Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Inne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=156)
-   -   Ford Maverick (Escape) - szybko ubywa olej. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=208529)

groser81 22-07-2014 13:34

Ford Maverick (Escape) - szybko ubywa olej.
 
Witam serdecznie forumowiczow!
Na wstępie chciałbym wszystkich pozdrowić.
Jestem tu nowy, jestem w posiadaniu Mavericka z 2002 roku.
Auto sprowadziłem kilka miesięcy temu z zachodu.
O aucie tym wiem niestety niewiele, bo jest mało popularnym modelem w naszym kraju.
- Silnik 2.0 benzyna, 16-zaworowy, o mocy 124 KM - prawdopodobnie Zetec (?).
- instalacja LPG Prins z lubryfikacją, niestety lublifikator się skonczył i nie mam gdzie kupić.
- przebieg 190.000 km.
Problem w tym, że bierze sporo oleju.
Po sprowadzeniu auto miało zalany Castrol Edge 5W-30.
Po rutynowej kontroli oleju brakowało.
Olej i filtr wymieniłem - Mobil Super3000 5W-30 - jakieś 2 m- ce temu.
Dziś dolałem litr i nie osiągnąłem poziomu. Później podam ile dokładnie przejechałem kilometrów i ile dolałem oleju.
Nie zauważyłem zadnych wycieków, a byłem autem na przeglądzie, mechanik, który wymieniał olej też nic nie zauważył.
Auto też moim zdaniem spala za dużo LPG, około 12-13 l/100km - przy silniku 2 litry i przy masie nieco ponad 1500kg, to trochę za dużo, czy się mylę.
Muszę też wymienić świece i przewody zapłonowe, bo czasem brak mu werwy i słabo się zbiera. Świece i kable mogą też być przyczyną większego spalania gazu (filtry gazowe wymieniłem).

Lecz największym problemem jest "znikający" w szybkim tempie olej. Pewnie problem leży w szczelności silnika: uszczelniacze, pierścienie, itp.

Czy miał ktoś podobny problem z tym modelem Forda lub z takim typem silnika???
Czy ma ktoś jakieś pomysły???
Czekam niecierpliwie na porady.

Jeszcse raz pozdrawiam, Gery.

Ps. Sprawdziłem stan licznika i porownałem z danymi z wymiany oleju. Pd ostatniej wymiany przejechałem ok. 2500km, dziś wlałem 1,7 L oleju, czyli jakieś 0,7 L na 1000km.

MIREKTERAZPOLSKA 28-07-2014 14:06

Odp: Ford Maverick (Escape) - szybko ubywa olej.
 
Sprawdź kompresję i przy okazji świece

hak64 28-07-2014 16:16

Odp: Ford Maverick (Escape) - szybko ubywa olej.
 
Silnik ma prawo naturalnie spalać olej i o ile to spalanie nie przekracza 1 L na 1000 km, to jest jeszcze normą. Co do spalania LPG, to także
Cytat:

Napisał groser81 (Post 2244897)
12-13 l/100km - przy silniku 2 litry

uważam za normalne. Scorpio, który jest sporo lżejszy palił mi tyle na trasie, a w mieście spalanie dochodziło do 20 L, z tym, ze z silnikiem 2,9 i napędem na 4 łapy.

Cien77 29-07-2014 15:07

Odp: Ford Maverick (Escape) - szybko ubywa olej.
 
Moja Mazda Tribute oleju specjalnie nie bierze, chociaż dolewam niecały litr na 10 tys. km. Jednak widzę wyraźny ubytek oleju kiedy pogonię na autostradzie z prędkościami 140km/godz :razz:. W normalnej spokojnej jeździe oleju praktycznie nie ubywa.
Co do spalania to ja się cieszę, jak w mieście mogę się zmieścić w 12 l benzyny :(

NOE52 17-09-2014 15:29

Odp: Ford Maverick (Escape) - szybko ubywa olej.
 
Mnie w Maverick 2,3 LPG bierze ok 0,7/1000 km.
Przebieg ok 150000 km
Mam zalany Castrol 5W30 EDGE
Można zalać coś gęstszego ?
Pod autem sucho, ciśnienie w cyl. ok i nic nie dymi.

irasd351 06-10-2014 13:16

Odp: Ford Maverick (Escape) - szybko ubywa olej.
 
też wydaje mi się to raczej normalne

dantes 11-10-2014 10:08

Odp: Ford Maverick (Escape) - szybko ubywa olej.
 
Witam!
Mam ten sam problem. Z tego co wyczytałem to prawdopodobnie zapieczone pierścienie zgarniające.

Sisiek 29-12-2014 18:04

Odp: Ford Maverick (Escape) - szybko ubywa olej.
 
Może późna odpowiedź ale mało wiedzy o Maverickach/Escape więc coś dorzucę od siebie. Warto sprawdzić zawór PCV - odpowietrzenia skrzyni korbowej. Na forum escape city jest sporo na ten temat i ogólnie zalecają wymianę tego zaworka co jakiś czas bo jest przyczyną różnych problemów. Ja mam 3.0 V6 z nalotem 230 tys km i profilaktycznie wymieniłem.

MaxL 30-12-2014 20:42

Odp: Ford Maverick (Escape) - szybko ubywa olej.
 
1 załącznik(i)
Tez wlasnie na Escape City wyczytalem o tym PCV Valve czy jak kto woli "zawor odpowietrzania skrzyni korbowej" - do mojego silniczka 2.3 ma byc ten 4L5Z-6A666-BA (EV-274) - czy gdzies to ktos spotkal w PL czy tylko za wielka woda ?!
- ponoc ma pasowac tz z Focusa 2.0 Fusion i Rangera ale jak wyszukuje to znajduje tylko te metalowe grzybki a do mnie musi byc taki pomaranczowo niebieski

Maverick52 08-04-2015 14:02

Odp: Ford Maverick (Escape) - szybko ubywa olej.
 
Cytat:

Napisał NOE52 (Post 2271223)
Mnie w Maverick 2,3 LPG bierze ok 0,7/1000 km.
Przebieg ok 150000 km
Mam zalany Castrol 5W30 EDGE
Można zalać coś gęstszego ?
Pod autem sucho, ciśnienie w cyl. ok i nic nie dymi.

No i silnik padł. Pomocy !!!!:(


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.