Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Termostat (wymiana) przy silniku 2.3 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=137428)

wojtekn 05-04-2014 07:59

Odp: termostat (wymiana) przy silniku 2.3 - brak?
 
Wszystko zależy od twojego budżetu. :wink:
Ja bym brał tego drugiego. :)

swip 05-04-2014 16:41

Odp: termostat (wymiana) przy silniku 2.3 - brak?
 
zakupiony termostat Wahlera do głowicy i od łady...30 zł to nie duzo zobaczymy jak to będzie działać...300 zł nie dam za takie gówienko

swip 06-04-2014 10:06

Odp: termostat (wymiana) przy silniku 2.3 - brak?
 
Witam ponownie...
na forum wyczytałem, że zamontowanie termostatu w bloku powoduje pracę pompy wody na sucho?

galo 06-04-2014 17:02

Odp: termostat (wymiana) przy silniku 2.3 - brak?
 
Do silnika 2.3 zdecydowanie odradzam montażu termostatu przy bloku zamiast tego na trójnikach.

Brak sprawnego trójnika na wężach powoduje niewielki niekontrolowany przepływ płynu z powrotu nagrzewnic przez niesprawny termostat a potem przez chłodnicę co powoduje wydłużony czas nagrzewania się silnika szczególnie odczuwane zimą.

Do silnika 2.3 zakładajcie tylko termostaty na wężach może być ten od łady czy samary ma 87* i jest tani.

swip 06-04-2014 19:06

Odp: termostat (wymiana) przy silniku 2.3 - brak?
 
czyli nie montowac tego w bloku?

galo 06-04-2014 20:34

Odp: termostat (wymiana) przy silniku 2.3 - brak?
 
Zdecydowanie nie zalecam i nie polecam.

I raczej nie dublować termostatów chyba że ten w bloku będzie miał otwarcie np: o 5* niższe wtedy można między te termostaty wstawić trójnik i dać zasilanie na tylną nagrzewnice osobiście tak zamierzam zrobić.

A co do zabezpieczenia termostatu przy bloku żeby nie wypadał to podobno pasuje pierścień od opraw halogenowych montowanych w sufitach naszych domów.

swip 06-04-2014 22:23

Odp: termostat (wymiana) przy silniku 2.3 - brak?
 
1. zabezpieczenie już zamówiłem
2. jutro odbieram termostat od łady
3. każdy pisze a nikt nie przedstawił rysuneczku jak to działa...czy ten termostat na wężach jest tylko do załączenia układu na tył po nagrzaniu?

galo 06-04-2014 23:31

Odp: termostat (wymiana) przy silniku 2.3 - brak?
 
Cytat:

Napisał swip (Post 2190211)
3. każdy pisze a nikt nie przedstawił rysuneczku jak to działa...czy ten termostat na wężach jest tylko do załączenia układu na tył po nagrzaniu?

No nie wiem co tu przedstawiać na rysunku?

A ten termostat na wężach jest do utrzymywania stałej temp. silnika...............a puszczenie ogrzewania na tył między tymi termostatami ( w bloku i na wężach ) to jest na razie tylko mój pomysł jeszcze nie zrealizowany.

swip 07-04-2014 07:30

Odp: termostat (wymiana) przy silniku 2.3 - brak?
 
Zamontowałem termostat w bloku silnika...
teraz
na postoju literka O
w czasie jazdy literka N
zostawić czy wymieniac termostat trójnik?

galo 08-04-2014 21:32

Odp: termostat (wymiana) przy silniku 2.3 - brak?
 
Jak zostawisz to nic się nie stanie ale powtórzę:

Brak sprawnego trójnika na wężach powoduje niewielki niekontrolowany przepływ płynu z powrotu nagrzewnic przez niesprawny termostat a potem przez chłodnicę co powoduje wydłużony czas nagrzewania się silnika szczególnie odczuwane zimą.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.