Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Ranger (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=164)
-   -   [Ranger 2011-2022] Szarpanie pomiedzy 1,5 a 2 tys. obrotow, silnik 2,2 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=243245)

Larsenka 24-04-2016 16:55

Szarpanie pomiedzy 1,5 a 2 tys. obrotow, silnik 2,2
 
Witam, jak w tytule. Mam rangera (rocznik 2013) z silnikiem 2,2. Czasami na drugim i trzecim biegu pojawiaja sie pojedyncze szarpnięcia, ale tylko przy delikatnem obchodzeniu sie pedalem gazu. Raczej rzadko to sie pojawia i ciezko jest to pokazać w serwisie. Macie jakis pomysl?
Pozdrawiam
Grzegorz

1.6TDCI 25-04-2016 10:52

Odp: Szarpanie pomiedzy 1,5 a 2 tys. obrotow, silnik 2,2
 
Czy to wyglada jak gdyby sie sprzegla slizgalo?
Ja mam w automacie takie cus od 3 lat i...sie przyzwyczailem...raz jest raz nie ma...

siepiet 25-04-2016 17:10

Odp: Szarpanie pomiedzy 1,5 a 2 tys. obrotow, silnik 2,2
 
U mnie tez wystepuje, nauczylem sie jakos z tym zyc. Podejrzewalem ze to wina pedalu gazu, ze moze sciezki sa brudne lub przetarte ale w/g serwisu jest ok. z tego co wyczytalem na australijskim forum to odczyty z polozenia pedalu gazu sa jakos "tlumione" przez komputer zeby delikatnie przekazywac moc i moze tam gdzies tkwi wina. W Australii mozna kupic urzadzenie ktore w jakis sposob wylacza to zamulenie. Niedlugo mam ostatni serwis gwarancyjny i potem daje go na mapowanie. Podobno kasuja ta blokade pedalu i auto mocno odzywa. Jak juz bede mial zrobione to napisze
Pozdrawiam

Larsenka 27-04-2016 13:54

Odp: Szarpanie pomiedzy 1,5 a 2 tys. obrotow, silnik 2,2
 
Cytat:

Napisał 1.6TDCI (Post 2584234)
Czy to wyglada jak gdyby sie sprzegla ślizgało?

Nie wiem... Przy tym szarpnięciu obroty silnika raczej nie zmieniają się. A przy ślizganiu sprzęgła obroty podwyższają się, nie?

Może to rzeczywiście nic takiego. W tej chwili samochód ma ok. 103 tys. przebiegu i ten problem istniało chyba od początku, każdym bądź razie nie jest gorzej.

adamldz 11-05-2016 04:46

Odp: Szarpanie pomiedzy 1,5 a 2 tys. obrotow, silnik 2,2
 
Witam!
Mam c-maxa 2.0 tdci 2010. U mnie są podobne objawy. Na razie dwa podejrzenia. Dpf i egr. Dpf na pewno bo często się wypala i auto samo nie może z nim sobie poradzić. Jak zrobię porządek z dpfem to meczanor ma ogarnąć mi również egr. Zobacz czy Ci nie zaczął kopcić i więcej palić.

Larsenka 19-06-2016 21:50

Odp: Szarpanie pomiedzy 1,5 a 2 tys. obrotow, silnik 2,2
 
Cytat:

Napisał adamldz (Post 2593269)
Witam!
Mam c-maxa 2.0 tdci 2010. U mnie są podobne objawy. Na razie dwa podejrzenia. Dpf i egr. Dpf na pewno bo często się wypala i auto samo nie może z nim sobie poradzić. Jak zrobię porządek z dpfem to meczanor ma ogarnąć mi również egr. Zobacz czy Ci nie zaczął kopcić i więcej palić.

Mój jest EURO5 czyli ma DPF. Ale od początku przy większych przyspieszeniach był widoczny lekki dym. Teraz tez tak ma. Czy tak ma być nie wiem? Choć w DPF nie bardzo wierze. Od nowości wykorzystuje samochód na długich trasach (800-1300 km/dzień).

adamldz 06-07-2016 18:55

Odp: Szarpanie pomiedzy 1,5 a 2 tys. obrotow, silnik 2,2
 
U mnie była turborura :)
Ale dpf poszedł do wypalenia bo był zabity przez niepełne spalanie mieszanki z braku odpowiedniej ilości powietrza. Póki co jest pięknie ;)

Larsenka 08-07-2016 19:49

Odp: Szarpanie pomiedzy 1,5 a 2 tys. obrotow, silnik 2,2
 
Cytat:

Napisał adamldz (Post 2622391)
U mnie była turborura :)
Ale dpf poszedł do wypalenia bo był zabity przez niepełne spalanie mieszanki z braku odpowiedniej ilości powietrza. Póki co jest pięknie ;)


No tak. DIesle nie nadają sie na krótkie odcinki miejskie. DPF co chwile sie sie nadaje sie na wypalenie. Ale ja jeździe na długich trasach gdzie DPF sam sie zregeneruje.

Ktoś wspomniał o luzie na wału kardanowym. Ja też to mam. To tak ma być albo idzie z tym coś zrobić?

siepiet 14-07-2016 12:03

Odp: Szarpanie pomiedzy 1,5 a 2 tys. obrotow, silnik 2,2
 
Co do dpf-a to wytarczy wyskoczyc rozgrzanym autem na 10-15 minut na trase i sie wypali. Ja czesto czuje jak wypala gdy staje kolo pracy. Czekam wtedy kilka minut zeby mu nie przerywac.
Jesli jest bardzo zapchamy to zapala sie lampka kontrolna.

adamldz 21-07-2016 20:22

Odp: Szarpanie pomiedzy 1,5 a 2 tys. obrotow, silnik 2,2
 
Wszystko cacy ale każdy dpf w końcu traci zdolność do samowypalenia, szczególnie jak się coś z autem dzieje np. lejąca turbina, nieszczelność na dolocie albo wtryski. U mnie wypalanie na autostradzie go dobiło bo turborura część powietrza zamiast w gary puszczała po maskę i było zbyt mało tlenu w mieszance. Efekt był taki że kopciuch szedł w rurę aż ją zatkał.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.