Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   Kolektor ssacy Mk III TDDi cd... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=8025)

Pajlot 29-09-2005 17:55

Kolektor ssacy Mk III TDDi cd...
 
juz opisywalem problem z moim kolektorem kilka dni temu. Wtedy jak moze poamietacie udalo mi sie zakupic kolektor uzywany wlasnie do TDDi. Kolektor wygladak identycznie jednak po zamontowaniu okazalo sie ze TURBO nie dziala. Po zalozeniu spowrotem mojego starego TURBO dzialalo i autko chodzi jak nalezy. Na moim kolektorze sa numery 1S7Q-9424 i PA6-GF30 a na tym ktory zakupilem byly numery N8U4A i PA6-GF30. Jak widac roznia sie jednym numerem. Na szczescie udalo mi sie go odeslac i odzyskac kase.

Jako ze moj kolektor juz jest w oplakanym stanie zdecydowalem sie na zakup nowego. Popzrez dilera ASO Ford zakupilem po promocyjnej cenie kolektor ktory zostal sprawdzony wg numeru VIN mojego auta. Dzisiaj zostal p[rzyslany i ku mojemu zdziwiniu jest taki sam jak ten przy ktorym TURBO nie dzialalo czyli ten o numerach N8U4A.

Po dokladnych ogledzinach widac wyraznie ze te dwa kolektory roznia sie dlugoscia kanalow i czescia co jest przykrecana do glowicy.

Lepiej fotka wam to zobrazuje.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Jak na niej widac wyraznie ten po lewej sprowadzony wg numeru VIn do mojego auta ma inna dlugosc kanalow co zaznaczylem czerwonymi liniami i ta czescia co przylega do glowicy (czerwone kropki). Poza tym jak widac nie ma napisu TURBO.
Sprawdzilem dzisiaj w innym ASO w katalogu czesci i okazuje sie ze to wlasnioe jest kolektor do mojego auta. Ale jak moze byc skoro widac ze rozni sie i to znaczaco od tego co ja mam w aucie. Zeby byc bardziej pewnym podjechalem do kolego co tez ma TDDi z 2001 i ma dokladnie taki sam kolektor co ja mam. Czyli ten z krotszymi kanalmi itd.

Powiem wam szczezre ze ja jak i diler FORDA maja metlik w glowie i nie wiedza co sie z czym je. Numer katalogowy czesci jest ten sam ale rozne sa numery na samym kolektorze. Wybite one sa na spodzie kolektora tak wiec nie mozna ich zczytac bez jego zdjecia.

Ja po czesci mam taka hipoteze:
Moje auto z tegop co wiem z tego rocznika i miesiaca ma zamontowana pompe VP-44 i turbine o zmiennej geometrii. Mozliwe ze do tych gratow szedl wlasnie taki kolektor jaki mam. Po 2002 roku zaczeto chyba z powodow oszczedniosciowych montowac pompe VP-3- i turbinke o stalym skoku. I wtedy moze zaczeli montopwac ten kolektor ktory do mnie przyszedl. Widocznie jest w nim jakas zmiana ktora powoduje ze nie ma odpowiedniego podcisnienia do zalaczenia turbo.

Taka jest moja hipoteza. ASO chce temat drazyc ale jak znam zycie to nic nie wymysla.

Co wy o tym moi mili koledzy myslicie???
Moze macie jakies wskazowki co do tych kolektorw i czego w koncu ja mam szukac. Bo wg wszystkich katalogow i programow FORDA przyslali mi prawidlowy kolektor. Ale niestety jak widac po fotce nie jest prawidlowy i dodatkowo TURBo p[rzy nim nie chodzi. Stwierdzilem to osobiscie.

Uffff....


Pozdrawiam

jagrall 30-09-2005 07:09

poszukaj poprostu kolektora o numerze takim jak masz i już i nie podawaj im numeru vin bo zawsze przyślą ci ten bez napisu turbo. zapytaj jacka on ma dojście do części. możesz też spróbować [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pzy 01-10-2005 09:17

Re: Kolektor ssacy Mk III TDDi cd...
 
Cytat:

Napisał Pajlot
Ja po czesci mam taka hipoteze:
Moje auto z tegop co wiem z tego rocznika i miesiaca ma zamontowana pompe VP-44 i turbine o zmiennej geometrii. Mozliwe ze do tych gratow szedl wlasnie taki kolektor jaki mam. Po 2002 roku zaczeto chyba z powodow oszczedniosciowych montowac pompe VP-3- i turbinke o stalym skoku. I wtedy moze zaczeli montopwac ten kolektor ktory do mnie przyszedl. Widocznie jest w nim jakas zmiana ktora powoduje ze nie ma odpowiedniego podcisnienia do zalaczenia turbo.

Jeśli ASO dobierało część według VIN-u Twojego auta - to teoretycznie zamówiona część musi idealnie pasować. Po to do zamawiania części jest potrzebny VIN auta, żeby bez koniecznosci oglądania samochodu można było zamówić w 100 % pasującą część (dotyczy to nie tylko części mechanicznych, ale także kolorów plastików w aucie, koloru tapicerki użytej w konkretnym egzemplarzu, itd.).
Gdyby było tak jak piszesz w swojej hipotezie - wtedy zamawiając np. pompę wtryskową czy turbosprężarkę do swojego auta mógłbyś zamiast pompy VP-44 otrzymać pompę VP-37, co byłoby kompletnym nieporozumieniem...

Według mnie problem w tym przypadku leży w czym innym, może w błędach w Microcacie, może w błędnym opisie części na fiszkach... nie wiem... W każdym bądź razie gdzieś jest pomyłka.

A może ten "długi" kolektor jest od... Transita TDDi?

Pajlot 01-10-2005 12:05

Re: Kolektor ssacy Mk III TDDi cd...
 
Cytat:

Napisał Pzy
Cytat:

Napisał Pajlot
Ja po czesci mam taka hipoteze:
Moje auto z tegop co wiem z tego rocznika i miesiaca ma zamontowana pompe VP-44 i turbine o zmiennej geometrii. Mozliwe ze do tych gratow szedl wlasnie taki kolektor jaki mam. Po 2002 roku zaczeto chyba z powodow oszczedniosciowych montowac pompe VP-3- i turbinke o stalym skoku. I wtedy moze zaczeli montopwac ten kolektor ktory do mnie przyszedl. Widocznie jest w nim jakas zmiana ktora powoduje ze nie ma odpowiedniego podcisnienia do zalaczenia turbo.

Jeśli ASO dobierało część według VIN-u Twojego auta - to teoretycznie zamówiona część musi idealnie pasować. Po to do zamawiania części jest potrzebny VIN auta, żeby bez koniecznosci oglądania samochodu można było zamówić w 100 % pasującą część (dotyczy to nie tylko części mechanicznych, ale także kolorów plastików w aucie, koloru tapicerki użytej w konkretnym egzemplarzu, itd.).
Gdyby było tak jak piszesz w swojej hipotezie - wtedy zamawiając np. pompę wtryskową czy turbosprężarkę do swojego auta mógłbyś zamiast pompy VP-44 otrzymać pompę VP-37, co byłoby kompletnym nieporozumieniem...

Według mnie problem w tym przypadku leży w czym innym, może w błędach w Microcacie, może w błędnym opisie części na fiszkach... nie wiem... W każdym bądź razie gdzieś jest pomyłka.

A może ten "długi" kolektor jest od... Transita TDDi?

sam juz nie wiem ale prawdopodobnie jest tak jak mowisz ze maja blad w prgramie...tak przynajmniej w ASO wstepnie mi powiedzieli ale tak czy tak nie sa w stanie mi pomoc bo za kazdym razem i tak przyslaliby mi ten sam kolektor.,....ten dlugi wlasnie...

poszukiwania nadal trwaja...z tego widac ze dostac ten kolektor dokladnie taki sam jak ja mam to niezly wysilek....nie wiedzialem ze moga byc z tym takie problemy...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.