Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Gaz do 2.8 VR6 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=14013)

nojacek 15-06-2006 07:59

Gaz do 2.8 VR6
 
Zastanawiam sie nad załorzeniem instalacji gazowej do mojego GALAXA.Jedni gazownicy proponuja sekwencje za 4800 zł drudzy 2 generacje instajacji z dobra elektronika i dobranym reduktorem.Rok produkcji mojego auta 1997 przebieg 14900 skrzynia automat.Czy warto przepłacac.Prosze o opinie.DZIEKUJE I POZDRAWIAM.

skorpion23 20-06-2006 08:49

Tylko i wylacznie sekwencja!!! Ja wlasnie zalozylem do swojego Galaxika 2.3 sekwencje z tzw LUBRYFIKACJA czyli z dodatkowym smarowaniem zaworow i jestem bardzo zadowolony. Nie ma roznicy czy jedziesz na PB czy LPG. Taka sama moc,przyspieszenie,a spalanie po miescie z wlaczona klima to ok.14 litrow. Pozdrawiam

leejones 21-06-2006 08:20

przaed zakupem auta robiłem intensywny wywiad odnośnie instalacji LPG w galaxy, zapomnij więc o dobrze chodzącej "zwykłej" instalacji w silnikach 2.3 i 2.8 tylko wtrysk gazu.
Są spece którzy zakładają instalacje podciśnieniowe do tych silników ale później większość tych aut trafia do zakładów które chciały zakladać od razu wtrysk i .....

jak chcesz więcej poczytaj forum bo po co się powtarzać

[ Dodano: 2006-07-07, 08:53 ]
nojacek, jak tam Twoje dylematy? zdecydowałeś się na jakąś instalkę?
Daj znać, no i jak czegoś nie znalazłeś na forum to pytaj, zrobiłem właśnie prawie doktorat na mojej instalacji to może coś pomogę

Pozdro

Flinkston 29-10-2006 21:37

leejones, witam Cie,
mam też galaxy 2,8 z sekwencyjny, jak z spalaniem u Ciebie?? U mnie 20 po mieście a 14-15 na trasie przy 120 - 130/h?? Jakie świece masz i przewody i gdzie je kupujesz??? Czy to prawda że te 2 żeczy maja w tych autach duzy wpływ na spalanie?Dzieki i pozdrawiam.

BOODZIO2 30-10-2006 09:05

witam

dokladnie tylko sekwa mimo aluminiowego kolektora moza sugerowac zalozenie zwyklej instal jednak ze wzgledu na rozne dl kanalow dolotowych istnieje duze ryzyko wybuchu mieszanki.

co do spalanie mi bierze do 15l miasto trasa ok 11l

leejones 30-10-2006 21:40

średnia mieszana trasa + miasto - 15 - 16 litrów
delikatnie na trasie 14 - 15 l
po mieście nie przekroczyłem 18 litrów

świece i przewody mam NGK kupione w JC Auto (dawny Japan Cars)

Flinkston 30-10-2006 23:35

Witam, dzięki za info, a gdzie mogę te JC Auto dorwać. Coś czytałem o jakimś Jacku na forum który na allegro ma częsci motorcraft, pisałem do niego ale bez odpowiedzi zostałem. Ile płaciłeś za te zabawki i na ile km starczają, jaki olej wlewasz???

BOODZIO2 31-10-2006 10:11

witam

u mnie stosuje swiece NGK oraz kable BERU kupilem w sklepie internetowym

Flinkston 31-10-2006 14:57

Dzieki za info, a jak by mozna było jakieś namiary???

BOODZIO2 31-10-2006 19:01

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] np taki sklep albo tez nasz klubowy dzialasz juz od lutego wiec mozesz zrobic zakupy

jagrall 31-10-2006 19:26

Cytat:

Napisał Flinkston
Coś czytałem o jakimś Jacku na forum który na allegro ma częsci motorcraft, pisałem do niego ale bez odpowiedzi zostałem

to nasz forumowy admin, pisałeś do niego na PW czy na maila?? bo jak na PW to może nie odpisać, żadko ostatnio bywa, pisz na maila. Ja u niego już kilka razy robiłem zakupy i do tej pory nie miałem najmniejszych problemów, to pewny gość

Flinkston 31-10-2006 21:58

Witam, pisąłem do niego na meila z allegro 2 dni temu i cisza. Poczekam jeszcze do czwartku.

leejones 01-11-2006 13:45

Cytat:

Napisał Flinkston
a gdzie mogę te JC Auto dorwać

tu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
a tu ich internetowy sklep: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ale ja kupuje tam ze względu na duże rabaty, więc nawet cen nie będę podawał
jedno jest pewne - świece do naszych motorków kosztują....
Cytat:

Napisał Flinkston
jaki

olej wlewasz???

jeżdżę na półsyntetyku Comma 10W40

Flinkston 01-11-2006 20:34

Witam, dzieki za linki, jestem bardzo wdzięczny za info, powiedz mi tylko jeszcze co to za olej comma, widzę ze jest u nich, czy to może jakiś zalecany do tych silników. Te rabaty masz dlatego że jesteś na forum czy ze wzgledu na statut stałego klienta?
A może masz namiary na instrukcje lub książkę "SAM NAPRAWIAM" do naszego autka?? Dzięki jeszcze raz.

BOODZIO2 02-11-2006 11:28

co do ksiazki z tego co sie orientowalem zadne z polskich wydawnictw nie wydalo typowo ksazki do galaxy z silnikem vr6 ja korzystam z publikacji niemieckiej do sharana z tym silnikiem a to to samo. kupilem na allegro.

Flinkston 04-11-2006 21:46

Witam, mam jeszcze pytanie do użytkowników 2,8 V6. Czy podczas odpalania słychać u was specyficzną pracę rozrusznika. Takie jak gdyby chrumkniecie - jeśli nie to co to może być?

BOODZIO2 05-11-2006 09:43

u mnie slychac tylko specyficzna prace nic wiecej po odpaleniu ,jesli silnik jest zimny zalancza sie specialna pompa powietrza wiec moze to jest ten dziwny odgłos

Flinkston 05-11-2006 18:04

Witam, nie chodzi mi po odpaleniu tylko w trakcie odpalania, jest taki specyficzny dzwięk w rozrusznika, inny niż w zwykłym osobowym aucie, jak gdyby wydłużóny

nojacek 06-11-2006 09:52

Witam . Załorzyłem gaz IV generacji firmy DT Gas sysem.Średnie spalanie gazu 14-15 litrów chyba nie jest żle.

Gregus 18-01-2007 11:18

Cytat:

Napisał nojacek
Witam . Załorzyłem gaz IV generacji firmy DT Gas sysem.Średnie spalanie gazu 14-15 litrów chyba nie jest żle.

Witam, jeśli można powrócić do tematu, powiedz jak sprawuje Tobie się ten system? Właśnie kupiłem Galaxa 2,8 z 96 z tym systemem, na gazie chodził beznadziejnie, miałem wrażenie, że nie chodzi na 1lub 2 gary. Pojechałem na serwis ( jest na gwarancji, ma dopiero 2 miesiące) wymienili wtryski i komputer na ponoć szybszy (jakieś 2 omowe), teraz jest w miarę OK. ale na wolnych ( tak gdzieś 600-700obr/min) troszkę szarpie silnikiem ( znowu jakby nie gadały 1-2 garnki)– dodam, że mam automat i przeszkadza to podczas ruszania. Czy jest szansa ustawienia tego przyzwoicie, czy może ktoś zna dobry zakład we Wrocławiu?

MisiekK 21-02-2007 23:01

Do tego auta tylko sekwencja. Polecam w ogóle sekwencję do aut z silnikiem >2L.

Gaziarze założyli mi Elpigaz, który strzelił dwa razy w ciągu roku - z powodu pojemności kolektora padł przepływomierz (300-1800zł), wyrwało klapę przeciwwybuchową i rozwaliło obudowę filtra powietrza - teraz mam stożkowy.

Instalację wymieniłem za dopłatą na sekwencję Elpigazu.
Spalanie 13-15L trasa (110-160),do 16l w mieście.
Zrobiłem na niej ok 180tys km (auto ma 235tys) i uważam to auto i instalację za bardzo bezawaryjne.

poll 10-03-2007 15:53

Jak miałem montować junkers do mojego to polatałem i ceny są różne jedni chcieli nawet 5000 ale znalazłem za 3400 i jestem zadowolony spalanie 18 w mieście 14 na trasie przy 120-130

nojacek 11-03-2007 06:52

witam do forda galaxy tylko sekwencja zkladalem blisko Ciebie w Radwanicach poczatek byl taki jak u ciebie ale poregulacji i wymianie wtryskiwaczy jest ok mam przejechane 12 tys. na tej instalacji spalanie 15 trasa do 17 miasto czy masz pojedyncze wtryski czy listwe pozdrawiam

Gregus 11-03-2007 21:30

Cytat:

Napisał nojacek
witam do forda galaxy tylko sekwencja zkladalem blisko Ciebie w Radwanicach poczatek byl taki jak u ciebie ale poregulacji i wymianie wtryskiwaczy jest ok mam przejechane 12 tys. na tej instalacji spalanie 15 trasa do 17 miasto czy masz pojedyncze wtryski czy listwe pozdrawiam

Hejka. Mam pojedyncze wtryski, na razie jestem średnio zadowolony – dużo pali (19-20). Byłem u Tych z Radwanic to w zasadzie nic nie zrobili, troszkę zmniejszyli temperatury przełączania.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.