Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Gaśnie bardzo często (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=258678)

Przybylek 13-02-2017 08:19

Gaśnie bardzo często
 
Witam uzytkownikow. Jestem nowy na forum, dlatego prosze o wyrozumialosc jesli podobny temat istnieje. Wczoraj kupilem mondeo mk3 2.0TDCI 3003r wiem wiem awaryjny silnik ale turbina wtryski pompa po regeneracji mysle sobie bedzie dobrze. Jazda probna ok umowa spisana wiec wracam do domu po 20 km mruga sprezynka od swiec I auto gasnie po ponownym odpaleniu wszystko ok ale po 2 km to samo. Wieczorem chcialem sie przejechac I sytuacja ta sama. Gdzie szukac problemu? Auto nie slabnie nie kopci nie szarpie poprstu mruga kontrolka w momenie zgasniecia wydaje mi sie jest jakby stukniecie ale moze mi sie wydaje. Czy to moze byc czujnik polozenia walu czy cos innego? Prosze o wskazowki... sprzedajacy oczywiscie nie odbiera tel

jendrekmak 13-02-2017 08:31

Odp: Gaśnie bardzo często
 
Cytat:

Napisał Przybylek (Post 2748542)
wiem wiem awaryjny silnik

silnik nie jest awaryjny. bez problemu robi 400-500tkm

Cytat:

Napisał Przybylek (Post 2748542)
turbina wtryski pompa po regeneracji

tak mówił sprzedający ale czy na pewno?

Cytat:

Napisał Przybylek (Post 2748542)
Gdzie szukac problemu?

w tym roczniku - filtr paliwa, wtryski, pompa czyli układ zasilania w paliwo

Przybylek 13-02-2017 08:40

Odp: Gaśnie bardzo często
 
Tak mowi czy na pewno byla regeneracja pewnie sie nie dowiem. Pompa wtryski ok ale czy tam szukac?od czego zaczac? Czy w rakim przypadku nie powinien slabnac nierowno chodzic itd? Odpala tez od strzala..

Mariusz 13-02-2017 09:29

Odp: Gaśnie bardzo często
 
Być może czujnik położenia wałka rozrządu, masz zapewne czarnego koloru (lubiały się psuć), wymień na taki i sprawdź [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Na to wskazują objawy. Jeśli nie, to czym prędzej go oddaj sprzedającemu, bo pójdziesz z kosztami w tysiące (czarny scenariusz).

Przybylek 13-02-2017 09:43

Odp: Gaśnie bardzo często
 
Tak tylko oddac nie bedzie latwo sprzedajacy nie odbiera nawet telefonu. A czy te czujniki wystepowaly w Tdci? Z tego co czytalem ana forum byl to problem tddi ale moge sie mylic. I gdzie go szukac gdzie sie znajduje.

Mariusz 13-02-2017 09:47

Odp: Gaśnie bardzo często
 
2 załącznik(i)
Cytat:

Napisał Przybylek (Post 2748579)
ale moge sie mylic.

Mylisz się.

Cytat:

Napisał Przybylek (Post 2748579)
gdzie sie znajduje.

załącznik- 1.jpg

Murani 13-02-2017 09:50

Odp: Gaśnie bardzo często
 
Cytat:

Napisał jendrekmak (Post 2748549)
silnik nie jest awaryjny. bez problemu robi 400-500tkm

tak mówił sprzedający ale czy na pewno?

w tym roczniku - filtr paliwa, wtryski, pompa czyli układ zasilania w paliwo

Szlak mnie trafia jak słyszę że tdci awaryjny silnik :569:,
Stawiam na wtryski , kodują je na nowo żeby sprzedać auta, może na kompie coś wyjdzie.

Przybylek 13-02-2017 09:51

Odp: Gaśnie bardzo często
 
Dziekuje kolego. A jesli to nie to zakladam ze czarny scenariusz to wtryski I pompa? Ale czy wtedy nie powinien szarpac slabnac I miec problemy z rozruchem?

Murani 13-02-2017 09:56

Odp: Gaśnie bardzo często
 
Cytat:

Napisał Przybylek (Post 2748584)
Dziekuje kolego. A jesli to nie to zakladam ze czarny scenariusz to wtryski I pompa? Ale czy wtedy nie powinien szarpac slabnac I miec problemy z rozruchem?

Sprawdź na kompie błędy, Na początek
Czy jak Ci się załącza sprężynka auto wchodzi w tryb awaryjny?

Mariusz 13-02-2017 10:17

Odp: Gaśnie bardzo często
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - zapalająca/mrugająca sprężynka w trakcie jazdy jest sama w sobie trybem awaryjnym samochodu.
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - jak radzi kolega, podepnij pod kompa, odczytaj dokładnie kody błędów i ich treść.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.