Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [MK3]Bierze olej. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=53942)

Andrewko 27-10-2008 12:43

[MK3]Bierze olej.
 
Witam serdecznie. Mam problem z moim Mondeo r.2001 1.8 benz, a mianowicie bierze olej. Po między wymianami musze dolać ok 2 l. Używam Castrola 5.w30, co dziwne nie kopci, ani nie traci mocy silnika, co może być przyczyną ?? Pozdrawiam

kreeecik 27-10-2008 12:53

Re: [MK3]Bierze olej.
 
Cytat:

Napisał Andrewko
Witam serdecznie. Mam problem z moim Mondeo r.2001 1.8 benz, a mianowicie bierze olej. Po między wymianami musze dolać ok 2 l. Używam Castrola 5.w30, co dziwne nie kopci, ani nie traci mocy silnika, co może być przyczyną ?? Pozdrawiam

Branie oleju oczywiście. Kolego nie sądzisz chyba, ze ktoś Ci tutaj napisze w jaki sposób Twój samochód bierze Ci olej, równie dobrze mogłes sie zapytac na forum co to za dziwny zapach. Chłopie jedź do mechanika tam ci sprawdzą silnik, spaliny i cisnienie oleju, nikt tutaj jasnowidzem nie jest.

Andrewko 27-10-2008 12:55

Re: [MK3]Bierze olej.
 
No spoko, tylko ja i autko nie jesteśmy w Polsce, a tu na emigracji o dobrego fachowca trudno. A po 2 w Polsce będe w styczniu i chciał bym miej więcej wiedzieć co może być nie tak aby mnie ktoś na kase nie naciągnął. Pozdro

1olek 27-10-2008 14:41

Re: [MK3]Bierze olej.
 
Andrewko, nie mow tylko ze kupiles go w Irlandii ??

polaff 27-10-2008 14:55

Re: [MK3]Bierze olej.
 
Cytat:

Andrewko napisał(a):
Witam serdecznie. Mam problem z moim Mondeo r.2001 1.8 benz, a mianowicie bierze olej. Po między wymianami musze dolać ok 2 l. Używam Castrola 5.w30, co dziwne nie kopci, ani nie traci mocy silnika, co może być przyczyną ?? Pozdrawiam


Branie oleju oczywiście. Kolego nie sądzisz chyba, ze ktoś Ci tutaj napisze w jaki sposób Twój samochód bierze Ci olej, równie dobrze mogłes sie zapytac na forum co to za dziwny zapach. Chłopie jedź do mechanika tam ci sprawdzą silnik, spaliny i cisnienie oleju, nikt tutaj jasnowidzem nie jest.


Góra
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
kreeecik : czemu Ty zawsze tak ostro. Czemu nie mielibyśmy napisać człowiekowi, że może ma pęknięty pierścień albo przegrzany silnik??
Nie kumam Twojej postawy, przecież powodów brania oleju nie jest aż tak dużo by nie można było zasugerować kilku z nich....

Andrewko 27-10-2008 15:01

Re: [MK3]Bierze olej.
 
Niom niestety, qpiłem go w Irlandii, sprawował się pięknie. Mam go rok, 2 wymiany oleju były i zawsze musze dolać 2 litry między wymianą, przebieg ma 110000km więc ni dużo, jestem 2 właścicielem. pozdrawiam

polaff 27-10-2008 15:11

Re: [MK3]Bierze olej.
 
a nie masz przypadkiem na pionowych elementach z tyłu samochodu malutkich czarnych kropeczek??? jeśli tak to jest to olej który nie do końca spalony przykleja się do nadwozia.

wtom 27-10-2008 15:56

Re: [MK3]Bierze olej.
 
po tym przebiegu czesto ujawniają się uszczelniacze zaworowe, dół silnika powinien wytrzymać spokojnie 0.5mln km. z objawów jakie opisujesz wygląda to na w/w uszczelniacze. koszt ich niewielki jedynie co usługa może cię kosztować :fcp2 . i nie słuchaj pierdół typu przegrzany, pierścienie itp, nie przy takim przebiegu i braku innych symptomów, a swoją drogą to ci koledzy bardzo pomogli :fcp4

polaff 27-10-2008 17:42

Re: [MK3]Bierze olej.
 
Sorki próbuje nawiązać konwersację inie walę textów typu:
Cytat:

Chłopie jedź do mechanika tam ci sprawdzą silnik, spaliny i cisnienie oleju, nikt tutaj jasnowidzem nie jest.
Ja również uważam, że mogą to być uszczelniacze... i wcale nie twierdzę, że mogą być uwalone pierścienie albo co kolwiek z układu tłokowo korbowego, sypnołem tylko kilkoma przykładami powodów ubywania oleju w siniku.

adamparker 27-10-2008 17:57

Re: [MK3]Bierze olej.
 
A w czym widzisz problem ? Takie dolewki to norma. Jakby brał 1 litr na 1000 km to byłby powód do zmartwienia.
A tak Twój silnik ma zawsze dolewkę świeżego oleju między wymianami co mu dobrze służy . Każdy silnik bierze olej . Ale też do oleju dostaje się paliwo i rozrzedza go i powoduje że wydaje się że nie ubywa go. Zwłaszcza jak ktoś robi krótkie trasy.
Więcej oleju ubywa jak ktoś mocno kręci silnik i jak leci szybko w trasie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.