Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   mondeo mk4 automat pytanie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=173250)

gumol 09-01-2013 12:00

mondeo mk4 automat pytanie
 
Witam, nie wiem czy piszę w dobrym dziale, mam pytanie do użytkowników Mondeo mkIV 2008r. odnośnie skrzyni biegów automat- jaka ona jest?
Oglądałam takie mondeo z przebiegiem oryginalnym 178tys i na automacie, jednak wielu mechaników mi je odradza ze względu na właśnie skrzynię biegów- podobno jak się zepsuje to koszt naprawy ok 10 000zł.
Proszę o Waszą opinię- ale osoby które je użytkują i mają podobne lub wyższe przebiegi.

Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam ;D

czeslaw555 09-01-2013 14:40

Odp: mondeo mk4 automat pytanie
 
zadzwoń i zapytaj tutaj , znają się na skrzyniach
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

gumol 09-01-2013 16:10

Odp: mondeo mk4 automat pytanie
 
dzwonił mąż była to pierwsa optymistyczna odpowiedz na temat automatu forda,wszyscy wczesniej negowali tem automat i proponowali dsg.Więc dalej nic nie wiadomo, dziąki za info

czeslaw555 09-01-2013 16:13

Odp: mondeo mk4 automat pytanie
 
Cytat:

Napisał gumol (Post 1935766)
Więc dalej nic nie wiadomo

jak nie wiadomo ? dostałeś odpowiedź z tej firmy, dziwne wnioski wyciągasz , DSG występuje w Audi/VW a nie we Fordzie

radekrogo 09-01-2013 16:21

Odp: mondeo mk4 automat pytanie
 
Proponuje poczytac to:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

gucioj 09-01-2013 22:05

Odp: mondeo mk4 automat pytanie
 
JA mam juz drugie auto z automatem i powiem szczerze ze juz nie kupie manuala teraz mam galaxy z 2008 roku i ma nalatane ponad 200000 i jak narazie sie nic zlego nie dzieje. A jak kupujesz auto z automatem to idzie wyczuc czy skrzynia ladnie pracuje czy nie no chyba ze nie miales wczesniej automatu to bym radzil wziasc kogos kto juz jezdzil na automacie. Jezeli nie ma zadnych szarpniec przy zmainie biegow ladnie redukuje nawet 2 biegi w dol to mysle ze nie powinienes sie martwic skrzynia.

gumol 09-01-2013 22:41

Odp: mondeo mk4 automat pytanie
 
Kolego czeslaw555
Wiem ze dsg jest w vw i wszyscy w serwisach polecali dsg.

Wertowałem forum i było podobne pytanie do mojego ale gorzej z odpowiedziami, to jest zwykły automat 6biegowy

Jest problem ze sprawdzeniem, jest to auto po-leasingowe i można poruszać sie tylko po placu,wiec tylko komp i szukanie błędów.

Fachowcy twierdzą że jest to awaryjna skrzynia,nie wiem czy dla tego że na niej nie zarabiają, czy naprawdę jest problemowa.

TOMAS 09-01-2013 22:44

mondeo mk4 automat pytanie
 
Poczytaj ten temat [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Cytat:

Napisał radekrogo (Post 1935776)
Proponuje poczytac to:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ale w 2008 nie było Powershifta

gucioj 09-01-2013 22:52

Odp: mondeo mk4 automat pytanie
 
komp kolego to raczej nic nie pokaze, bez dobrej proby jezdnej bym nie ryzokowal tym bardziej ze kazdy automat mozna szybko zajezdzic jak sie nie poszanuje ( nie wazne czy ford czy audi).

gumol 09-01-2013 23:10

Odp: mondeo mk4 automat pytanie
 
TOMGOL czytałem ale tu większość jest o Powershifta to mnie nie pomoże

gucioj gość z serwisu powiedział żeby tak z godzine pogonić auto i powinno wyjść czy pracuje normalnie. auto udało mi sie rozpędzić do drugiego biegu pracował normalnie ładnie zmieniał biegi jeżdżę w pracy volvem ale tzw. tir-em i tylko do tego moge poruwnać prace automatu
ja potrzebuje opinie taką jak twoja gucioj dzięki pozdro


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.