Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] wymiana sprezyny amortyzatora (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=67513)

jacekpolis 17-04-2009 19:33

wymiana sprezyny amortyzatora
 
witam mam pytanie dotyczace wymiany sprezyny(przod) w moim mondeo. chodzi mi o to czy mozna to zrobic samemu czy trzeba zaprowadzic do mechanika.jezeli samemu to w jaki sposob. pozdrawiam

uro2 17-04-2009 19:36

Odp: wymiana sprezyny amortyzatora
 
Musisz wymontować całą kolumnę(amor+sprężyna),ale żeby rozebrać i wyjąć sprężynę potrzebny jest specjalny ściągacz do jej ściśnięcia.Inaczej nie da rady.Wszelkie prowizorki typu drut grożą poważnym wypadkiem.

Grumete 17-04-2009 20:45

Odp: wymiana sprezyny amortyzatora
 
ja nie polecam robić tego samodzielnie

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

etaks 17-04-2009 21:59

Odp: wymiana sprezyny amortyzatora
 
Panownie ja wymieniałem obie strony na przodzie sam, no z ojcem. Nikomu nic się nie stało, sprężyny wymienione, jest git. Wystarczy zakupić w sklepie motoryzacyjnym lub na alledrogo jakiś dobry komplet haków do ściskania sprężyn i można spokojnie wymieniać samodzielnie.

rad99 17-04-2009 22:03

Odp: wymiana sprezyny amortyzatora
 
uro2 napisał dokładnie to samo, masz ściągacz wymienisz sam, nie masz kup lub oddaj na warsztat

Buka 22-06-2011 19:57

Odp: wymiana sprezyny amortyzatora
 
No i u mnie padła sprężyna. 100 zł za nówkę + cos skasuje mechanik. Zastanawia mnie, ze w zeszłym roku ułamała mi sie dokładnie w tym samym miejscu i na tym samym kole. Jakies fatum, czy znak innej usterki?

Emmm 22-06-2011 21:02

Odp: wymiana sprezyny amortyzatora
 
Buka najczęściej pękają na prawym kole i przeważnie pierwszy lub ostatni zwój. Prawa strona, bo z reguły drogi przy krawężnikach i poboczach są w gorszym stanie a pierwszy lub ostatni zwój, gdyż w pobliżu miejsca podparcia najintensywniej pracują a także w tych miejscach najszybciej korodują z powodu zbierającego się brudo i wilgoci.
Pozdrawiam

Buka 23-06-2011 15:58

Odp: wymiana sprezyny amortyzatora
 
Aha. No mi padła w lewym kole. Ale 2 lata i 2 sprężyny ... na szczęście za rok go sprzedaję :)

power_777 24-06-2011 09:42

Odp: wymiana sprezyny amortyzatora
 
Największy problem przy demontażu kolumny MP z auta jest z wykręceniem śruby mocującej ją do obudowy piasty koła. Proponuję robić to powoli z użyciem dużej ilości środka smarującego i penetrującego typu wd40. Najlepiej wykręcać i wkręcać jak przy gwintowaniu. jak się ukręci to trzeba niestety wiercić i gwintować pod nową śrubę. Pękanie sprężyn może mieć też związek z uszkodzeniem amortyzatora.

Buka 24-06-2011 14:56

Odp: wymiana sprezyny amortyzatora
 
Sprężyna wymieniona. Koszt: 100 sprężyna + 60 zł robocizna. Ale teraz zawieszenie pracuje o niebo lepiej :) Nie buja tak :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.