Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Tempomat- gdzie go włączyć (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=89962)

Rainman 27-01-2010 08:00

Tempomat- gdzie go włączyć
 
Witam
Od kilku dni jestem właścicielem FF MK2 Kombi, prawdę mówiąc przed zakupem sam jeszcze nie wiedziałem że kupie właśnie Forda no ale trafiła się okazja, auto sprawne nie bite, z pełną opcją:), podgrzewana szyba przednia, esp, klimatronik, szyby w prądzie i Tempomat, etc. No właśnie podczas zakupu od sprzedającego usłyszałem iż posiada on tempomat, problem w tym że nigdzie przy kierownicy nie widziałem żadnych przycisków do jego uruchomienia (prawdę mówiąc nie zależało mi na tej opcji więc nawet nie sprawdzałem), ale oglądając auto w domu tak mi się przypomniało. Pierwsze co mi przyszło do głowy to koleś wciskał mi kit, ale zaraz po tym wszedłem na otomoto wyszukując FF z 2006r z tempomatem i co dziwniejsze w znalezionych przeze mnie modelach z zaznaczoną opcja tempamatu nie ma żadnych przycisków w kierownicy, np:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Auta z powyższych linków mają niby tempomat ale nie posiadają przycisków do jego obsługi, w związku z tym pytanie czy jest to po prostu ściema, czy może jest gdzieś jakiś przycisk do takiego prymitywnego tempomatu jaki był np w VW (jechało się np 70 na godzinę i wciskało przycisk aktywujący tempomat który utrzymywał stałą prędkość, wyłącza się przy dodaniu gazu lub wciśnięciu hamulca)

Jester 27-01-2010 08:12

Odp: Tempomat- gdzie go włączyć
 
A co na to instrukcja obsługi?

maureliusz 27-01-2010 08:25

Odp: Tempomat- gdzie go włączyć
 
Ściema kolego.
Tempomat w Focusie II jest koło kierownicy - nawet w instrukcji to jest opisane. Niestety handlarze tak ściemniają, że ESP, że osiem poduszek, że tempmacik,a jak zapytasz gdzie jest przycisk to yyy...eee...bierzesz Pan, albo nie :-)

Tommy_boy 27-01-2010 10:17

Odp: Tempomat- gdzie go włączyć
 
Do obslugi tempomatu sluza przyciski na kierownicy. Jesli ich nie masz to sa 2 opcje : albo wogole nie bylo tempomatu albo kierownica byla wymieniana po wypadku. Wskazowka moze byc posiadanie lub brak bezpiecznika zdaje sie nr 72 - ale tu nie jestem pewny - temat byl poruszany na forum c-maxa , moze warto sprawdzic? aha, tempomat sam w sobie jest prymitywny - jedziesz np 70 , wlaczasz go i utrzymuje zadana predkosc.pozdrawiam

mario591 27-01-2010 12:24

Odp: Tempomat- gdzie go włączyć
 
To raczej chwyt sprzedających. Raz chodząc sobie po giełdzie widziałęm jak koleś miał foczkę kombi na kartce miał napisa ne 8xAIR BAG , ABS itd hahah. Jak się uśmiałem jak to czytałem bo nie widziałem żadnej foki przynajmniej nie MK 1 ani MK2 żeby miała tyle poduszek za przednią szybą obok VIN'u napis 2x AIR BAG, co do ABS'u to gość miał alusy wiec wszystko było widać jak na dłoni że to ściema ale większość ludzi nawet nie wie jak wygląda ABS wiec ten kit łykają czesto . Pytam sie faceta skąd ma on te 8 poduszek jak za szybą wyraźnie pisze że ma 2, Gość się zaczerwienił, zaczął się jąkac a na koniec powiedział, że on nic nie wie bo kartkępisał mu kolega hahah niezła ściema co.

Rainman 27-01-2010 17:11

Odp: Tempomat- gdzie go włączyć
 
Dzięki bardzo:), czyli ściema:). Co do samego auta kupione od powiedzmy zaufanego znajomego, auto z pełną książką serwisowa + kartki co było wymieniane przy którymś z rzędu przeglądzie, dodatkowo auto posiada ważny przegląd niemiecki do marca tego roku, a sprowadzone było w listopadzie, i tak sobie stało do 24 stycznia:). Pierwsze wrażenia jak zobaczyłem auto (stało cały czas pod chmurką nie tykane od listopada), to gdzie ono się podziało, ponieważ widziałem jedynie śnieżny kopiec. Po od sipowaniu auta 3krotne grzanie świec i odpalił prawie że od razu przy -18*C. Jak tylko się wszystko potopiło oblookałem z mechanikiem całe auto (blacha nietknięta, delikatne otarcia tu i ówdzie, silnik pracujący bez zarzutów), jedyne do czego mogłem się przyczepić to mała plama na tylnej kanapie oraz wyszabrowany klucz, lewarek i relingi, myślę że trafiłem nie najgorzej. Znajomy sprowadza auta po windykacji lub okradzione.
Jednak martwię się czymś innym ponieważ auto ma przejechane 100tyś a mechanik już pocieszył mnie że silnik jest to wynalazek PSI gdzie rozrząd kosztuje ponad 1600zł (paski, napinacze, i koło pasowe które jest tak marnej jakości iż trzeba je również wymienić przy zmianie rozrządu), do tego sam filtr paliwa 250zł. Nie wiem ile jest w tym prawdy ponieważ wszystko przede mną, ale na koniec rozmowy mechanik dodał iż mam oszczędzać ten silnik ponieważ jest strasznie wyżyłowany, do tego ma aluminiowy blok.... i jak coś się tam wyrobi to naprawa będzie nieopłacalna. Może ktoś to potwierdzić?

Lofbirr 27-01-2010 17:36

Odp: Tempomat- gdzie go włączyć
 
ja kupilem wczoraj foke 2 i znajomy czlowiek z forda mowi ze w tym modelu psuje sie tylko turbo (a to tez z powodu tych nieszczesnych przewodow), a tak mowi, nic sie nie sypie, 1.6 tdci jest bardzo udany i bezawaryjny.
a pytalem konkretnie bo sprzedalem mondeo i to troche mnie po kieszeni szarpnelo, tu podobno ma byc duuuuzo lepiej.

tori_amos 27-01-2010 18:21

Odp: Tempomat- gdzie go włączyć
 
1 załącznik(i)
Rainman, tak wygląda w foczce kieras z tempomatem ( prznajmniej u mnie) :-)

Tommy_boy 27-01-2010 19:05

Odp: Tempomat- gdzie go włączyć
 
"Odp: Tempomat w C-MAXie - odkrycie
...Podsumowując dla tych, którzy nie czytali wątku od początku u mnie uruchomienie tempomatu sprowadziło się do:
- wymiany kierownicy
- wymiany skrzynki bezpiecznikowej (na taką z bezpiecznikiem 72)
- programowanie (PCM + BCE)"

Rainman troche drąże temat ale jak rzucisz okiem na skrzynkę bezpieczników to będziesz miał czarno na białym czy jest tempomat czy nie. Bo brak przycisków na kierownicy niekoniecznie świadczy o braku samego tempomatu ( zakładając czarny scenariusz wymiany kiery po jakimś strasznym dzwonie).

maureliusz 27-01-2010 20:49

Odp: Tempomat- gdzie go włączyć
 
Rozrząd w ASO do 1.6 kosztuje ok 1500zł, jak na ASO to wydaje mi się nawet OK. Pewnie gdzieś Józek z blaszaka zrobi Ci to za połowę ceny, zatem bym nie panikował.
Filtr paliwa wymienia się co 60tysięcy i kosztuje... 120zł na [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i jeszcze wymiana 3-50zł, chyba, że wymienisz sam.
Zatem - mechanik Cię trochę bujał.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.