Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] Prędkościomierz i kilometrościomierz nie działa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=89699)

norberto77 24-01-2010 18:22

Prędkościomierz i kilometrościomierz nie działa
 
Mam mondeo mk1 '93. Przestał mi działać kilometrościomierz i prędkościomierz. Czy w tym samochodzie jest to na lince czy elektronicznie (tak jak w sciorpio)?
Do wymiany linka, pradniczka czy zegary?

sibert-rally 24-01-2010 20:16

Odp: Prędkościomierz i kilometrościomierz nie działa
 
Sądząc po roczniku twojego auta masz linkę. Jeśli nie działa Ci i prędkościomierz i licznik kilometrów to może to być linka lub jej napęd. Wymontuj zegary i sprawdź czy linka kręci się w czasie jazdy.Jeśli tak to prawdopodobnie padł licznik.

norberto77 24-01-2010 21:21

Odp: Prędkościomierz i kilometrościomierz nie działa
 
Dzieki za odpowiedź, sprawdzę to sobie

Pieczka26 24-01-2010 21:39

Odp: Prędkościomierz i kilometrościomierz nie działa
 
Też mam Mk1 93r. i ja mam wszystko elektronicznie nie ma zadnej linki sa tylko 2 kostki które wpina sie w zegary.

sibert-rally 25-01-2010 08:57

Odp: Prędkościomierz i kilometrościomierz nie działa
 
Jeśli będzie elektronik to prawdopodobnie nie łączy kostka czujnika vss przy skrzyni.

kowal2799 25-01-2010 11:18

Odp: Prędkościomierz i kilometrościomierz nie działa
 
Tam nie ma linki. Wszystko jest elektronicznie sterowane. Prawdopodobnie nie ma "masy"

norberto77 26-01-2010 18:06

Odp: Prędkościomierz i kilometrościomierz nie działa
 
Dzięki w sobotę bedę u gościa co się tym zajmuje to sprawdzi i naprawi. Chciałem wiedzieć, aby dowiedzieć się cen. Też mi się wydaje, że elktronik, bo miałem też scorpio z '92 i tam było elektronicznie a tu o 1 rok młodszy samochód. I w scorpio też mi się tak stało i do wymiany był czujnik na skrzyni. A tu pytałem bo nie byłem pewien a w książce o naprawie mondeo nie mogłem tego znaleźć.

norberto77 30-01-2010 22:19

Odp: Prędkościomierz i kilometrościomierz nie działa
 
Naprawione, jednak jest linka - linka się ukreciła przy liczniku :) wymiana linki i po kłopocie.
Pozdrawiam Norbert

jogopeda 31-01-2010 21:05

Odp: Prędkościomierz i kilometrościomierz nie działa
 
Cytat:

Napisał norberto77 (Post 1348930)
Naprawione, jednak jest linka - linka się ukreciła przy liczniku :) wymiana linki i po kłopocie.
Pozdrawiam Norbert

a ile kosztowala cie taka przyjemnosc? ja tez mam na lince, licznik mi swirowal bo bylo w nim grzebane (poprzedni wlasciciel), wiec go wymienilem ale ten tez oszukuje ale mniej i na wiekszych predkosciach dopiero wiec teraz to pewnie wina linki :)

norberto77 01-02-2010 15:45

Odp: Prędkościomierz i kilometrościomierz nie działa
 
Całość kosztowała mnie 130 zł, linka razem z robocizną


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.