Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   Problem z komputerem w MKIII (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=35593)

slawenek 02-01-2008 22:18

Problem z komputerem w MKIII
 
Witam Wszystkich
Mam nadzieję, że nie powtarzam postu, ale nie mogłem znaleźć na forum odpowiedzi na moje pytanie :fcp19
Mam problem z komputerem w Mondeo 2002r. 2.0 TDCi 130KM automat.
Objawy: Gdy jest zimno (tak poniżej 2,3 stopni) przy włączeniu silnika (auto zimne) nie mam wskazań komputera (wygląda jakby był w stanie awaryjnym, są same kreski), brak prędkościomierza (o dziwo obrotomierz działa bez zarzutu), brak wskazań kilometrów przejechanych. Gdy przejadę kawałek (czasem parę kilometrów) i wyłączę i włączę silnik wszytko wraca do normy. Wygląda to tak, że jak się nagrzeje to wraca do normy.
Jest to dosyć wkurzające bo zauważyłem, że wtedy mam większe spalanie.
Podejrzewam, że pewnie jakaś kostka nie do końca styka tak jak powinna, ale wolałbym dokładnie wiedzieć co i jak.

Proszę o poradę!

pepe33 03-01-2008 18:58

Re: Problem z komputerem w MKIII
 
Jest to dosyć wkurzające bo zauważyłem, że wtedy mam większe spalanie
A skąd to wiedza na temat spalania po kilku kilometrach
Pewnie jakieś styki wyciągnij licznik posprawdzaj luty

slawenek 03-01-2008 19:24

Re: Problem z komputerem w MKIII
 
Cytat:

Napisał pepe33
Jest to dosyć wkurzające bo zauważyłem, że wtedy mam większe spalanie
A skąd to wiedza na temat spalania po kilku kilometrach
Pewnie jakieś styki wyciągnij licznik posprawdzaj luty

widać to gdy w końcu zadziała, na średnim spalaniu potrafi wejść mi z 9,7 nawet na 9,9 w krótkim okresie czasu (po kilku kilometrach, gdy wszystko działa bez zarzutu to aby więcej spalił, nawet o 0,1 muszę się bardzo postarać).
Po za tym obawiam się, że to nie licznik, bo nie działają odczyty komputera, ilości kilometrów i prędkościomierz. :fcp11

pepe33 03-01-2008 20:51

To spalanie to średnie spalanie i dopiero po dłuszej trasie pokazuje w miare prawde
A co do licznika nie jest skomplikowany demontaż także powodzonka :fcp18

jaco_k 04-01-2008 20:53

u mnie kreski pojawiły się na wyświetlaczu w czasie wjazdu do garażu. Po zgaszeniu silnika i włączeniu zapłonu znowu same kreski z tym, że nie chciał zapalić. Po chwili chechłania wyciągnąłem kluczyk, włożyłem do stacyjki i pali do tej pory normalnie, dziwne, prawda?

slawenek 06-01-2008 20:49

liczniki
 
ja sprawdziłem liczniki i wszystko ok., ale niestety problem nie zniknął

kaniakrzysztof 06-01-2008 20:49

Mam ten sam problem. I to nie jest wina zegarów. Jeśli ktoś
 
wie o co chodzi będę wdzięczny za radę.

Pozdrawiam

slawenek 06-01-2008 21:18

problem
 
Widzę, że problem dotyka także innych, a już myślałem że to mój Mondek jest taki "specjalny"

kaniakrzysztof 06-01-2008 21:44

Prąd
 
Kto wie czy wszystkiemu nie jest winny akumulator. Trochę szukałem i to może być ten problem. Sprawdze i odpowiem.

Robert 06-01-2008 21:55

Mam to samo w identycznym modelu 130 KM automat 2002 r.
Trzech speców sprawdzało wszystko co można.
Podłącznie pod komputer też nic nie dało , jak jest ok to komp. nic nie pokaże, jak mondi ma humor i pokaże usterkę to wykazuje awarię czujnika VSS . Czujnik sprawdzony OK.Liczniki sprawdzone jak jest usterka i jak jej niema. Okazuje się ,że OK.
Jakiś zapaleniec elektryk stwierdzil ,że to jakiś moduł który jest w lewym słupku w/g schematów forda. Niestety u mnie go nie znalazł. Moduł ten przekazuje info wchodzące do niego o prędkości i przekazuje je dalej na licznik , na autom. ryglowanie, na czujnik o zapięciu pasów przez pasażera itd. Moduł 8 pinowy.
Ja zatrzymałem się na tym. Dalej mam sprawę nie rozwiązaną.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.