Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] Problemy z kontrolką Airbag (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=64366)

626750 12-03-2009 18:13

Problemy z kontrolką Airbag
 
Witam WSZYSTKICH i proszę o pomoc.
Kilka dni temu kupiłem Mondziaka MK I rocznik 93 z silnikiem 1,8 16V z LPG z 98 roku, jednakże mam jeden problem z zapalającą się kontrolką Airbag. Przeglądałem już wiele postów na FORACH związanych z w/w kontrolką, jednakże nioe napotkałem na podobny problem, a mianowicie w moim Mondziaku kontrolka zapala się raz i świeci się przez 5 sekund poczym gaśnie na 10 sekund i ponownie się zapala na 5 sekund i tak sytuacja się powtarza. Sprawdzałem już styki do napinaczy pasów i pod kierowcą jest OK ale fotel pasażera niema wogóle wyprowadzonych kabli z napinacza do podłączenia w układ. Pragnę nadmienić, że mam poduszki dla kierowcy i pasażera. Czy może ktoś pomódz w tej sprawie, czy nie podłączenie fotela kierowcy może powodować świecenie tej kontrolki oraz jak można temu zaradzić?
Dziękuję za wszelką pomoc, która pomoże mi rozwiązać ten problem.

motorek26 12-03-2009 18:20

Odp: Problemy z kontrolką Airbag
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
masz 1 błyśniecie

Kicajbc 12-03-2009 19:21

Odp: Problemy z kontrolką Airbag
 
pewnie tasma w poduszce do wymiany

boropi 12-03-2009 20:12

Odp: Problemy z kontrolką Airbag
 
A do napinaczy nie będziesz miał żadnych kabli bo nie masz pirotechnicznych tylko mechaniczne.

Kicajbc 12-03-2009 21:05

Odp: Problemy z kontrolką Airbag
 
a ja mam piro. i kurna problemy same miga 4 razy. napisze tu bo tamten temat umarl;p co moze byc przyczyna procz kostek moze to byc bezpiecznik i powodowac miganie?

motorek26 12-03-2009 21:10

Odp: Problemy z kontrolką Airbag
 
Kicajbc problemem są tylko napinacze lub kostki i przewody
a napisz czy miga ci cały czas czy tylko co jakiś czas może masz uszkodzony jakiś napinacz i dlatego ci mruga

Kicajbc 12-03-2009 21:20

Odp: Problemy z kontrolką Airbag
 
wlasnie caly czas, kostki rozpiolem i wyczyscilem i spiete spowrotem i lipa;/ moze je poprostu utne i kable zlutuje?

motorek26 12-03-2009 22:44

Odp: Problemy z kontrolką Airbag
 
Cytat:

Napisał Kicajbc (Post 1111547)
kable zlutuje?

i bedziesz miał ładne bum w aucie nie wolno robić takich rzeczy jak świecą ci cały czas to masz uszkodzony napinacz lub przewód szukaj po stronie kierowcy lub pasażera ewentualnie posprawdzaj na samym napinaczu też są kostki może tam coś nie łączy one są zawiniete jakby gumą i są od góry napinacza

Kicajbc 13-03-2009 11:06

Odp: Problemy z kontrolką Airbag
 
gdzie takowego mam szukac? co odkrecic zeby je zobaczyc? i dlaczego bum?:P :P przeciez bym polaczyl kable jak tzreba;P chyba;D

boropi 13-03-2009 15:28

Odp: Problemy z kontrolką Airbag
 
A czy wykluczyłeś awarię samych napinaczy?
Może być auto postłuczkowe i wymieniona tylko poducha, a napinacze pozostawione.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.