Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Dach panoramiczny - pęknięta szyba (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=229931)

bartekd 29-08-2015 21:23

Dach panoramiczny - pęknięta szyba
 
Witam,

Dokonałem dziwnego odkrycia w swoim wozie. Od kilku dni widziałem na zasłonce dachu panoramicznego jakby nitkę (z lewej do prawej strony). Ale po otwarciu osłony, niestety, moim oczom ukazało się pęknięcie w poprzek szyby. Na szczęście tej wewnętrznej, więc teoretycznie na szczelność dachu nie ma to (chyba) wpływu.

Pytanie - co się mogło stać? Nie zarejestrowałem ostatnio żadnego zdarzenia w postaci uderzenia, itp. Nie ma też śladu po czymś takim - po prostu pęknięcie z lewa na prawo, nie jest oczywiście jakieś idealnie proste, mniejwięcej 15 cm od przedniej krawędzi. Da się wyczuć palcem uskok. Od słońca? Od "wertepów"?

Czy ktoś miał coś takiego? Można z tym żyć, czy prędzej / później miejsce pęknięcia będzie pracować na tyle intensywnie, że całą szybę i tak szlag trafi?

Rafał A.(antek) 29-08-2015 22:13

Odp: dach panoramiczny - pęknięta szyba
 
pracujące nadwozie. Auto nie miało kiedyś dzwona?

bartekd 29-08-2015 23:35

Odp: dach panoramiczny - pęknięta szyba
 
Nic takiego - mam go od nowości. 2 lata temu miałem wymienianą na gwarancji roletę (zasłonkę) dachu.

Reflektory-Samochodowe 30-08-2015 01:54

Odp: dach panoramiczny - pęknięta szyba
 
może coś serwis uszkodził .źle zamontował i pękła

SRS 30-08-2015 13:34

Odp: dach panoramiczny - pęknięta szyba
 
Cytat:

Napisał Reflektory-Samochodowe (Post 2448121)
może coś serwis uszkodził .źle zamontował i pękła

a może ty uszkodziłeś koledze ;) , poco takie gadki , spotkałem się z tym, że w szybie czołowej odparzyło klej od nadwozia i szyba pękła widać to było po jej wycięciu.

MAG 30-08-2015 15:38

Odp: dach panoramiczny - pęknięta szyba
 
A nie jechałeś ostatnio z mocno obciążonym bagażnikiem dachowym?

bartekd 30-08-2015 17:26

Odp: dach panoramiczny - pęknięta szyba
 
Jechałem z dwoma rowerami, ale w zeszłym roku miałem i 3 rowery na dachu. Fakt, że tym razem obydwa rowery miałem maksymalnie przesunięte na prawą stronę (obok siebie), bo chciałem jeszcze mieć miejsce na boks dachowy (ale go w końcu nie montowałem). Problem w tym, że nie wiem dokładnie kiedy to się stało - nie zwróciłem po prostu uwagi na tą widoczną "nitkę". Trzy tygodnie temu zrobiłem rzecz odwrotną -> zupełnie zdjąłem bagażnik dachowy przed dłuższym wyjazdem. Wydaje mi się jednak, że ta "nitka" była już wcześniej, choć pewności nie mam.
Za tym, że to problem pochodzenia bagażnikowego potwierdzałoby to, że pęknięcie jest na wysokości przednich punktów mocowania. Ale bagażnik jest oryginalny do dachu panoramicznego.

No nic, będę obserwował.

MAG 30-08-2015 20:25

Odp: dach panoramiczny - pęknięta szyba
 
Ja jeździłem z popękaną panoramą kilka miesięcy i poza efektem wizualnym nic sie nie działo.

Pytałem o bagażnik dachowy, bo u mnie przy juz popękanej panoramie miałem sytuacje ze pojawiły sie nowe pęknięcia idące od punktów mocowania belek dachowych i podejrzewam ze było to skutkiem zbyt obciążonego box'a ...

Rafał A.(antek) 30-08-2015 20:41

Odp: dach panoramiczny - pęknięta szyba
 
wystarczy punktowe obciazenie, moze cos pukneło przy montażu demontazu, zobacz czy na początku pękniecia nie ma mikro odprysku

bartekd 30-08-2015 21:49

Odp: dach panoramiczny - pęknięta szyba
 
Ale pęknięcie jest tylko w szybie wewnętrznej (od strony kabiny), szyba zewnętrzna jest ok. W sumie to nawet wcześniej nie zwróciłem uwagi że są dwie szyby, aż do teraz.
Teraz sobie przypomniałem, że jakiś miesiąc temu jak jechałem, było to w nocy, z bagażnikiem na dachu ale bez żadnego ładunku (tylko belki + puste bagażniki rowerowe) coś nagle potwornie trzasło. Dźwięk był taki, jak uderzenie naprawdę solidnym kamieniem w szybę - myślałem że to w szybę przednią. Było to w nocy, więc od razu niczego nie wypatrzyłem, potem też niczego na przedniej szybie nie zauważyłem jak też na masce itp., więc o incydencie zapomniałem. To wtedy mogła pęknąć ta szyba, trzask był naprawdę niezły.
Teoretycznie mogłoby to być jakieś uderzenie zewnętrzne, gdyby nie to że pękła tylko ta szyba wewnętrzna. Wygląda więc to tak, jakby jakieś naprężenia wewnętrzne działały.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.