Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Zawór EGR- ocena, czy sprawny czy nie? Wyjęcie. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=186430)

kamoreks 20-07-2013 22:49

Zawór EGR- ocena, czy sprawny czy nie? Wyjęcie.
 
Witajcie,

coś mnie podkusiło, aby wyjąć i przeczyścić zawór EGR (2001 rok, podćiśnienie + Wtyczka 3 pinowa) w Mondeo Mk3 2.0 TDDI, gdyż kiedyś podłączałem pod komputer i pokazywało błąd EGR. A więc, w ogóle aby wymontować EGR w Mondeo 90 konnym należy:
1. Wymontować pokrywę filtra powietrza wraz z wężem idącym do turbo.
2. Wymontować węże idące do kolektora ssącego i wszystkie które sie z nim łączą.

Teraz możemy odkręcić EGR 10 nasadową. Ale my nie o tym.

A więc wymontowałem ten EGR i po pierwsze był czyściutki dosłownie 0 oleju.

http://img29.imageshack.us/img29/3677/dwbs.jpghttp://img801.imageshack.us/img801/2779/dvsl.jpg

Podłączyłem na krótko wężyk pod ciśnienia niestety za krótko na 2 sek, nie podniósł się, więc uznałem, że rozwalony. Wziąłem zacząłem w grzybek walić ale ani drgnał, ani kciukami ani małym młotkiem i nasadką. Dopiero jak mocniej trzasnąłem to trochę się wbił, ale potem wbiłem go spowrotem w dół, aby go zablokować. Już nie wspomnę, że wziąłem doszczelniłem czerwonym Loctitem, bo test dmuchania pokazywał niewielki przepływ, potem jeszcze trzasnąłem dwa razy, i się ładnie przyssało doszczelniło :/

Moje pytania:

1. Czy grzybek bez podciśnienia można wcisnąć rękami np używając mocniejszej siły? 2. Czy zawór, który prawidłowo działa powinien mieć na sobie sadzę taką oleistą?

Bo może zawór EGR był sprawny a ja go po prostu uszkodziłem. Lub po prostu cały czas od 50 000 km, był zablokowany po prostu w pozycji zamkniętej i teraz nadal jest?

Nie wiem co mam zrobić, zostawić? Kupić nowy zawór? Zaślepić? Chociaż chyba nie ma sensu, o ile na powyższe pytanie padnie odpowiedź, że sprawny da się wcisnąć rękami mocniej.

damian6819 21-07-2013 09:47

Odp: Zawór EGR- ocena, czy sprawny czy nie? Wyjęcie.
 
Czy sprawny czy nie, polecam zaślepić

darmodziej 21-07-2013 11:00

Odp: Zawór EGR- ocena, czy sprawny czy nie? Wyjęcie.
 
Cytat:

Napisał kamoreks (Post 2048347)
Czy grzybek bez podciśnienia można wcisnąć rękami np używając mocniejszej siły?

Można.

kisiol 21-07-2013 13:41

Odp: Zawór EGR- ocena, czy sprawny czy nie? Wyjęcie.
 
witam jak go zaślepić żeby komputer błędu nie wyświetlał.Jeszcze jedno putanko czy egr może mieć wpływ na przerywanie silnika podczas jazdy silnik przerywa w obrotach około 2000 jest to dość uciążliwe

darmodziej 21-07-2013 13:54

Odp: Zawór EGR- ocena, czy sprawny czy nie? Wyjęcie.
 
Cytat:

Napisał kamoreks (Post 2048347)
jak mocniej trzasnąłem to trochę się wbił, ale potem wbiłem go spowrotem w dół, aby go zablokować.

To już wskazuje, że nie jest sprawny, bo powinien się sam zamykać. Spróbuj go umyć, może to coś da.
Jak zaślepić, poszukaj na forum, było opisywane.
EGR powinien się otwierać tylko na wolnych obrotach, jeżeli jest otwarty na wyższych, to może zakłócać pracę silnika.

toomekk6 21-07-2013 14:55

Odp: Zawór EGR- ocena, czy sprawny czy nie? Wyjęcie.
 
Na popularnym serwisie aukcyjnym alle drożyzna znajdziesz blaszkę do zaślepienia ów zaworu. Można też dorobić taką blaszkę samemu.

Deryll 21-07-2013 14:55

Odp: Zawór EGR- ocena, czy sprawny czy nie? Wyjęcie.
 
Cytat:

Napisał darmodziej (Post 2048514)
EGR powinien się otwierać tylko na wolnych obrotach

Nie do końca masz rację. W moim aucie mam możliwość podejrzeć otwarcie EGR w milimetrach pod czas pracy silnika. Nawet powyżej 2500 obr. może być otwarty ale tylko jeśli lecimy ze stałą prędkością, każde naciśnięcie pedału gazu powinno powodować zamknięcie zaworu.

darmodziej 21-07-2013 15:11

Odp: Zawór EGR- ocena, czy sprawny czy nie? Wyjęcie.
 
Możliwe. Na Youtube są filmiki pokazujące działanie EGR-a i widać, jak na wolnych obrotach się otwiera, a po naciśnięciu gazu zamyka. Niestety nie jest pokazane, jak się zachowuje podczas jednostajnej jazdy. Dziękuję za naukę.

steell 21-07-2013 15:36

Odp: Zawór EGR- ocena, czy sprawny czy nie? Wyjęcie.
 
Panowie człowiek oczekuje krótkiej odpowiedzi a nie rozważań.
Po pierwsze jak już kolega napisał grzybek powinien dać sie wciskać palcami i po zwolnieniu wracać na miejsce. jeżeli się blokuje w różnych położeniach /otwarty-zamknięty/ to jest niesprawny.
Kolejna sprawa, nalać na ośkę penetratora, może puści, jak nie puści to są dwa wyjścia. Kupić nowy - używany sprawny lub zaślepić.
Nie widzę na pierwszy zdjęciu całego EGRa ale chyba masz bez czujnika? jeżeli tak to nie ma problemu z zaślepieniem jeżeli natomiast ma czujnik to lepiej poszukać używanego zaworu.

Po numerze wychodzi że masz chyba z czujnikiem wiec taki
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] szukaj czegoś tańszego

kamoreks 21-07-2013 17:02

Odp: Zawór EGR- ocena, czy sprawny czy nie? Wyjęcie.
 
Dzięki za odpowiedzi.

Mam EGR z linku, z czujnikiem, ale w takim razie jeżdżę od 3 lat z "zaślepionym" EGREM. Mój obecny się nie nadaje, jest w takim razie po pierwsze cały czas zamknięty pod drugie tak nawalałem w niego, że grzybek dostał w kość. Po 3cie pryskałem wszystkim co się da zanim to zrobiłem i nic nie puściło.

Check mi nigdy nie wyskoczył, jedyne pod kompem pokazywało błąd.

Czy to możliwe, że mi spala dużo bo nie mam sprawnego EGRU? 10 po mieście. Krótko mówiąc, czy zaślepienie EGR, które mam od 3 lat powoduje wyższe spalanie? No i w takim razie po czy jest sens kupować sprawny, skoro ten stary mam zaślepiony na amen? Wariantów jest kilka.

a) Zamknięty EGR na amen z czujnikiem.
b)Zaślepienie EGR znajdującego się ciągle w tej samej pozycji z czujnikiem.
c)Zaślepienie sprawnego EGR na amen z czujnikiem..
d)Zaślepienie sprawnego EGR blaszką z dziurką z czujnikiem.

Czy któryś z wariantów będzie charakteryzował się wyższym spalaniem od innych? Dodam, że nie mam komputera więc ciężko mi będzie sprawdzić wszystkie warianty. No i rozebranie u mnie, dotarcie do EGRA zajmuje mniej więcej od 45 minut do 3 h (za 1 razem).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.