Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Ciezarowy a osobowy jak zmienic ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=190229)

dragster 21-09-2013 00:52

Ciezarowy a osobowy jak zmienic ?
 
Witam!Jestem nowym forumowiczem.Kupilem focusa mk1 z 2003 roku jest adnotacja w dw i kp ze ciezarowy zarejestrowany na 4 osoby,nie ma kratki!Wczoraj go przerejestrowalem zaznaczajac osobowy!pani w urzedzie powiedziala zeby zmienic osobowy na ciezarowy bo tak jest w dowodzie i karcie.Teraz moje pytanie gdzie ja mam sie udac zeby go na osobowy przeistoczyc i co musze zrobic gdzie najpierw bo kratka ktora powinna byc juz jej niem ktorys wlasciciel chyba ja wymontowal pasa srodkowego tez nie ma jest zaglowek cos mi mowila o warsztacie,diagnostyce:(Jakie to sa koszty moze wiecie?

Martingg 21-09-2013 01:23

Odp: ciezarowy a osobowy
 
jak miałem mk1 to przerabiałem, kupiłem pas pasował chyba z pandy? za 80zł + jakieś 100 - 150zł na stacji która ma do tego uprawnienia tzn. dali jakiś kwitek, btw. robiłem to w Żyrardowie więc całkiem niedaleko ;)

dragster 21-09-2013 01:28

Odp: ciezarowy a osobowy
 
stacja diagnostyczna czy jakis warsztat a co z ta kratka?

Martingg 21-09-2013 10:11

Odp: ciezarowy a osobowy
 
To było 4 lata temu ciężko pamiętać ale o ile mnie pamięć nie myli to zamontowałem pas biodrowy sam tzn. tylne siedzenie do góry, odkręcić 1 śrubę, dokręcić pas biodrowy i w sumie to on sobie leżał cały czas pod siedzeniem bo i tak mało razy jeździłem w 5 osób.
Wydaje mi się że pojechałem do stacji diagnostycznej jeszcze z kratką bo nie można się chyba poruszać bez niej?
Kratkę zdjąłem sam, potem z dokumentami do wydziału komunikacji

tutaj masz artykuł na ten temat [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

właśnie sobie przypomniałem że ta kartka chyba lezy do dnia dzisiejszego w garażu ...

najlepiej zadzwoń na stację kontroli to Ci wszystko powiedza :)

dafik 07-10-2013 08:32

Odp: Ciezarowy a osobowy jak zmienic ?
 
Sam koszt podbicia przez uprawnioną stację diagnostyczną (chyba musi być okregowa ale wystarczy zapytać czy mają uprawnienia) to 180-200 zł. Reszta tylko przeróbek kosztuje, choć akurat w Twoim przypadku niewiele jeśli tylko pas. Umów sie podjedź do stacji i będziesz miał pkw :)

Rafał A.(antek) 07-10-2013 09:38

Odp: Ciezarowy a osobowy jak zmienic ?
 
jak nie masz, musisz dokupic pas, polecam jednak własciwy od danego modelu, i go załorzyc, + zagłówek jak był i zdemontowac kratke - to robi warsztat, koszta po 150zł + cześci.

Pozniej przeglad na stacji diagnostycznej ok 100zł


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.