Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Samochody poleasingowe (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=164699)

Pogodny 30-08-2012 11:44

Samochody poleasingowe
 
Gdzie można zakupić bezpośrednio samochody poleasingowe od różnych firm?
Jest jakaś stronka gdzie firmy oferują na sprzedaż swoje poleasingowe samochody? Czy w przypadku osoby fizycznej tylko i wyłącznie w grę wchodzi zakup samochodu przez pośrednika? Szukam dla siebie mk4, ale poleasingowe są tylko przez pośredników a jestem ciekaw czy udało by mi się nabyć takie autko bezpośrednio od właściciela wykupionego już samochodu czyli firmy.

czeslaw555 30-08-2012 13:27

Odp: Samochody poleasingowe
 
jak chcesz kupić poleasingowe auto od użytkownika to musisz go w jakiś sposób poszukać , ja trafiłem na Otomoto i w taki sposób kupiłem dla siebie auto ,był to raczej czysty przypadek ,najczęściej i najprościej idzie kupić auto od pośrednika , Pamiętaj że te auta w przewadze jak nie wszystkie to auta z kratką ,więc musisz na stacji diagnostycznej "przerobić" go na osobówkę ,koszt dobrze nie pamiętam ale ok 300-350 zł , każda ciężarówka jest zarejestrowana na 4 osoby i znowu pojawia się problem ,"cywilne" auto będziesz ma zarejestrowane na 5 osób ,musisz więc dokupić środkowy pas bezpieczeństwa i zagłówek , znowu koszty i trochę zachodu ,w kombi taki środkowy pas zależnie od marki trudno samemu zamontować jak się nie ma pojęcia w jaki sposób rozebrać tapicerkę. Będzie do kupienia MK4 od firmy/właściciela ale auto z wyposażeniem raczej najuboższym ,jak chcesz zainteresuję się sprawą .

Biqunia 30-08-2012 14:11

Odp: Samochody poleasingowe
 
Cytat:

Napisał Pogodny (Post 1870259)
Gdzie można zakupić bezpośrednio samochody poleasingowe od różnych firm?
Jest jakaś stronka gdzie firmy oferują na sprzedaż swoje poleasingowe samochody? Czy w przypadku osoby fizycznej tylko i wyłącznie w grę wchodzi zakup samochodu przez pośrednika?

Firmy leasingowe sprzedają swoje auta praktycznie tylko do firm profesjonalnie zajmującym się obrotem pojazdami.

Dzieję się tak z kilku powodów:
- mają stałą grupę odbiorców, którzy regularnie kupują od nich auta (nierzadko kilkanaście do kilkudziesięciu aut miesięcznie), a nie tysiące indywidualnych klientów,
- sprzedając do "profesjonalisty" nie muszą dawać gwarancji na sprzedawane auto,
- zwykle auta w ofercie firm leasingowych nie są przygotowane do sprzedaży, tzn. w stanie jakim oddał je użytkownik. Wielu prywatnych klientów nawet by nie spojrzało na auto, które jest brudne, poplamione i ma porysowany lakier od szczotek automatycznej myjni, nie mówiąc już o poważniejszych zarysowaniach. Profesjonaliści zawsze sobie z tym poradzą :).

Jedynym wyjątkiem od tej reguły są tzw. "Car Outlet'y", gdzie firmy leasingowe oferują wyselekcjonowane pojazdy (zwykle z małymi przebiegami i przygotowane do sprzedaży). Niestety ceny tych aut nie są już tak atrakcyjne. Otrzymujesz jednak pewne auto, z wiadomą historią i dobrej kondycji.

berthold61 30-08-2012 18:29

Odp: Samochody poleasingowe
 
ja kupiłem kiedyś auto polisingowe z książką gwarancyjną i wszystkimi wpisami a jak się potem okazało i tak był kręcony licznik ,,,jedni przed przeglądem zamawiają tacho-serwis i zwala z 30 tys i jedzie na przegląd i niech tak zrobi z 3 lata pod rząd i swoje będzie miał np 140 tys dodaj jeszcze te 90 tys a to już nie jest wesołe

montero 30-08-2012 21:09

Odp: Samochody poleasingowe
 
A ja kupiłem poleasingowego od raiffeisen leasing, był jakieś 20-25% procent droższy niż podobne oferty na allegro ale nie żałuję.

czeslaw555 30-08-2012 21:11

Odp: Samochody poleasingowe
 
to znaczy że miał normalną ,prawidłową cenę :)

jaculek63 30-08-2012 22:30

Odp: Samochody poleasingowe
 
masz tu strone firmy która sprzedaje takowe

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

działają w całych niemczech i mają kilka oddziałów,dla przykładu Hamburg:>
ps.warunek musisz mieć europejski NIP

Ten był tak kupiony

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
a potem odkręcony o 100tyś km

wojtekn 30-08-2012 23:45

Odp: Samochody poleasingowe
 
Cytat:

Napisał jaculek63 (Post 1870545)
Ten był tak kupiony

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
a potem odkręcony o 100tyś km

Może troszkę zboczę z tematu :D ale ten i wszystkie inne które na tą chwilę sprzedaje ten sprzedawca są kręcone że aż miło ;)

Biqunia 30-08-2012 23:56

Odp: Samochody poleasingowe
 
Cytat:

Napisał jaculek63 (Post 1870545)
masz tu strone firmy która sprzedaje takowe

http://autobid.de/index.php?id=74&L=14

działają w całych niemczech i mają kilka oddziałów,dla przykładu Hamburg
ps.warunek musisz mieć europejski NIP

Pytanie "Pogodnego" brzmiało "gdzie może bezpośrednio kupić samochody poleasingowe?". Jako osoba fizyczna na Autobid.de nic nie kupi. Mogą tam kupować jedynie firmy profesjonalnie zajmujące się sprzedażą samochodów tzn. handlarzyny, dealerzy itp. Poza tym Autobid to dom aukcyjny.

jareczek1980 31-08-2012 12:05

Odp: Samochody poleasingowe
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.