Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Czujnik predkosc, predkosciomierz i abs nie dziala (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=142748)

gdulus1 31-10-2011 12:23

Czujnik predkosc, predkosciomierz i abs nie dziala
 
Witam panowie
zakupilem mondeo 2003 2.0 diesel, po lifcie i nie działaja mi zegary predkosc ,ani nie zmienia sie stan licznika przejechanych kilometrow, jak wkladam kluczyk to pokazuje mi sie stan licznika ale po odpaleniu silnika sa juz same kreski , także swieci sie kontrolka od abs'u i rowniez nie dziala ten abs, bo sprawdzialem , diagnostyko u koloegi pokazala mi blad p0500 -vss mulfunction (vehicle speed sensor ) co oznacza nie sprawnosc czujnika predkosci ,

wiec prosze podpowidzcie mi jak czy mogę to sam prawić i jak to naprawić gdzie jest ten czujnik , doszedlem ze w mondeo po lifcie to bedzie czujnik od abs ale ktory przód lewe kolo czy prawe ? a może brac rowniez pod uwagę tył ??, , czy powinienem zakupic ten czujnik i go wymienic czy to moze lotoeria ??? i powinienem udac sie do mechanika aby lepiej zdiagnozował( mechanik powiedzial mi ze mie skasuje 150 zl za podpiecie bez wzgledu na rezultat czy komp pokaze ktory czujnik czy nie ) dlatego nie chce mi sie za bardzo placic 150 zl za to ze mi powie to samo co juz wiem

Mokry 31-10-2011 18:48

Odp: Czujnik predkosc, predkosciomierz i abs nie dziala
 
Cześć miałem to samo czujnik vss znajduje się na dole skrzyni biegów.Nowy tylko przez serwis.A sprawdzałeś poziom oleju w skrzyni? Jak będzie mało czujniki zfiksują.

gdulus1 01-11-2011 08:53

Odp: Czujnik predkosc, predkosciomierz i abs nie dziala
 
Cytat:

Napisał Mokry (Post 1729705)
Cześć miałem to samo czujnik vss znajduje się na dole skrzyni biegów.Nowy tylko przez serwis.A sprawdzałeś poziom oleju w skrzyni? Jak będzie mało czujniki zfiksują.


hej witam a pewny jestes ze jest na dole skrzyni,
bo z tego co czytalem to mondeo przed liftem to mają na dole skrzyni , a mondeo 2003 i wyzej to mają przy kole i tym czujnikiem predkosci jest jeden z czujnikow abs , wiiec teraz to juz nie wiem prosze pomózcie
gdize jest ten czujnik??? moje mondeo to jest 2003 rok ale juz po lifcie

1olek 01-11-2011 09:03

Odp: Czujnik predkosc, predkosciomierz i abs nie dziala
 
W aucie poliftowym nie ma czujnika VSS, sygnal jest brany z ukladu ABS, a skoro ten nie dziala (nie widomo dlaczego) to nie wysyla sygnalu do komputera. Napraw ABS i wszystko wroci do normy.

Kolego 150 zl to zaplacisz w ASO za podpiecie do fordowskiego kompa a nie do jakiegos dziadostwa z allegro co nic nie wykaze.

gdulus1 03-11-2011 00:59

Odp: Czujnik predkosc, predkosciomierz i abs nie dziala
 
rozwiazanie zagadki :
bezpiecznik spalony od abs hahaha i po wszyskim ;)
dzieki za pomoc pozdro

sahara 03-11-2011 23:58

Odp: Czujnik predkosc, predkosciomierz i abs nie dziala
 
Witam
ja też tak miałem ale udałem się do mechaniora a ten wsiadł zapalił przejechał się po placu,wrócił podniósł maskę przykręcił jakiś moduł sterowania, odpaliłem i już gotowe (w skrócie nie było masy na module sterującym)

1olek 04-11-2011 08:45

Odp: Czujnik predkosc, predkosciomierz i abs nie dziala
 
jaki modul sterujacy pod maska ?

gdulus1 06-11-2011 23:11

Odp: Czujnik predkosc, predkosciomierz i abs nie dziala
 
ja sprawdzalem bezpieczniki pod maka byly dobre , nie sprawdzalem w srodku pod połka, pojechalem na diagnostyke, mechanik nie mogl polaczyc sie z abs wiec powiedzial ze siadla pompa abs albo bezpieczniki znalaz spalony bezpiecznik wymienil spytal sie czy wszysko dziala , działało wiec mnie skasowal 30 fuli, (jestem w uk) czyli 150 zl


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.