Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] świecąca się kontrolka poduszek powietrznych (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=160984)

mariusz01041975 18-08-2009 23:09

świecąca się kontrolka poduszek powietrznych
 
Witam wszystkich , mam problem .
Jakiś czas temu około 3 tygodni temu , jadąc autem ni z tąd ni z owąt zaczeła mi migać kontrolka poduszki powietrznej na desce rosdzielczej (ta między zegarami) , wyłączyłem silnik a następnie go uruchomiłem i było ok.
Po jakimś przejechaniu 5 km. znowu się zapaliła, i tak jest do dziś dnia.
Po przekręceniu zapłonu świeci sięciągle , po uruchomieniu silnkia po chwili gaśnie , a następnie miga z czestotliwością 1 9 1 9 1 9 1 9 1 9 a potem już ciągle świeci.
Czy ktoś wie co to może być za usterka , a jak tak to jak ją naprawić ???
Za pomoc z góry dziękuję.

Mariusz 18-08-2009 23:22

Odp: Kontrolka poduszki powietrznej
 
Szukajka się kłania, ale masz [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mariusz01041975 19-08-2009 01:00

Odp: Kontrolka poduszki powietrznej
 
Ale o co chodzi ?
To co mi podałeś to coś z klimą, a u mnie klima działa.

SrebnaStrzała 19-08-2009 01:14

Odp: Kontrolka poduszki powietrznej
 
Cytat:

Napisał mariusz01041975 (Post 1227273)
Ale o co chodzi ?
To co mi podałeś to coś z klimą, a u mnie klima działa.

Koledze się pewnie pomyliło. Szukaj kodów Airbag ;)

Mariusz 19-08-2009 06:11

Odp: Kontrolka poduszki powietrznej
 
Rzeczywiście, pomyliłem się. Tu masz [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Borys 19-08-2009 11:22

Odp: Kontrolka poduszki powietrznej
 
Tu masz też opis kodów
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mariusz01041975 20-08-2009 10:48

Odp: Kontrolka poduszki powietrznej
 
Ok, wiem jaki to błąd , ale chodzi mi jaka to przyczyna że talie coś się pojawiło , jak to go naprawić żeby było ok.
Do tej kontrolki poduszek , dołączylo jeszcze czasami brak klaksona , czasami jest a czasami go niema.
Ponoć pod kierownicą leci jakaś taśma z przewodami i tam może coś nie łączyć lub coś się wypieło.
Czy wystarczy rozebrać pod kierownicą obudowę żeby to zobaczyć , czuy konieczne jest zdemondowanie poduszki z kierownicy, jak ta to jak to się robi żeby nie wystrzeliła ?
Z góry dziękuje za pomoc.

RECONDO 23-08-2009 08:58

Odp: Kontrolka poduszki powietrznej
 
Odkręcić poduchę i przykręcić ponownie pamiętając o takim umiejscowaniu taśmy by nie byłą dociskana srubami mocującymi (podczas skręcania warto sprawdzić działanie klaksonów - zdarza się że przed montażem jest ok a po już nie).

mariusz01041975 25-08-2009 19:16

Odp: Kontrolka poduszki powietrznej
 
Witam .
Mam problem , a zaczeło to się tak przy wymianie skrzyni biegów i opuszczeniu podłużnic wyszedł drążek kierowniczy z pod kierownicy (wałek w kształcie trujkąta z plasyikiem w środku) kierownica wtedy kręciła się bezwładnościowo, liczyliśmy obroty od początku do końca i było okolo 36 obrotów jak dobrze pamiętam ,ustawiliśmy na środku 18 obrotów kierownicy i zmątowaliśmy ten drążek tak jak powinien być.
Po jakiś czasie zapaliła się kontrolka poduszki powietrznej na desce rozdzielczej najpierw miga a następnie świeci ciągle , po jakimś czasie zauważyłem że raz mam klakson a zaraz go nie mam, a pare dni temu zauważyłem że także nie mam tempomatu, tak jakby to co znajduję się na kierownicy tak jak by nie działało ?
Wytaje mi się że coś może nie łącztć lub coś się wypieło, sprawdzałem tyle o ile ale nc na pierwszy rzut oka nie zauważyłem.

-saper- 25-08-2009 20:43

Odp: Kontrolka poduszki powietrznej
 
Witam przerabiałem podobny problem jak masz kod błyskowy 19 to na pewno masz uszkodzona taśmę pod poduszką na kierownicy (klakson tez raz miałem a raz nie) musisz odkręcić plastiki osłaniające przy kierownicy ściągnąć podusze(mocowana od tyłu na śruby) odkręcić kierownice odpiąć i wyciągnąć taśemke ona jest w takiej obudowie ale ją widać weź
miernik i sobie sprawdź po kolej obwody taśemki pewno jakaś ścieżka jest przerwana i pewnie nie jedna tasiemki nie naprawisz musisz kupić nowa ja kupiłem na allegro używaną za 60 zł i wszystko działa poprawnie

( tylko odłacz akumulator zeby poduszka nie wystrzeliła )


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.