Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   Rozrząd w mondeo 1.8 16V (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=24780)

mszarzyns 11-05-2007 22:02

Rozrząd w mondeo 1.8 16V
 
Prosze o pomoc jak ustawic rozrzad w tym samochodzie. Autko jest z 95 roku.
Moze bylo to przerabiane ale nie moge znalezc.
Jak cos podeslijcie linki. Bede bardzo wdzieczny.

leszek 11-05-2007 22:28

na wałkach rozrządu są wcięcia trzeba je tak przekrecic aby płaskownik można było wsadziźć

mszarzyns 12-05-2007 15:20

czyli sa blokady, a gdzie sie je wkreca??
Robil to ktos bez blokad?
Czekam na info bo musze sobie z tym poradzic bez blokad

pk40 12-05-2007 15:32

Tu masz obrazek blokady wałków i ustawiania GMP

mszarzyns 12-05-2007 20:13

pk 40 bardzo mi pomoga Twoje rysunki.
Teraz moje pytanie brzmi czy bral bys sie za niego bez blokad??.
Ewentualnie czy jest ktos kto to wlasnie tak robil?

pk40 12-05-2007 21:40

No, wymiana rozrządu bez blokad, wg mnie to totolotek. Przesuną ci się fazy rozrządu, nawet nie będziesz wiedział kiedy i o ile, a wtedy zaczną się prawdziwe schody.
Tu masz wymiary liniału potrzebnego do zablokowania wałków. Ale jak jeszcze nigdy nie wymieniałeś rozrządu to sam się za to nie bierz. Jeżeli już koniecznie chcesz, to najpierw zaopatrz się w fachową literaturę i poproś o pomoc kogoś kto już to robił.

mszarzyns 13-05-2007 10:24

No wiesz rozrzad kilka razy juz zmienialem, tylko ze mialem albo blokady badz tez mialem znaki ustalajace. Pojecie jakies na ten temat wiec mam bo pracuje przy samochodach tylko innej marki :fcp1
A jets ktos z krakowa kto to moze zrobic, i jaka bedzie mniej wiecej cena.
Czekam na propozycje

Pinki 13-05-2007 10:35

Ja wymieniałem w KRK za 150zł na Azorach jest jeszcze dobry warsztat na przewozie całkiem nie drogi a naprawde dobry (sprzęgło u nich robiłem)

karex 13-05-2007 10:43

Ja tam jako tego niby liniału użyłem po prostu kawałka blachy aluminiowej, bo takie coś miałem pod ręką i było (jest) wszystko OK.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Tylko najpierw zanim zablokujesz wałki to zluzuj tą piep#$#@ śrubę na wale (oj był u mnie przecinak w uzyciu :/ ).
A z resztą nie ma żadnego problemu, tylko trzeba się na odkręcać kupę rzeczy, żeby dojść do tego paska rozrządu. No i ja Ci radzę narysuj sobie jeszcze jak idzie pasek wieloklinowy bo jeżeli auto ma klimę to ma on ponad 2 metry długości, a uwierz mi da się go założyć na co najmniej 2 sposoby (poprawne) i jeden zły :D , wiem bo mam założony pasek inaczej niż przewidział producent :fcp23 .

mszarzyns 13-05-2007 20:39

karex.
wiec walki mam zablokowac poprostu jakims kawalkiem prostego linialu. mysle ze cos takiego znajde.
a jesli chodzi o wal ma on jakis znak. czy ustawia sie go na jakiejs godzinie?
czy poprostu blokujesz walki i nie ma znaczenia jak ma byc wal i po zblokowaniu walkow robie znak na wale........
bo bywa tak ze np. blokujesz wal na ktorejs godzinie i wtedy walki sa ustalone i dodatkowo musisz je zablokowac. bardzo prosze podpowiedz mi :fcp1


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.