrzac i zdeformowac. Bez tego moze dosyc szybko pasc nasza "nowa" tarcza.
Sam docisk tez trzeba sprawdzic, bo zdarza sie, ze sprezyna lubi peknac - wtedy juz trzeba kupic nowy, bo walka z regeneracja tego nie ma do konca sensu. Obowiazkowo tez nalezy wymienic lozysko wyciskowe na nowe - nie oplaca sie tego robic po 20-30tys bo trzeba prawie tylesamo pracy w to wlozyc co w wymiane sprzegla.
Mozna tez "wzmocnic" sprzeglo, - podwojna sprezyna w docisku lub okladzinami spiekowymi, ale to do jazdy na codzien stanowczo odradzam w takim aucie jak c-max. Do tego doswiadczenia moje z "wzmocnionymi" sprzeglami np z firmy Radzikowski zmuszaja mnie odradzic ich produkty (te wzmocnione).

kenji 16-08-2011 10:42

Odp: Jak tanio naprawić zużyte sprzęgło
 
Colin co złego jest we wzmocnionym sprzęgle? W teorii dostajemy same plusy(poza ceną). Pytam po prostu z niewiedzy.

colin barbazynca 16-08-2011 11:39

Odp: Jak tanio naprawić zużyte sprzęgło
 
Jezeli uzyjesz tarczy spiekowej, to ruszanie nie bedzie nalezalo do przyjemnych, dwumas bedzie bardziej dostawal. W przypadku mocniejszego docisku to odbic sie moze na sile jaka trzeba bedzie uzyc do wcisniecia pedalu - przy wsyprzegliku hydraulicznym i tak nie jest tak zle jak przy tym na linke, ale to od auta zalezy.
No i trzecia sprawa, to wspomniana wyzej firma - jezeli kogos zadowala tarcza sprzegla, ktora nie jest okragla tylko jajowata, gdzie okladziny nei przylegaja do docisku/zamachu dobrze to moze zakladac, ale moim zdaniem to jest drut :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.