Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2007-2010] Wymieniony silnik 1.6 TDCI 109Km co dalej? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=171127)

luck48 07-12-2012 22:44

Wymieniony silnik 1.6 TDCI 109Km co dalej?
 
Stało się... coś czego za wszelką cenę chiałem uniknąć. Po czterokrotnej wymianie turbiny, olejów, filtrów w ciągu roku! nadszedł czas na silnik.. najpierw padła góra silnika miesiąc temu po czym po dwóch tygodniach na autostradzie zaczęło coś trzaskać auto straciło moc no i w konsekwencji Mechanik powiedział "poproszę nowy lub inny silnik" wiec z wiadomych przyczyn decyzja padła na inny używany silnik.. Teraz mam po raz kolejny dylemat sprzedawać auto czy po tych całych perypetiach i wydanym majątku zostawić go i liczyć, że już gożej być nie może.. i w końcu autem będę jeździł częściej niż komunikacją miejską.
Spróbujcie mi coś doradzić.. :!!:

c-matix 08-12-2012 10:44

Odp: Wymieniony silnik 1.6 TDCI 109Km co dalej?
 
No wiec na początek współczuje i rozumiem dylemat.
Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy z auta jesteś zadowolony???
Po następne uwalonym silnikiem dobrej kwoty nie uzyskasz .
I ile chcesz dołożyć kasy, bo silnik goły kupisz do 2500 dobry i turbina 1200-1500 + wszelkie oleje wymiany i trzeba 5000 dołożyć nie wiecej.
A swojego sprzedasz ile weżmiesz ?? i ile masz lub bedziesz chciał dołożyć.

Rafał A.(antek) 08-12-2012 12:30

Odp: Wymieniony silnik 1.6 TDCI 109Km co dalej?
 
a czemu padały turbiny i silnik? czy to nie przypadkiem przez brak smarowania?

wrzoch 08-12-2012 15:22

Odp: Wymieniony silnik 1.6 TDCI 109Km co dalej?
 
Powiedz jeszcze, że wszystkie te naprawy robiłeś u jednego mechanika.
Jeśli tak, to przede wszystkim go zmień. Co było przyczyną uszkodzenia turbin i uszkodzenia silnika?

pawel7799 08-12-2012 15:51

Odp: Wymieniony silnik 1.6 TDCI 109Km co dalej?
 
a jak zrobić żeby było dobre smarowanie? tylko wymiana oleju i co ile ? pytam bo niedawno kupiłem, a auto jest po wymianie turbiny

wrzoch 08-12-2012 16:12

Odp: Wymieniony silnik 1.6 TDCI 109Km co dalej?
 
Cytat:

Napisał pawel7799 (Post 1917776)
a jak zrobić żeby było dobre smarowanie? tylko wymiana oleju i co ile ? pytam bo niedawno kupiłem, a auto jest po wymianie turbiny

Szkoły są różne, zależy też dużo od tego ile i jak jeździsz.
Jeśli dużo użytkujesz samochód na krótkich odcinkach, to wymiany oleju powinny być częstsze. Wiesz co było przyczyną padnięcia turbiny? Wiesz co było wymienione/sprawdzone przy okazji wymiany? Jeśli nie została usunięta przyczyna, których mogło być kilka np. zanik smarowania przez zatkanie sitka, przewodów, smoka olejowego, zbyt niskie ciśnienie smarowania, bądź ciało obce w przewodach, to możesz mieć problem z turbawką ponownie.

Ja stosuję wymiany oleju co 15tys. km razem z filtrem powietrza i co drugą lub trzecią wymianę filtra paliwa. Jak na razie na działanie turbo nie narzekam - dmucha. Z tym, że ja dość dużo jeżdżę po mieście - trasy około 15-20km w jedną stronę, czasem krótsze, przynajmniej raz w miesiącu trasa 400km w dwie mańki.

pawel7799 08-12-2012 16:24

Odp: Wymieniony silnik 1.6 TDCI 109Km co dalej?
 
niestety nie wiem co było powodem awarii turbiny bo byla wymieniona jeszcze za granicą, generalnie marki garret i wg mechanika jest "świeża" autko ma około 150 tys km wydaje sie wiarygodny (ks servis, wydruki z tuv, 1właścicel, nalepki z serwisu itp) nic więcej nie wiem. Autko grudzień 2004 z FAP, mechanicy nie są chętni do odkręcania tej śroby dolnej na przewodzie od turbo, chyba jest tam trudny dostęp. śruba nie jest droga ale przewód w sklepie z częściami do forda ponad 200zł... moze starcza jakieś płukanie starego??

kruciak2 08-12-2012 19:45

Odp: Wymieniony silnik 1.6 TDCI 109Km co dalej?
 
Nie wiem dlaczego mechanicy nie chcą się wziąć się za wymianę tej śruby. Mój mechanik uporał się z tym w 2.5 godz. kosztowało mnie to z wymianą olejów i filtrów 180 zł.(Bez materiałów.)

Czesiek_ze 08-12-2012 20:28

Odp: Wymieniony silnik 1.6 TDCI 109Km co dalej?
 
kruciak2.A próbowałeś dostać się do tej śruby? spróbuj to się dowiesz (paskudne dojście) pozdro.:mad:

Rafał A.(antek) 08-12-2012 21:28

Odp: Wymieniony silnik 1.6 TDCI 109Km co dalej?
 
ale to kluczowy element w tych silnikach, przewod sruba i filtr ktory sie tam zapycha. potem placz ze turbina pada i panewki zacieraja


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.