Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] wymiana sprężyny powrotnej pedału sprzęgła (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=134468)

jaco67 03-07-2011 12:55

wymiana sprężyny powrotnej pedału sprzęgła
 
3 załącznik(i)
Witam
W moim benzyniaku pękła mi sprężyna powrotna pedału sprzęgła. Po zakupie jej wydawało mi się sprawą prostą jej wymiana. Obejrzałem pedał sprzęgła i jedynym miejscem (według mnie), gdzie można zaczepić sprężynę, to zaczep na samej górze pedału (zaznaczone na zdjęciu nr 1) - był umorusany w smarze. Niestety od strony karoserii nie znalazłem pasującego mu zaczepu.
Prosiłbym o pomoc - mile widziane fotki.
Sprężyna ma dłuższy i krótszy zaczep - który powinien być od strony pedału, a który od strony karoserii.
Na zdjęciach nr2 i nr3 jest jeszcze, jeden element, który znalazłem na podłodze przy pękniętej sprężynie - też nie wiem, gdzie go zamocować
z góry dziękuję za odpowiedź.

jaco67 06-07-2011 12:01

Odp: wymiana sprężyny powrotnej pedału sprzęgła
 
Czy ktoś pomoże, bo jak do tej pory żadnej odpowiedzi.

jaco67 08-07-2011 11:13

Odp: wymiana sprężyny powrotnej pedału sprzęgła
 
no cóż, zostało mi tylko zatrzymać gościa jadącego c-maxem i podejrzeć jak jest zamocowana ta sprężyna.
dziękuję za (nie)odpowiedzi

jaco67 20-07-2011 11:32

Odp: wymiana sprężyny powrotnej pedału sprzęgła
 
sam sobie odpowiedziałem na zadane pytanie.
Dziękuję za (nie)odpowiedź

maciek129 21-03-2014 06:39

Odp: wymiana sprężyny powrotnej pedału sprzęgła
 
Witam,
Czy ktoś wymieniał sprężynę powrotną pedału sprzęgła? Jeśli tak to czy może opisać jak to robił i może ma jakieś zdjęcia. Sprężynę mam już kupioną ale na razie nie wiem jak się zabrać za wymianę.

abuu 21-03-2014 07:47

Odp: wymiana sprężyny powrotnej pedału sprzęgła
 
Ja wiem tylko tyle, że wymiana tego ustrojstwa (są dwie sprężyny w komplecie, jedna plastykowa, druga typowa sprężyna) omal nie doprowadziła Paolo do skrajnego szaleństwa:)
Podobno ASO dysponuje specjalnym narzędziem do ściśnięcia sprężyny i włożenie owej na swoje miejsce.
bu

Sheako 10-09-2015 18:42

Odp: wymiana sprężyny powrotnej pedału sprzęgła
 
Witam, przed chwilą pękła mi sprężyna powrotu pedału sprzęgła.
Mam pytanie czy mogę jeździć bez tej sprężyny? Potrzebuję pilnie jechać jutro Kalisza-Częstochowa, Częstochowa-Kalisz na razie nie ma żadnych objawów pedał wraca bez problemu.
Dzięki za pomoc.

Basra 10-09-2015 18:49

Odp: wymiana sprężyny powrotnej pedału sprzęgła
 
Witam

Powinna być.Dłuższy koniec od strony sprzęgła.

pozdrawiam

Sheako 10-09-2015 18:52

Odp: wymiana sprężyny powrotnej pedału sprzęgła
 
Wiem ale czy może się coś stać ze sprzęgłem albo skrzynią?
Zaraz po powrocie kupię i założę.

Basra 10-09-2015 19:01

Odp: wymiana sprężyny powrotnej pedału sprzęgła
 
Witam

Pomaga ona tłoczysku w pompie sprzęgła,cofnąć się.Nie powinno się nic stać.Co najwyżej pedał zostanie w podłodze i będziesz go musiał za każdym razem cofać.Aczkolwiek w ruchu miejskim będzie to kłopotliwe.Wymiana sprężyny nie jest taka prosta.

pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.