Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Przekaźnik świec żarowych,sterowanie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=117289)

kazimierz-olo 13-12-2010 17:40

Przekaźnik świec żarowych,sterowanie
 
Witam,
mam problem ze sterowaniem w przekaźniku świec żarowych
nie mam napięcia,po włączeniu stacyjki sprężynka świeci w zależności od mrozu 15-20 sekund, ale przekaźnik nie podaje napięcia do świec.
przekaźnik jest dobry,ale nie ma sterowania, czujnik temperatury płynu chłodzącego jest nowy. Czy czujnik temperatury kolektora dolotowego może być temu winien??

motorek26 13-12-2010 18:50

Odp: Przekaźnik świec żarowych,sterowanie
 
podłącz vaga i zobacz jak jest ustawiona temp
lub może jakiś bezpiecznik ci padł od sterowania

spanky 13-12-2010 22:31

Odp: Przekaźnik świec żarowych,sterowanie
 
wypnij czujnik tempertury i zobacz czy bedzie podawane napiecie na swiece ...

kazimierz-olo 15-12-2010 20:05

Odp: Przekaźnik świec żarowych,sterowanie
 
naprawiłem.z bezpiecznika 32 wychodziło napięcie ale nie dochodziło do sterownika przekaźnika świec i dlatego elektromagnez nie zamykał układu. znalazłem schemat na którym był pokazany czarny przewód 0,5mm
był on poprostu rozlutowany.

rici520 15-12-2010 20:11

Odp: Przekaźnik świec żarowych,sterowanie
 
Cytat:

Napisał kazimierz-olo (Post 1559669)
był on poprostu rozlutowany

Tuz przy sterowniku czy tez ulamany gdzies w trakcie,albo przed przekaznikiem?
Napisz gdzie konkretnie.:wink:

kazimierz-olo 16-12-2010 07:09

Odp: Przekaźnik świec żarowych,sterowanie
 
nie przy sterowniku musiałem próć całą całą wiązke z taśmy aby zobaczyć gdzie te 2 kable sie łączą i znalazłem, mają ponad metr długości łączą się w progach koło fotela musiałem ściągnąć uszczelke (drzwi) na progach i ściągnąć obudowę plastikową. kable pod progami w tej taśmie były całe mokre i styki tych kabli kompletnie skorodowane (zielony nalot) skróciłem kable o dobre 30 cm teraz końcówki nie leżą na podłodze są w wiązce ale nad podłogą

rici520 16-12-2010 07:13

Odp: Przekaźnik świec żarowych,sterowanie
 
pewnie zamokly i skorodowaly od wody ze spryskiwacza,ktora tam lubi sie wylewac na polaczeniach wezyka.

sworacz37 16-12-2010 12:54

Odp: Przekaźnik świec żarowych,sterowanie
 
Cytat:

Napisał kazimierz-olo (Post 1559892)
nie przy sterowniku musiałem próć całą całą wiązke z taśmy aby zobaczyć gdzie te 2 kable sie łączą i znalazłem, mają ponad metr długości łączą się w progach koło fotela musiałem ściągnąć uszczelke (drzwi) na progach i ściągnąć obudowę plastikową. kable pod progami w tej taśmie były całe mokre i styki tych kabli kompletnie skorodowane (zielony nalot) skróciłem kable o dobre 30 cm teraz końcówki nie leżą na podłodze są w wiązce ale nad podłogą

A mój elektryk od 2 godzin szuka tego samego :). Jestem ciekaw czy to będzie to samo czy w innym miejscu .

kazimierz-olo 16-12-2010 15:41

Odp: Przekaźnik świec żarowych,sterowanie
 
a to uważaj żeby cie nie zmylił trzeci przewód który tez był z nimi podpienty ale on idzie do tablicy kolo innych przekażników i to jest jakaś rezerwa dlatego o nim nie pisalem

kazimierz-olo 16-12-2010 15:44

Odp: Przekaźnik świec żarowych,sterowanie
 
co do wody to od spryskiwacza zgadza sie tez tak myślałem


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.