Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Jak zdemontować tapicerkę z drzwi bocznych (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=75496)

RoBristol 30-07-2009 14:23

Jak zdemontować tapicerkę z drzwi bocznych
 
WITAM!!!

Mam problem, mianowicie wode pod fotelem pasażera i pod tylnymi wycieraczkami.
Jak juz czytałem wczesniej mogłyby byc to rozne przyczyny ( uczczelka w drzwiach lub klima), klima u mnie odpadla ,po osuszeniu calej wykladziny i jezdzie 2 dni na zalaczonej klimie nic zlego nie mialo miejsca[sucho].
Wystarczylo pare godzin deszczu i "basen" gotowy!
Teraz chcem zabrać sie za drzwi i sprawdzic prawdziwosc teorii o uszczelce w podszybiu, ale po wykreceniu paru srubek, lipa!!!
wykrecilem wszystkie srubki na obwodzie drzwi i jedna pod uchwytem [otwarcia drzwi] ale zauwazylem ze jeszcze cos trzyma pod glownym uchwytem[ do zamykania drzwi] , i teraz pytanie... podwarzac , rwac, czy inaczej. (wolalbym nie zostawiac zadnego sladu ingerencji)
Dla wspomnienia dodam ze mowa jest o drzwiach w focusie 3 drzwiowym [duze skrzydla], wiec nie wiem czy to ma jakis wplyw na demontarz.
Czekam na jakies wskazówki.
Pozdrawiam serdecznie!!!

Madaw 30-07-2009 15:40

Odp: Jak zdemontować tapicerkę z drzwi bocznych
 
Dobra, ale po jakiego grzyba chcesz demontować tapicerkę z drzwi jak jak piszesz, że chcesz się zająć podszybiem? Otwierasz maskę, zdejmujesz prawe podszybie, mocowanie filtra i to uszczelniasz, później składasz tą ramkę od filtra, zakładasz filtr, i uszczelniasz ten plastik od podszybia.

Było o tym spoooro na forum, poszukaj, jest tam dużo o tym ja je uszcelnić

RoBristol 30-07-2009 19:31

Odp: Jak zdemontować tapicerkę z drzwi bocznych
 
Sorry ale zle napisalem co chcem zrobic;)
Dopiero teraz zorientowalem sie ze jesli mowimy o "podszybiu" to chodzi o frontowa szybe a nie boczna.
Spotkalem sie z przypadkiem gdzie wina byla w uszczelce pod szyba w drzwiach bocznych...
mowiac o podszybiu mialem to na mysli... zle sie wyslowilem sorry!!!

Ale jesli mowimy o "przednim " podszybiu, to w jaki sposob najwieksza ilosc wody zbiera sie pod nogami z tylu??

rysiak 30-07-2009 21:49

Odp: Jak zdemontować tapicerkę z drzwi bocznych
 
Myślę,że to powinno pomóc w odkręceniu tapicerki:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

RoBristol 30-07-2009 21:55

Odp: Jak zdemontować tapicerkę z drzwi bocznych
 
Cytat:

Napisał rysiak (Post 1215991)
Myślę,że to powinno pomóc w odkręceniu tapicerki:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


dzięki wielkie, mysle ze pomoze ;)

Gabrycha 31-07-2009 06:12

Odp: Jak zdemontować tapicerkę z drzwi bocznych
 
myślę że leje ci się przez dzirę w podłodze - fabryczny otwór żle zakorkowany

RoBristol 31-07-2009 16:55

Odp: Jak zdemontować tapicerkę z drzwi bocznych
 
Cytat:

Napisał Gabrycha (Post 1216073)
myślę że leje ci się przez dzirę w podłodze - fabryczny otwór żle zakorkowany

Tylko że woda pojawia sie po deszczu gdy auto stoi a nie jezdzi... sprawdzalem ten otwor juz wczesnirj i nic.

RoBristol 31-07-2009 17:14

Odp: Jak zdemontować tapicerkę z drzwi bocznych
 
3 załącznik(i)
tu ma pare fotek....
moze komus przyjdzie na mysl gdzie i jak dostaje sie ta woda!

wicia.w 31-07-2009 17:19

Odp: Jak zdemontować tapicerkę z drzwi bocznych
 
sprawdż boczną szybe możliwe że jest przeciek

Gabrycha 04-08-2009 06:32

Odp: Jak zdemontować tapicerkę z drzwi bocznych
 
A na postoju po deszczu - to ja tak kiedyś miałem w ESSIM - sprawdź D.O.K.Ł.A.D.N.I.E. całą rynnę podszybową w komorze silnika. zdejmij podszybie, i co się jeszcze da i sprawdź, Ja szukałem i nie wiedziałem aż pewnego razu do-Widziałem - dziura jak stodoła POD AKUmulatorem który stał właśnie w rynnie, A pod nim był WODOSPAD. i tak normalnie to nic nie było widać. Jak się tam dostaniesz to wyszyść wszystko do czysta, wymyj, i wż koneweczkę i lej po szybie, spłynie do rynny i poleci do dziury. dla lepszego efektu wizualizacji przepływu użyj zwykłego mleka wlanego di butelki psik-psik. Woda plus mały psik pieknie pokazuje gdzie się płynie. Może to jest śmieszne ale za to skutecznie podnosi widzialność. ps. Ja mam troszkę inne auto (jak w opisie) to i nie wiem dokładnie co i jak jest w Twoim pierwowzorze.
Szybie bocznej drzwiowej daj spokój - woda co się do drzwi dostanie wypłynie z nich dołem przez otwory - wszystkie auta takie mają.(maluch też)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.