Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Focus 2004-2008] Radio 6000CD funkcja Fade zniknęła. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=298703)

Uniu 22-07-2019 17:15

Radio 6000CD funkcja Fade zniknęła.
 
Witam Państwa.

Zmagam się w moim Focusie z radiem. Mianowicie od momentu gdy go kupiłem nie działały głośniki z tyłu. Nie jest to jakiś problem ale przyszedł czas na naprawę.
Poza spalonym jednym głośnikiem z tyłu - drugi sprawny, nie działa w radiu funkcja FADE. Naciskając przycisk Fade/Balance radio wchodzi tylko do tej drugiej opcji. Jaka może być tego przyczyna ??

Wszelkie wskazówki naprawdę mile widziane.

arturek 23-07-2019 06:40

Odp: Radio 6000CD funkcja Fade zniknęła.
 
Witam

Czy uszkodzony, tylny głośnik został wymieniony?

pozdrawiam
Arturek

marcinmg2 23-07-2019 08:08

Odp: Radio 6000CD funkcja Fade zniknęła.
 
Ja tak miałem jak kupiłem swojego ale on miał odpiety akumulator i coś się w nim zablokowało, pomogło wejście w tryb serwisowy ale nie pamietam jak, bo było to 9 lat temu chyba coś z klawiszem menu[emoji846]

Uniu 23-07-2019 11:23

Odp: Radio 6000CD funkcja Fade zniknęła.
 
Tylny głośnik nie został wymieniony, ale odpiąłem go na wszelki wypadek. Nie sądzę jednak żeby wymiana coś zmieniła ponieważ z przodu przez jakiś czas nie działał woofer, a radio grało na przód.

Cytat:

Napisał marcinmg2 (Post 3155482)
Ja tak miałem jak kupiłem swojego ale on miał odpiety akumulator i coś się w nim zablokowało, pomogło wejście w tryb serwisowy ale nie pamietam jak, bo było to 9 lat temu chyba coś z klawiszem menu[emoji846]

Było by świetnie jakby. ktoś podpowiedział o co może chodzić. z ukrytych trybów znam tylko ten w którym radio podaje nr seryjny (trzeba przytrzymać przycisk 1 i 6 razem.

Antej 23-07-2019 15:29

Odp: Radio 6000CD funkcja Fade zniknęła.
 
prawdopodobnie radio trzeba odpiac na chwile z kostki.
Jak przy zapinaniu kostki uzna ze nie ma w ogole tylu to nie pokaże fade

Uniu 23-07-2019 15:49

Odp: Radio 6000CD funkcja Fade zniknęła.
 
Cytat:

Napisał Antej (Post 3155652)
prawdopodobnie radio trzeba odpiac na chwile z kostki.
Jak przy zapinaniu kostki uzna ze nie ma w ogole tylu to nie pokaże fade

Odpinałem kilka razy, przedzwoniłem przewody do tyłu, może po prostu radio uszkodzone?

Antej 23-07-2019 15:58

Odp: Radio 6000CD funkcja Fade zniknęła.
 
W takim razie do sprawdzenia czy kostka zapina się do konca,moze piny są lekko wciśnięte.
Uszkodzenie radia tez jest mozliwe.

arturek 23-07-2019 16:25

Odp: Radio 6000CD funkcja Fade zniknęła.
 
Witam

Moim zdaniem trzeba zacząć od wymiany spalonego głośnika

pozdrawiam

Uniu 23-07-2019 20:34

Odp: Radio 6000CD funkcja Fade zniknęła.
 
Cytat:

Napisał Antej (Post 3155656)
W takim razie do sprawdzenia czy kostka zapina się do konca,moze piny są lekko wciśnięte.
Uszkodzenie radia tez jest mozliwe.

Brak sygnału audio sprawdziłem na stykach w radiu, przy odpiętej kostce.

Cytat:

Napisał arturek (Post 3155666)
Witam

Moim zdaniem trzeba zacząć od wymiany spalonego głośnika

pozdrawiam

Z całym szacunkiem, ale nie sądzę żeby radio było "aż tak mądre", a po drugie taka sytuacja nie ma miejsca w przednich głośnikach przy spalonym jednym wooferze.

Dzisiaj udało mi się kupić w dobrych pieniądzach bliźniacze radio, z funkcją AUX zamiast CDDJ na czym mi zależy (internet nie zna przypadku kiedy by ktoś pod zmieniarkę podpiął sygnał aux), powinno po jutrze dojść także poinformuję jaka będzie reakcja i wszyscy będziemy mądrzejsi :)

Antej 23-07-2019 20:51

Odp: Radio 6000CD funkcja Fade zniknęła.
 
Jeśli bylo drozsze niz 50zl z wysyłką to przeplaciles.
Za tyle je widuję,co nie zmiena faktu ze wstawienie poliftowego sonyw miejsce 6000CD (kwadratowej ramce lub z wymiana ramki) wywołuje banana na twarzy, bo nagle czuc ze te 6 glosnikow gra.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.